Košarka

Kup ostao na Zlatiboru

Košarkaši Zlatibora osvojili su Kup KSS pošto su u finalu pred svojom publikom savladali valjevski Metalac sa 80:71 (21:20, 31:7, 13:21, 15:23), što im je druga pobeda nad valjevskim timom za pet dana. Izabranici Mihaila Počeka su u prvom poluvremenu odigrali izuzetno slabo u odbrani, što ih je koštalo trećeg trofeja "malog" kupa u klupskoj istoriji.

Na Zlatiboru za trofej

Samo tri dana nakon poraza u prvenstvenom meču, košarkaši Metalca još jednom će igrati protiv Zlatibora u finalu takozvanog malog kupa, odnosno drugog stepena Kupa KSS. Iako su oba tima plasmanom u meč za trofej obezbedila učešće na Kupu Radivoja Koraća, ne treba sumnjati da su Valjevci puni motiva da se Zlatiboru revanširaju za dva poraza ove sezone. To naglašava i trener Mihailo Poček

Metalac u finalu Kupa Srbije

Mladost (Smederevska Palanka) - Metalac 72:76 (31:18, 17:21, 17:18, 7:19)

Teškom pobedom prtoiv B ligaša Mladosti košarkaši Metalca plasirali su se u finale "malog" kupa, što im je donelo i plasman na završni turnir Kupa Radivoja Koraća. U finalnom duelu Valjevci će se sastati sa ekipom Zlatibora, ali su oba tima obezbedila borbu za "Žućkovu levicu", u kojoj će se još naći ABA- ligaši, beogradski Dinamik, i ponednik odloženog meča između Vršca i Borca iz Čačka.

Pala valjevska Tvrđava

MetalacZlatibor 85:98 (26:14, 22:32, 18:21, 19:31)

Prvi poraz na domaćeme terenu košarkašima Metalca nanela je šuterski raspoložena ekipa Zlatibora iz Čajetine. Predvođeni preciznim Papićem i uspešnim diregentom Popovićem, gosti su i pored ranog minusa u nastavku iskoristili sve slabosti domaćeg sastava, koji je, pogotovo u drugom poluvremenu, pružio jednu od najslabijih igara u šampionatu.

Neosvojivo Valjevo

MetalacOKK Beograd 94:71 (18:22, 29:18, 22:14, 25:17)

Pobedom protiv OKK Beograda Metalac je zaokružio uspešnu polusezonu, koju je okončao sa skorom 9/4 i mestom u vrhu tabele. Najefikasnija ekipa lige je i ovaj meč odigrala u svom stilu, iako je momcima trenera Počeka trebalo celo poluvreme da uđu u prepoznatljiv ritam. U nastavku se pitanje pobednika nije postavljalo, pa je Metalac sačuvao nepobedivost na domaćem terenu.

-

U finalu Budućnost - Metalac

U finalu Septembarskog košarkaškog turnira u Valjevu u ponedeljak će se sastati podgorička Budućnost i domaćin Metalac (19.30 h), dok će se za treće mesto boriti Igokea iz Aleksandrovca i Zadar (17.00). Budućnost je savladala Igokeu sa 71:67, a Metalac ekipu Zadra sa 82:68.

Sloga stala na "Krušiku"

Budućnost Кrušik – Sloga (P) 2:0 (0:0) (Popović 63., Gentić 75. minut) Pobedom u derbiju kola Budućnost Krušik ostao je u igri za plasman u Prvu ligu. Odigrali su Valjevci taktički odličnu utakmicu, zaustavili najjače adute ekipe iz Požege, a u drugom poluvremenu nakon dva prekida stigli do pogodaka i zasluženog trijumfa. Kragujevački Radnički je savladao Železničar sa 1:0 i zadržao tri boda prednosti.

Bez golova u Šapcu, pobeda Radničkog

Mačva i Budućnost Krušik podelili su bodove igrajući bez golova u Šapcu. Derbi je obeležila ravnopravna igra prve i trećeplasirane ekipe na tabeli, gde su samo nedostajali pogoci, a šansi je bilo na obe strane. Smederevo je izgubilo u Priboju od FAP-a sa 3:1 pa su Valjevci sada drugi sa devet bodova manje od lidera i današnjeg rivala. Deset bodova manje od Mačve ima Smederevo, ali i neregistrovan meč u Ljubiću, prekinut zbog opšte tuče, pa će Šapčani morati da osvoje još dva boda za titulu.