Rukomet

Ubedljivi crno - beli

Rukometaši Partizana pobednici su sedmog memorijalonog turnira "Nikola Jevremović Gužva" pošto su u finalnom susretu ubedljivo savladali šabačku Metaloplastiku sa 33:20. Treće mesto osvojila je Crvena zvezda tesnim trijumfom protiv domaćina ORK Metalca - 31:30.

Partizan i Metaloplastika u finalu

Rukometaši Partizana i šabačke Metaloplastike finalisti su sedmog po redu tradicionalnog turnira koji se održava u čast proslavljenog igrača i trenera Nikole Jevremovića Gužve. Ove dve ekipe će u nedelju odmeriti snage u finalu od 19 časova, dok će se dva sata ranije u meču za treće mesto sastati domaćin Metalac i Crvena zvezda. Puleni Nenada Peruničića tako neće braniti titulu osvojenu prošle godine.

Savladane Šapčanke

Metalac 2015 - Mačva 33:27 (16:15)

Već posle četiri kola u Prvoj ligi Centar jasno je da će rukometašice Metalca ove sezone igrati daleko značajniju ulogu nego što je to bio slčaj u prethodne dve. Uspele su Valjevke da savladaju ekipu Mačve, uz neverovatan golgeterski učinak Mirjane Obrenović, koja je sa 16 pogodaka predstavljala nerešivu enigmu za odbranu šabačkog sastava, ali su i sve ostale devojke dale pun doprinos osvajanju bodova.

Dupli trijumf

Valjevski rukometni klubovi su u Prvoj ligi Centar ostvarili pobede. Muška ekipa Metalca je u derbiju začelja pobedila Novi Beograd sa 25:23 (10:11), gok je ženski tim Metalca 2015 u Loznici pobedio istoimenu ekipu sa 27:26 (15:13).

Lako do prve pobede

RK Beograd - ORK Metalac Gorenje 20:31 (8:14)

lako i ubedljivo valjevski rukometaši stigli su do prve pobede u sezoni, obzirom da su sa ekipom BASK-a remizirali kući, a da je duel prvog kola protiv Rekreativa odložen. Dominirali su Valjevci svih 60 minuta u "Šumicama" i ubedljivo savladali novajliju u ligi.

-

Veliki korak ka tituli

VŠK "Sveti Nikolaj" napravio je veliki korak ka tituli prvaka države, pošto je u 6. kolu Prve lige u Kragujevcu savladao ekipu Jugovića iz Kaća sa 4,5:1,5, a nakon iznenađujućeg poraza najvećeg konkurenta Itake iz Beograda od Jelice PEP iz Goračića. Valjevci na pet kola do kraja imaju tri meč boda više od Itake, a pet od Slovena iz Rume i "Svetozara Gligorića" iz Pančeva.

Prekinut post

Budućnost Krušik 2014 - Šumadija 1903 (Kragujevac) 2:0 (1:0) Strelci: 1:0 Gentić u 43, 2:0 S. Ilić u 65. minutu. Valjevo, Stadion "Krušik". Gledalaca: 250 Sudija: Milan Nedeljković (Užice). Žuti kartoni: Đorđević, A. Ilić, Baljak, Milinković (Budućnost Krušik 2014), Đorđević (Šumadija 1903).

Mirne mreže na Pećini

Budućnost Krušik - Provo 0:0 Drugoplasirani tim srpskoligaškog "Zapada" i lider Zone "Drina" odigrali su tvrd meč bez mnogo prlika. Golova je ipak moglo da bude, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da realizuju jedanaesterac. Najpre je Jankovićev šut sa penaltika u 32. minutu odbranio golman gostiju Petrović, da bi dekoncentraciju pokazao i Đokić, koji je u 58. minutu sa "kreča" šutirao pored gola. Najstrožoj kazni za domaćina prethodio je prekršaj nad Popovićem, dok je na suprotnoj strani u kaznenom prostoru srušen Nedeljković.