Novak Đoković neće igrati na egzibicionom turniru u Hurlingemu, koji je trebalo da mu posluži kao završna provera pred početak Vimbldona. Srpski teniser je odlučio da se povuče sa događaja u Londonu i tako ostane bez jedinog planiranog nastupa na travi pre trećeg grend slema sezone.
Đoković je prethodnih godina često preskakao zvanične ATP turnire na travi, oslanjajući se upravo na nastupe u Hurlingemu kako bi se prilagodio podlozi pred Vimbldon. Međutim, ovog puta promenio je plan i neće izaći ni na egzibicione mečeve.
Još uvek nije saopšten detaljan razlog odustajanja, ali njegova odluka dolazi nakon ranijeg završetka nastupa na Rolan Garosu, gde je eliminisan u trećem kolu. Uprkos tome, očekuje se da bude spreman za nastup na Vimbldonu, turniru na kojem će ponovo pokušati da stigne do rekordne 25. grend slem titule.
Vimbldon počinje 29. juna, a Đoković će na londonsku travu izaći bez ijednog takmičarskog meča na toj podlozi ove sezone, što dodatno pojačava neizvesnost pred žreb i početak turnira.












