Mila Starčević vicešampion države, Jovani Jelić bronza

Po velikoj vrućini i sparnom vremenu u petak je u Erdeviku održano državno prvenstvo Srbije u biciklizmu – disciplina pojedinačni hronometar.

U konkurenciji juniorki, članica BK „Suputnjik MET“ Valjevo Mila Starčević postala je vicešampionka Srbije. I pored zdravstvenih problema, hrabro i odvažno je nastupila i sa svega 50 sekundi zaostatka za prvoplasiranom osvojila srebrnu medalju. U kategoriji starijih poletarki Jovana Jelić je pokazala izuzetnu sportsku borbenost i bez previše treninga uspela da se popne na treći stepenik pobedničkog postolja.
I ostali članovi BK Suputnjik MET imali su zapažene nastupe, ali sportska sreća ovoga puta nije bila na njihovoj strani.

Medalje su za malo izmakle četvrtoplasiranim Valjevcima: Lazaru Angelovskom u kadetskoj konkurenciji (zaostatak 20 sekundi), Neveni Lazarević (zaostatak 9,5 sekundi), kao i Tomi Starčeviću u konkurenciji mlađih poletaraca (zaostatak 8 sekundi). U trci mlađih kadeta Sava Starčević je za bronzu zaostao svega 12 sekundi i zauzeo peto mesto. Jovan Starčević i Vuk Petronić osvojili su osma mesta u trkama starijih poletaraca i juniora, što je takođe dobar rezultat.

Na žalost, ponovo se osetio tehnički zaostatak zbog nedostatka finansija, opremanja i boljih bicikala i prateće opreme, što je i ovog puta uticalo na rezultate. Ipak, nova prilika za bolji utisak stiže već u nedelju kada se na autodromu Beranovac pored Kraljeva voze najvažnije trke u drumskom biciklizmu ove godine – državna drumska prvenstva za sve kategorije, gde se očekuju borbeni nastupi i mogućnosti za osvajanje novih medalja.

Prethodni članakNovak slavio protiv Pola pred Vimbldon!
Sport014
Svakog dana na našem sajtu možete pronaći Tiket dana, već posle 9 sati ujutro, zatim Tip dana, jedan meč koji izdvajamo kao najzanimljiviji, ali i dosta drugih tipova, sa kraćim analizama ekipa i predlogom igre. Najbitnije od svega da je sve potpuno BESPLATNO, a nadamo se da smo bar malo pomogli pri odabiru parova koje dodajete na tikete. ⚽