Porazi rukometaša i rukometašica

Rukometaši ORK Metalca i rukometašice Metalca 2015 nisu bili rezultatski uspešni u 8. kolu Prve lige Centar. Momci su, nakon dve vezane pobede, poklekli u duelu sa beogradskim Rekreativom (26:28), dok su devojke, možda i očekivano, poražene od lidera na tabeli Loznice Grad (20:29).

U okršaju ORK Metalca i Rekreativa dugo se igralo gol za gol, Valjevci su u prvom poluvremenu popustili šansu da se odlepe sa nekoliko početničkih grešaka, što je znatno iskusniji rival umeno da kazni. Iskustvo je došlo do izražaja i u nastavku, u kom su Beograđani imali više rešenja u napadu i uspeli da zebeleže i sedmu pobedu u šampionatu. Metalac je ostao na tri trijumfa i sa sedam osvojenih bodova.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Pantić sa 6, odnosno dvojica Milinkovića, Nikola i Dejan sa po 5 golova. Rekreativo je predvodio kapiten Anđelić sa 8 pogodaka, a Ostojić je postigao 6.

Ekipa Loznice Grad je pobedu u susretu sa Metalcem 2015 obezbedila već u prvom poluvremenu, posle kog je stekla 10 golova viška. Borile su se Valjevke u nastavku, ali nisu mogle više od časnog poraza. Loznica Grad je došla do sedme pobede, dok Valjevke ostaju na jednoj.

Daleko najefikasnija kod domaćina bila je Jovana Cvetković sa 10 golova, a sem nje niko u redovima Metalca 2015 nije postigao više od dva. Stanković je za Loznicu Grad postigla 6, a Kaitović i Nikolić po 5 golova.

-

Radničkom komšijski derbi

Radnički Gorenje – Ribnica 2:0 (0:0) (Đukić 70., Stevanović 86. minut) Komšijski derbi ovoga puta pripao je Valjevcima, koji su do trijumfa došli potpuno zasluženo, iako su bili oslabljeni neigranjem nekoliko standrdnih prvotimaca. Šansu je dobilo nekoliko omladinaca, koji su pokazali da se na njih u budućnosti može ozbiljno računati i kada je u pitanju prvi tim.

Srpskoligaš sačuvao pehar

Budućnost Krušik – Radnički (V) 3:1 (1:0) U borbenoj, ali ne toliko lepoj utakmici, po jakoj kiši, srpskoligaš je zasluženo došao do pehara Kupa fudbalskog saveza Valjeva, čime je ponovljen uspeh od prošle godine. Budućnost Krušik će takmičenje nastaviti u Kupu fudbalskog saveza Kolubarskog okruga.

Pobeda za oproštaj od navijača

Pre početka sezone u gradu kraj Kolubare razmišljalo se jedino o opstanku u Košarkaškoj ligi Srbije. Pred poslednja dva meča mišljenje pojedinaca je da se moglo do još neke pobede, ali kada se podvuče crta osnovni cilj je ostvaren. Posebno bole poslednji porazi od dve beogradske ekipe na svom parketu, a puleni Mihaila Počeka će imati još jednu priliku da obraduju navijače.