Košarka

Poraz na Zlatiboru

Zlatibor - Metalac 89:80 (24:22, 21:16, 29:17, 15:25)

Košarkaši Metalca novu sezonu počeli su porazom od novajlije u KLS Zlatibora. Sa mnogo problema u igri, Valjevski tim je oružje položio u trećem periodu, dok je u četvrtom uspeo samo da ublaži poraz. Glavni razlozi neuspeha su loša odbrana i očajan skok, jer je ekipa Zlatibora imala čak 17 skokova više (36:19).

Radnički dva od dva

Stratnu pobedu u Paraćinu, košarkaši Radničkog potvrdili su trijumfom na domaćem terenu protiv Poleta iz Kraljeva sa 89:78 i tako zaokružili odličan start u Prvoj regionalnoj ligi Zapad. Valjevci su uglavnom vodili, predvođeni Metalčevim bekom na pozajmici u Radničkom Đekićem, a trijumf su definitivno obezbedili posle tri perioda, kada su imali 15 poena viška. U poslednjoj četvrtini ekipa Poleta uspela je da ublaži poraz.

Kaplanović stiže u Metalac

Bivši mladi reprezentativac Srbije Đorđe Kaplanović (22, 209) blizu je valjevskog Metalca. Kako saznajemo, načelan dogovor je postignut, ostalo je samo da se utanače određeni detalji, pa bi rođeni Podgoričanin mogao već u četvrtak da ozvaniči saradnju sa valjevskim klubom.

Sa Zlatibora ka Superligi

U izmenjenom sastavu, ali boljem raspoloženju valjevski Metalac spremno dočekuje novu sezonu, koju započinje gostovanjem ekipi Zlatibora (nedelja, 17h, Arena sport). Iako je šest igrača napustilo tim pojačanja u vidu iskusnog Krstovića i centara Mikulića i Kaplanovića ohrabruju ljubitelje ovog sporta u gradu kraj Kolubare. Pored njih priliku da se pokažu imaće i mlađe novajlije koje su naporno trenirale čitavo leto.

Poraz za kraj turneje

Košarkaši Metalca su drugu ovogodišnju turneju po Kini završili porazom, pa je konačan skor sa ekipom Pekinga 3:3. Poslednji meč je odigran u gradu Šinji, a Peking je pobedio rezultatom 87:82 (21:25,16:15, 27:21, 23:21). Valjevci su poslednji meč odigrali bez kapitena Đukanovića i centra Mikulića, koji su u prethodnim duelima sa ekipom za koju nastupa nekadašnji NBA as Stefon Marberi doživeli povrede.

-

Đokić: Nije dobro

Nije pomogao ni Sveti Nikola. Košarkaši Metalca su protiv MZT-a pretrpeli deseti poraz u sezoni i došli u tešku poziciju što se opstanka u ligi tiče. Jedan od ključnih mečeva tim iz Valjeva odigrao je slabo, zbog praznika je izostala podrška sa tribina, pa se sve uklopilo u pomalo i sumornu subotnju košarkašku priču u Valjevu. Trener Metalca Vladmir Đokić priznao je da je njegova ekipa u ovom trenutku u veoma teškoj situaciji.

Napredak prekinuo seriju

Napredak - Metalac 35:25 (18:13) Stali su rukometaši Metalca u Kruševcu. Posle četiri vezane pobede Valjevci su ubedljivo izgubili od snažnog sastava Napretka, koji gaji superligaške ambicije. Možda i ključnu razliku Kruševljani su napravili u poslednjih sedam minuta prvog poluvremena, kada su od 12:13, došli do 18:13, dok je nastavak protekao u kontroli igre i rezultata domaćina.

Poraz u "Šumicama"

OKK Beograd - Metalac 89:81 (19:21, 30:19, 12:23, 28:18) U starom košrkaškom derbiju OKK Beograd je savladao Metalac nakon izjednačenih 40 minuta u "Šumicama". Nisu Valjevci uspeli da dođu do drugog "brejka" u sezoni, pre svega zahvaljujući lošem skoku, jer je domaćin imao 17 uhvaćenih lopti više. Takođe, dosta govori i odnos faulova, Metalac ih je napravio 24, a OKK Beograd samo 14. Metalac sada ima skor 2/3, dok OKK Beograd ima pobedu više i poraz manje.