Poraz u "Šumicama"

OKK Beograd - Metalac 89:81 (19:21, 30:19, 12:23, 28:18)

U starom košrkaškom derbiju OKK Beograd je savladao Metalac nakon izjednačenih 40 minuta u "Šumicama". Nisu Valjevci uspeli da dođu do drugog "brejka" u sezoni, pre svega zahvaljujući lošem skoku, jer je domaćin imao 17 uhvaćenih lopti više. Takođe, dosta govori i odnos faulova, Metalac ih je napravio 24, a OKK Beograd samo 14. Metalac sada ima skor 2/3, dok OKK Beograd ima pobedu više i poraz manje.

Valjevci su dobro počeli, u prvoj četvrtini uglavnom su imali prednost, predvođeni preciznim Vasićem. Ključni detalj prvog poluvremena bila je promašena kontra Valjevaca pri rezltatu 19:24, posle čega "klonferi" prave seriju 9:0 i "prevode" meč na svoju stranu. Imao je OKK Beograd i 12 poena prednosti, ali je Vasić trojkom ublažio taostatak Metalca pred veliku pauzu. Prve dve četvrtine obeležio je izuzetno slab skok gostiju iz Valjeva, promašeni otovreni šutevi spoljnih igrača Metalca, ali i neujednačen sudijski kriterijum.

Uz znatno jaču odbranu na početku treće četvrtine Valjevci prave seriju 18:2 i dolaze do osam poena prednosti. Raspoloženom Jošilu, koji je nanizao deset poena pridružio se i probuđeni Đukan Đukanović, pa je Metalac izgledao znatno bolje nego u drugoj deonici. Dugo su domaći stajali na samo dva poena u četvrtini, ali su u poslednjih nekoliko minuta došli do daha, a zahvaljujući rastrčalom Mitroviću prišli na svega dva poena zaostatka.

Prvih par minuta poslednje četvrtine protekli su u izjednačenoj igri, ali je OKK malo po malo uspeo da preuzme vođstvo. Metalcu je nedostajao povređeni Jošlio, dok su Vasić i Janković brzo ušli u problem sa faulovima, zahvaljujući i dalje neujednačenom sudijskom kriterijumu. U rastrzanoj igri na obe strane, OKK Beograd se bolje snašao, uz dominaciju veterana Kimanija pod tablom svih 40 minuta. Onde gde je stao Kimani, nastavio je večeras odlični Mitrović, pa su svi pokušaji gostiju bili uzaludni.

OKK Beograd je predvodio Kimani Frend sa 28 poena i 11 skokova (indeks 38), Mitrović je ubacio 16, Manojlović 12 a Simeunović 10 poena. Kod Metalca najzapaženiji je bio Aleksandar Vasić sa 19 poena, 9 asistencija i 5 skokova, Brano Đukanović je ubacio 18, a Jošilo 12 poena.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 6. kolu KLS Metalac dočekuje napredak iz Kruševca.

-

Drugi poraz u nizu, Valjevci u krizi!

Proleter (Vranovo) - Budućnost Krušik 1:0 (0:0) (Janković 75. minut) Ne pamti se kada je u poslednje tri sezone Budućnost Krušik izgubio dva meča za redom. Još jednom bledom partijom Valjevci su sebe stavili u poziciju da već posle trećeg kola imaju zaostatak za vodećim timovima od četiri boda, pa se nameće pitanje ima li ovaj tim kvalitet za viši rang. Odgovor će verovatno uslediti veoma brzo, jer se serija teških mečeva nastavlja.

Remi i poraz

Rukometni klubovi iz Valjeva ovog vikenda ukupno su osvojili jedan bod. Rukometaši ORK Metalca remizirali su u Hali "Pinki" u Zemunu sa ekipom Studentskog grada 26:26 (12:9), dok su rukometašice Metalca 2015 na domaćem terenu poražene od Beograda rezultatom 28:30 (18:18).

Otvoren balon u Petnici

Posle silnih obećanja i dugogodišnjeg čekanja, Valjevci su najzad dobili priliku i za zimsko kupanje. U Sportsko-rekreacionom centru Petnica u subotu je svečano otvoren balon nad olimpijskim bazenom koji će omogućiti da i u zimskim uslovima mladi plivači i vaterpolisti ovdašnjih klubova treniraju, takmiče se i igraju utakmice, a ostali građani da se rekreiraju.