Sportovi na vodi

Pobeđen Solaris

Valjevo Gorenje - Solaris (Šibenik) 12:10 (3:2, 3:1, 4:3, 2:4)

I pored malog opuštanja u poslednjoj četvrtini, vaterpolisti Valjevo Gorenja došli su do treće pobede u Regionlnoj A2 ligi. Uspeli su Šibenčani da od 10:5 za domaćina stignu na samo gol zaostatka (11:10), ali momci trenera Serafimovića nisu dozvolili potpuni preokret.

Šabac slavio u Petnici

Valjevo Gorenje - Šabac 7:9 (2:3, 2:2, 1:2, 2:2)

Prvi poraz u Regionalnoj A2 ligi vaterpolisti Valjeva pretrpeli su u duelu sa komšijskim rivalom Šapcem, ekipom koja je u ovo prvenstvo ušla sa velikim ambicijama i znatno pojačana. Od počka su Šapčani bili u rezultaskoj prednosti, imali čvršću odbranu i raznovrsniji napad, pa se može reći da su zasluženo odneli ceo plen.

Istorijska pobeda

Valjevo GorenjeKataro 14:12 (2:2, 3:3, 4:2, 5:5)

Prvi meč u Regionalnoj A2 ligi doneo je i istorijsku pobedu za ekipu Valjevo Gorenja. Prema najavama, meč sa ekipom iz Kotora bio je težak i neizvestan, ali su Valjevci u goleadi u poslednjoj četvrtini sačuvali dva gola prednosti i upisali prvi trijumf.

Pobeda u Zadru

Zadar 1952 - Valjevo Gorenje 8:11 (2:2, 3:3, 2:4, 1:2)

Drugu pobedu u Regionalnoj A2 ligi valjevski vaterpolisti ostvarili su u Zadru, pa sa šest bodova, uz Crvenu zvezdu drže čelo tabele. Uspeli su momci trenera Serafimovića da naprave preokret, jer je Zadar u drugoj četvrtini vodio sa 5:2, usledila je serija gostiju za poravnanje, a zatim i sigurna igra u preostala dva perioda.

Spremni za debi

Vaterpolo klub Valjevo Gorenje će u subotu odigrati prvu utakmicu u Regionalnoj A2 ligi, što će sigurno biti istorijski momenat za klub koji je u poslednje četiri sezone promenio isto toliko rangova takmičenja. Ipak, Valjevci ne žele da se meč sa Katarom iz Kotora pamti samo po tome što je prvi u Regionalnoj ligi, već žele, da uz gostoprimstvo na nivou, savladaju Kotorane, koji su u ovom trenutku nepoznanica.

-

Porazi od večitih, Valjevci peti u Srbiji

Porazima od Crvene zvezde u Zrenjaninu 17:8 i od novog - starog šampiona Partizana u Beogradu 24:3, vaterpolisti Valjevo Gorenja završili su najuspešniju sezonu u kratkoj istoriji kluba. Takmičenje u Superligi Valjevci zu završili na petom mestu, ostavivši iz sebe ekipu Starog grada, ostvariviši tako rezultat koji će biti reper narednom generacijama.

Drugi poraz u nizu, Valjevci u krizi!

Proleter (Vranovo) - Budućnost Krušik 1:0 (0:0) (Janković 75. minut) Ne pamti se kada je u poslednje tri sezone Budućnost Krušik izgubio dva meča za redom. Još jednom bledom partijom Valjevci su sebe stavili u poziciju da već posle trećeg kola imaju zaostatak za vodećim timovima od četiri boda, pa se nameće pitanje ima li ovaj tim kvalitet za viši rang. Odgovor će verovatno uslediti veoma brzo, jer se serija teških mečeva nastavlja.

Đokić: Mislima smo u ABA ligi

Konačno je i Metalac probio led na završnim turnirima Kupa Radivoja Koraća. Svoje prvo polufinale Valjevci će odigrati u subotu od 18 sati protiv Mega Leksa, a do njega su došli teškom mukom. Čačanski Borac se poakazao kao "tvrd orah" za četu Vladimira Đokića, koja je imala dobrih, ali i veoma loših perioda igre u niških 45 minuta. Trener Valjevaca je posle meča rekao da je za njegov tim ipak najvažniji meč sa Olimpijom u ABA ligi.