Sportovi na vodi

Valis najbolji na "Petnica kupu"

U subotu, 17. juna je održan dvadeseti po redu "Petnica kup" u organizaciji plivačkog kluba Valis. Na takmičenju je učestvovalo 265 plivača iz 22 kluba. "Petnica kup" je i medjunarodnog karaktera, što su svojim učešćem ove godine potvrdili klubovi iz Bosne i Hrecegovine i Crne Gore.

Write comment (0 Comments)
Zajedno u regionalnu ligu

Povodom velikog uspeha vaterpolo kluba Valjevo Gorenje u protekloj takmičarskoj sezoni, osvajanja petog mesta u Srbiji, gradonačelnik Valjeva dr Slobodan Gvozdenović je ugostio predstavnike kluba, kao i direktora kompanije Gorenje iz Valjeva Borisa Pavčnika. Gradonačelnik se zahvalio igračima, trenerima i upravi kluba na dostojanstvenom predstavljanju grada Valjeva u takmičenjima u kojima su nastupali ove godine, a tom prilikom istaknuta je ideja da Valjevo Gorenje zaigra u Regionalnoj ligi.

Prvi superligaški bod

Valjevo GorenjeŠabac 7:7 (2:1,0:0,0:3,5:3)

Prvi bod u Superligi, ne računajući pobedu protiv Starog Grada prenetu iz ligaškog takmičenja, vaterpolisti Valjevo Gorenja osvojili su protiv učesnika regionalne lige. Nakon tvrde prve dve četvrtine, Šapčani su u trećoj dominirali i bili na pragu pobede. Ipak, borbeni Valjevci su odigrali odličnu poslednju deonicu i "iščupali" bod.

Porazi od večitih, Valjevci peti u Srbiji

Porazima od Crvene zvezde u Zrenjaninu 17:8 i od novog - starog šampiona Partizana u Beogradu 24:3, vaterpolisti Valjevo Gorenja završili su najuspešniju sezonu u kratkoj istoriji kluba. Takmičenje u Superligi Valjevci zu završili na petom mestu, ostavivši iz sebe ekipu Starog grada, ostvariviši tako rezultat koji će biti reper narednom generacijama.

I Vojvodina osvojila Petnicu

Valjevo Gorenje - Vojvodina 10:14 (1:3, 2:4, 4:3, 3:4)

Ni u petom pokušaju nisu uspeli vaterpolisti Valjevo Gorenja da dođu do prve pobede u Superligi. Iskusnija ekipa iz Novog Sada diktirala je ritam od čpočetka do kraja susreta, a Valjevci su početkom poslednje četvrtine, pri rezultatu 7:10 sa dva neiskorišćena napada propustili i poslednju šansu da se vrate u meč.

-

Metalac poražen u Kraljevu

Sloga - Metalac 81:74 (22:18, 16:21, 20:10, 23:25) Ni ove sezone metalac nije skinuo "prokletstvo" Kraljeva. Još jednom su Valjevci poraženi u gradu na Ibru, a poput duela sa Spartakom i OKK Beogradom i ovaj je bio na jednu loptu, iako to možda ne govori konačan rezultat. Pri rezultatu 77:74 za domaćina, u pretposlednjem minutu, Metalac nije realizovao dva napada, što su košarkaši Sloge umeli da kazne i privedu meč kraju.

Treća pobeda Radničkog

Košarkaši Radničkog, debitanti u Drugoj regionalnoj ligi, zabeležili su treću pobedu u četiri kola takmičenja u grupi Zapad 1. U hali "Student" savladana je ekipa Morave iz Zablaće kraj Čačka sa 79:67 (20:18, 21:14, 24:13, 14:22) pa Valjevci trenutno zauzimaju treću poziciju na tabeli, iza Klika iz Arilja i šabačkog M015 koji imaju stopostotan učinak.

Zima na minus dva

Jošanica - Budućnost Krušik 0:1 (0:1) (Ristić 17. minut) Četvrtom uzastopnom pobedom bez promljenog gola Budćnost Krušik je uspeo da smanji zaostatak za liderom Radničkim iz Kragujevca na kraju jesenjeg dela prvenstva na dva boda. Kragujevčani su odigrali 1:1 sa FAP-om u Priboju, kao i trečeplasirane Šapine sa Mokrom Gorom u Zubinom potoku, pa Radnički ima 34, Budućnost Krušik 32, a Šapine 30 bodova na kraju prvog dela.