logo014

Porazi rukometaša i rukometašica

Rukometaši ORK Metalca i rukometašice Metalca 2015 nisu bili rezultatski uspešni u 8. kolu Prve lige Centar. Momci su, nakon dve vezane pobede, poklekli u duelu sa beogradskim Rekreativom (26:28), dok su devojke, možda i očekivano, poražene od lidera na tabeli Loznice Grad (20:29).

U okršaju ORK Metalca i Rekreativa dugo se igralo gol za gol, Valjevci su u prvom poluvremenu popustili šansu da se odlepe sa nekoliko početničkih grešaka, što je znatno iskusniji rival umeno da kazni. Iskustvo je došlo do izražaja i u nastavku, u kom su Beograđani imali više rešenja u napadu i uspeli da zebeleže i sedmu pobedu u šampionatu. Metalac je ostao na tri trijumfa i sa sedam osvojenih bodova.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Pantić sa 6, odnosno dvojica Milinkovića, Nikola i Dejan sa po 5 golova. Rekreativo je predvodio kapiten Anđelić sa 8 pogodaka, a Ostojić je postigao 6.

Ekipa Loznice Grad je pobedu u susretu sa Metalcem 2015 obezbedila već u prvom poluvremenu, posle kog je stekla 10 golova viška. Borile su se Valjevke u nastavku, ali nisu mogle više od časnog poraza. Loznica Grad je došla do sedme pobede, dok Valjevke ostaju na jednoj.

Daleko najefikasnija kod domaćina bila je Jovana Cvetković sa 10 golova, a sem nje niko u redovima Metalca 2015 nije postigao više od dva. Stanković je za Loznicu Grad postigla 6, a Kaitović i Nikolić po 5 golova.

-

Metalac popunjava tim

Na pet dana do početka takmičenja u Košarkaškoj ligi Srbije i utakmice sa Dinamikom u Beogradu, naziru se obrisi tima koji će pokušati da izbori opstanak u srpskoj eliti. Od ponedeljka na treninzima valjevskog kluba je nekoliko novih igrača.

Tara slavila na "Slajsu"

Teniserka valjevskog Metalca Tara Damnjanović osvojila je Otvoreno prvenstvo za devojčice i dečake do 16 godina, koje je od 17. do 20. aprila održano na terenima valjevskog "Slajsa", a na kom je u obe konkurencije učestvovalo 52 takmičara.