Rvanje

Lekić i Đermanović u reprezentaciji

Vuk Lekić i Strahinja Đermanović, rvači valjevske Mladosti, dobili su poziv selektora Srbije za nastup na dva međunarodna turnira u grčko – rimskom stilu, memorijal „Ljubomir Ivanović – Gedža“ za seniore, i „Refik Memišević – Brale“ u uzrastu kadeta.

Write comment (0 Comments)
Lekić na tronu

Rvač Mladosti Vuk Lekić ostvario je istorijski uspeh osvajanjem juniorskog zlata na državnom prvenstvu u rvanju grčko-rimskim stilom, održanom u Kanjiži proteklog vikenda. Poslednji Valjevac koji je postao juniorski šampion države u grčko-rimskom stilu je Vladimir Radosavljević, nastupajući za Partizan sada već davne 2004. godine, što dodatno govori o važnosti rezultata.

Uspesi valjevskih rvača

Vikend za nama bio je uspešan za takmičare Rvačkog kluba Mladost, koji su u subotu učestvovali na dva takmičenja. U Kragujevcu je održano Prvenstvo centralne Srbije za juniore, dok je Valjevo bilo domaćin izbornog turnira za odlazak na Prvenstvo Evrope uzrasta do 15 godina.

Tri medalje za kadete Mladosti

U subotu je u Somboru održano Prvenstvo Srbije za kadete u rvanju grčko-rimskim stilom, gde su rvači valjevske Mladosti osvojili tri medalje. Najuspešniji je bio Strahinja Đermanović u kategoriji do 85 kilograma, kome je u finalu sa Simovićem iz Kragujevca izmaklo zlato.

Jovanović na Evropskom prvenstvu

Rvač i trener valjevske Mladosti Marko Jovanović učestvovaće na Prvenstvu Evrope, koje će ove godine biti održano u Novom Sadu od 2. do 8. maja. On je na izbornom turniru održanom u subotu u Šapcu osvojio prvo mesto u kategoriji do 97 kilograma, i biće predstavnik Srbije u rvanju slobodnim stilom na smotri najboljih evropskih rvača.

-

Autoplac DM ponovo na tronu

Pobednik 36. Novogodišnjeg turnira u Valjevu je ekipa Auto Placa DM koja je u sjajnom finalu posle penala savladala tim Damjan Dača Dragojlović ukupnim rezultatom 7:6 (4:4).

Jedan gol za tri boda

Budućnost Krušik - Sloga 1:0 (1:0) (Gentić 42. minut) U najboljoj igri ovog proleća fudbaleri Budućnost Krušika došli su zaslužena tri boda protiv kraljevačke Sloge, a da su napadači bili malo raspoloženiji, rezultat je mogao biti i daleko ubedljiviji od konačnih 1:0. Ipak, "pobedi se u zube ne gleda", a kvalitetna partija "crvenih" može da ohrabri pristalice pred vezana gostovanja Poletu i Železničaru. Kako su trijumfe zabeležili i Mačva i Smederevo, Šapčani i posle 19. kola imaju dva boda više u odnosu na prateće ekipe.

Savladani "Panteri"

U jednoj od poslednjih kontrolnih utakmica pred početak takmičenja u ABA ligi košarkaši Metalca savladali su ekipu FMP-a u Železniku sa 87:77.