Košarka

Slab otpor "Panterima"

Ekipa FMP Železnika prvi je učesnik polufinala Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća. "Panteri' su na otvaranju takmičenja u nišu deklasirali Metalac – 101:68 (21:16, 23:18, 35:11, 22:23). FMP je na poluvremenu imao dvocifrenu prednost, da bi sjajnom igrom u trećoj deonici potvrdio lagan trijumf i prolaz u narednu fazu.

Metalac savladao Dunav

MetalacDunav 94:77 (28:18, 30:18, 18:24, 18:17)

Prva radost valjevskih košarkaša na domaćem terenu u 2018. godini obeležena je efikasnom partijom protiv ekipe iz Starih Banovaca. Nisu "alasi" bili ravnopravan rival ekipi Mihaila Počeka, koja je podsetila na efikasna izdanja u prvom delu prvenstva, a ovim trjimfom je, sem što je sačuvano mesto u vrhu tabele, napravljena lepa uvertira za Kup Radivoja Koraća.

"Vukovi" pokazali zube

Beovuk - Metalac 96:89 (20:23, 27:21, 26:23, 23:22)

Košarkaši Metalca pretrpeli su drugi vezani poraz, a treći u poslednje četiri utakmice, pa je jasno da je valjevski tim u rezultatskoj krizi. Još jednom se ekipa Beovuka pokazala kao nezgodan rival za četu Mihaila Počeka, pa popularnu "Vukovi" sada imaju skor 3/1 u međusobnim duelima u poslednje sve sezone. Ovim porazom Metalac je dodatno zakomplikovao poziciju u borbi za Superligu, iako valjevski košarkaši i dalje sve drže u svojim rukama.

Pavlović pojačao Metalac

Nakon nešto slabijih rezultata početkom godine, valjevski Metalac angažovao je pojačanje u bekovskoj liniji. Novi član trenutno četvrtoplasiranog tima KLS je Mladen Pavlović (29, 193), koji je ove sezone igrao za španskog drugoligaša Huesku i rumunski Temišvar, za koga je prosečno postizao 13 poena po meču.

Metalac sa "Panterima"

Obavljen je žreb za finalni turnir Kupa Radovoja Koraća, koji se od 15. do 18. februara igra u dvorani "Čair" u Nišu, a valjevski Metalac će u četvrtfinalu igrati protiv FMP-a. Ekipa Mihaila Počeka će sa "Panterima" odigrati prvi meč na truniru, u četvrtak 15. februara od 17 časova.

-

Bez pobednika u Aranđelovcu

Šumadija - Budućnost Krušik 2014 1:1 (1:1) Strelci: 1:0 Nenadović u 3. minutu, 1:1 Rajevac u 23. minutu. Sudija: Stefan Jevremović (Gornji Milanovac) Žuti kartoni: Anđić, Pavlović i Nenadović (Šumadija), Baljak i Živanović (Budućnost Krušik 2014).

Nula na startu

Budućnost Krušik 2014 - Jošanica 0:0 Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 400. Sudija: Nebojša Despotović (Lipnički Šor). Žuti kartoni: Đermanović, Baljak (Budućnost Krušik 2014), Ferizović, Izberović, Kadrić, Bejtović (Jošanica).

Kroz trnje do opstanka

Кako kaže moj bivši trener Ćube Bogdanović kada mu ekipa postigne gol iz nerezonskog napada „dobro je, ali nemoj više.“ Iskoristivši ovu anegdotu kroz osmeh, iskusni rukometni stručnjak Slobodan Jokanović osvrnuo se na prethodnu sezonu u kojoj je uspeo da sa ekipom Priboja, koju je preuzeo nakon četvrtog gola odvede do opstanka u Super B ligi.