Goleada Radničkog

Radnički (V) – Jedinstvo 1945 4:0 (2:0)

Fudbaleri Radničkog deklasirali su u Valjevu sa 4:0 ekipu Jedinstva 1945 iz Vladimiraca, u okviru 13. kola Zone Drina i učvrstili su se u gornjem delu tabele, dok gosti ostaju na začelju. Narednog vikenda u derbiju kola Radnički gostuje u Klupcima ekipi Radničkog Stobeks

Valjevci su tokom celog meča imali inicijativu, šanse pred golom gostiju ređale su se kao na traci, i pravo je čudo da nije ostvarena ubedljivija pobeda. Na samom početku meča, u sedmom minutu, Petrašević je iskoristio konfuziju u odbrani gostiju, i poklon loptu pretvorio u vođstvo Radničkog. Uz takav početak, domaći fudbaleri mogli su rasterećeno u nastavak meča, što je i doprinelo dopadljivoj igri, uprkos veoma lošem terenu, koji je probleme pravio kako gostujućim defanzivcima, tako i napadačima Radničkog.

Posebno raspoložen bio je dvojac Radničkog TajdićĐukić, koji je po desnoj strani zadavao mnogo problema gostima. Nakon jednog od mnogobrojnih prodora, Đukić je u 33. minutu asistirao Ćebiću za vođstvo od 2:0, kojim je i završeno prvo poluvreme.

U drugom delu meča fudbaleri Radničkog nastavili su istim tempom, stvarajući mnogobrojne prilike, ali do trećeg gola stigli su tek u 76. minutu. Sjajnu igru Radničkog svojim drugim golom krunisao je Petrašević. Tačku na goleadu Radničkog stavio je Đukić u 79. minutu, prelepim udarcem sa ivice šesnaesterca u suprotni ugao golmana gostiju.

Strelci: Petrašević u 7. i 76.. Ćebić u 33. i Đukić u 79. minutu

Stadion: SRC „Peti puk“. Gledalaca: 150. Sudija: Ivan Luković (Užice) 7. Žuti kartoni: Gačić (Jedinstvo 1945)

Radnički: Simić 7, Đukić 7,5, Danilović 7, Tomić 7, Ilić 7, Tajdić 7,5, Đurić 7, Prokić 7,5, Ćebić 6,5 (od 90. Pacić -), Stevanović 7 (od 73. Stojanac 7), Petrašević 8 (od 77. Ašković 7).

Jedinstvo 1945: Ranković 6,5, Sarić 6, Gačić 6, Stefanović 6, Drobnjak 6 (od 39. Nikolić 6), Ćirić 6, Lazarević 6, Rakić 6 (od 75. Ilić -), Janković 6, Lukić 6, Tomić 6.

Igrač utakmice: Petrašević (Radnički) 8.

Omladinci Radničkog u nedelju od 11 časova dočekuju ekipu Voždovca u susretu Omladinske lige Srbije.

Marko Jovanović

-

Meč istine

Meč protiv Šumadije iz Aranđelovca daće odgovor na pitanje jesu li veoma slaba izdanja u mečevima sa Poletom i Železničarom samo prolazna slabost, ili se jednostavno radi o nedostatku kvaliteta za najviše domete. Činjenica je da su fudbaleri Budućnost Krušika u 180 i kusur minuta u Ljubiću i Lajkovcu odigrali daleko  ispod očekivanja, a šansa da se preuzme tron ne da je propuštena, već je distanca u odnosu na Mačvu sada šest bodova. Na stadionu "Krušik" se nadaju da će protiv čvrstih Aranđelovčana konačno pokazati pravo lice.

Motivisano na "vukove"

Obično se kaže da trijumf ostvaren na gostovanju ima značaj samo ako se „overi“ pobedom na domaćem parketu u narednom kolu. Tako misle i košarkaši i stručni štab Metalca, koji sa dodatnom motivacijom čekaju meč protiv Beovuka. Naime, „vukovi“ su u jednoj od najtežih sezona u istoriji kluba za Valjevce slavili oba puta, pa bi ovo bila idealna prilika za revanš.

Dušan Kutlešić: Spreman sam za izazove!

U podlmađenom sastavu Metalca u novoj sezoni jedan od oslonaca trenera Đokića u spoljnoj liniji trebalo bi da bude Dušan Kutlešić (20 godina, 195 cm). Užičanin, koji je pravu šansu u seniorskoj košarci dobio upravo kod trenera Đokića u ekipi Slobode, kaže da je aktuelni selektor srpskih kadeta bio jedan od odlučujućih faktora u odluci da baš Metalac bude sledeća stanica u karijeri.