VA 014 siguran, Valjevo dobilo maraton

Valjevski odbojkaški klubovi ovog vikenda imali su supeha. Muška ekipa VA 014 Gorenje ubedljivo je, sa 3:0 (25:19, 27:25, 25:17) savladala VGSK u Velikom gradištu u okviru 6. kola Prve lige, dok je ženski sastav Valjeva u istoj rundi Prve B lige slavio u Beogradu protiv Sterije - 3:2 (15:25, 25:16, 22:25, 25:16, 15:10).

VA 014 se ovim trijumfom vratio na pobednički kolosek posle poraza kod kuće od Železničara. Valjevcima je ovo četvrti trijumf uz dva poraza, a došli su do deset osvojenih bodova.

Ekipa Valjeva je, nakon startnog poraza u Ljigu nanizala pet trijumfa, pa ostaje u samom vrhu tabele, sada sa 14 bodova na kontu.

U 7. kolu VA 014 dočekuje "Toličke vitezove" iz Kuršumlije, dok će ekipa Valjeva ugostiti Žabalj Volej.

-

Đokić: Loš trening i pritisak

Uspeli su košarkaši Olimpije da se revanširaju Metalcu za poraz u prvom delu sezone. Zaluženo su Ljubljančani slavili u Valjevu, a trener domaćina Vladimir Đokić posle utakmice je istakao da postoji više razloga za neuspeh njegovog tima.

Liga kroji ambicije

Ukoliko ubsko Jedinstvo i lajkovački Železničar u sezoni koja sledi budu igrali u srpskoligaškoj konkurenciji, valjevski zonaš Radnički će napasti plasman u viši rang, potvrdio je prvi čovek kluba Dejan Joksimović dodavši da bi u tom slučaju kao najveći rivali mogli figurirati Drina iz Ljubovije i Polimlje.

I šesta u nizu

Budućnost Krušik - Jedinstvo (Ub) 2:1 (2:1) Valjevo, Stardion "Krušik", Gledalaca: 300. Sudija: Marko Racić (Petrovac) 6,5Strelci: Čočović u 3. i Đermanović u 45. minutu za Budućnost Krušik, a Sitarica u 29. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Čočović, Rašević (Budućnost Krušik), Arsenović, Marjanović i Sajić (Jedinstvo).