Rukomet

Kroz trnje do opstanka

Кako kaže moj bivši trener Ćube Bogdanović kada mu ekipa postigne gol iz nerezonskog napada „dobro je, ali nemoj više.“ Iskoristivši ovu anegdotu kroz osmeh, iskusni rukometni stručnjak Slobodan Jokanović osvrnuo se na prethodnu sezonu u kojoj je uspeo da sa ekipom Priboja, koju je preuzeo nakon četvrtog gola odvede do opstanka u Super B ligi.

Lozničani odneli bodove

ORK Metalac Gorenje - Loznica 32:36 (16:22)

Nisu uspeli rukometaši Metalca da teoretski osiguraju opstanak u ligi, pa im je iz poslednja dva kola neophodna još jedna pobeda. Ekipa Loznice je jednostavno u Hali sportova pokazala više i zasluženo odnela ceo plen, a odlučujuću prednost gosti su stekli u završnici prvog poluvremena, kada su veoma vešto kaznili nekoliko početničkih grešaka protivničkih igrača.

Pobeda za opstanak

ORK Metalac - Partizan 2 34:27 (14:13)

Pobedom protiv drugog tima beogradskog Partizana rukometaši Metalca približili su se opstanku u ligi jer sada imaju 4 boda više od crno - belih i bolji međusobni skor. Prvo poluvreme obeležila je izjednačena igra, ali su Valjevci u nastavku, predvođeni raspoloženim Milinkovićem i kapitenom Radojčićem, došli do ubedljivog trijumfa.

Valjevkama izmakli bodovi

Metalac 2015 - Petrovac 26:27 (12:13)

Nisu uspele valjevske rukometašice da dođu do bodova protiv ekipe Petrovca, iako su dva minuta pre kraja imale dva gola viška. Ipak, nakon nepotrebnog prigovora sudijama, Aksentijevićeva je isključena, pa je iskusniji sastav iz Petrovca na Mlavi uspeo da napravi preokret i osvoji dva boda.

Trostruka pobeda

Od petka do nedelje valjevski rukometni klubovi zabeležili su tri pobede. Rukometaši ORK Metalca savladali su u veoma važnom meču što se opstanka u ligi tiče Studentski grad iz Beograda sa 22:16 (11:7), dok su rukometašice Metalca 2015 u samo tri dana dva puta trijumfovale u prestonici. Protiv Beograda je bilo 32:27 (14:14), a protiv Grand Zvezde u odloženom meču čak 39:25 (21:12).

-

I Ostojić u Metalcu

Pored Milana Radivojevića, Miloša Jankovića i Dušana Hukića, za koje je bilo poznato da će nakon prvog kola steći pravo nastupa za Metalac, valjevski klub je registrovao i krilnog centra Danila Ostojića, čime je i ispunjena kvota mogućih pojačanja do kraja sezone.

Sopot slavio na "Krušiku"

Budućnost Krušik – Sopot 1:2 (1:1) U petoj kontrolnoj utakmici Valjevci su prevashodno svojim greškama upisali prvi poraz i to u duelu sa standardnim članom Srpske lige Beograd i nekada filijalom Crvene Zvezde, u vreme predsednikovanja Vladana Lukića.

I u Pazaru na pobedu

Fudbaleri Budućnost Krušika su u petak otputovali u Novi Pazar, gde ih u subotu očekuje meč poslenjeg kola jesenjeg dela šampionata protiv Jošanice. Sigurno teško gostovanje, jer je protivnik veoma čvrsta ekipa, koja daje malo golova, ali ih još manje i prima. Podatak da je u dosadašnjih 14 kola odbrana Novopazaraca kapitulirala samo deset puta dovoljno je upozorenje za izabranike Dejana Nikolića, koji ipak poručuju da idu i na četvrtu vezanu pobedu, za uspešan kraj polusezone.