Trijumf Subotičana

Metalac - Spartak 80:85 (22:22, 19:20, 23:25, 16:18)

Košarkaši Metalca pretrpeli su drugi poraz u sezoni, a bodove sa valjevskog parketa odneo je jedan od kandidata za Superligu Spartak iz iz Subotice. Gosti su slavili u neizvesnoj završnici posle uglavnom izjednačenog susreta, u kom su nijanse presudile na stranu gostiju. Metalac sada ima skor 2/2, dok je Subotičanima ovo treći trijumf.

Izuzetno motivisani, gosti su od samog starta nametnuli fajtersku košarku, u kojoj se domaćin nije do kraja snašao. Predvođeni preciznim Puljkom, Subotičani su iskoristili za njihov način igre povoljan sudijski kriterijum i u prvoj deonici uglavnom vodili. Zahvaljujući seriji poena Jošila u finišu četvrtine na prvi odmor otišlo se u egalu.

Hrvoje Puljko je nastavio da zasipa koš Metalca i u drugoj četvrtini, pa su gosti u dva navrata imali i devet poena viška. Valjevci su preko Jankovića, Đukana Đukanovića i Ostojića hvatali priljučak, da bi trojkom Vasića posle dugo vremena i poveli (39:38). Ipak, sa novim pogotkom Puljka van 6,75 gosti su poluvreme završili sa minimalnom prrednošću (41:42), bivši igrač Širokog je prve dve četvrtine završio sa 26 poena, dok je ostatak Spartakovog tima ubacio 16.

Početkom treće četvrtine igralo se koš za koš, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Kod Spartaka se razigrao Jovišić, koji je vezao dve trojke i održao blagu prednost gostiju. Usledila je serija kapitena Subotičana Popovića, koji je preuzimao odgovornost kada nije bilo timskih rešenja. Imali su gosti šest poena prednosti, ali je sama završnica deonice pripala Metalcu, koji je uspeo da smanji na -3.

Start poslednje četvrtine bio je u znaku Miloša Jankovića, koji je nekoliko "otpadaka" pretvorio u poene. Ponovo se potom probudio Puljko sa dve trojke u nizu, pa je Spartak vratio prednost. U poslednjih nekoliko minuta veoma teško se dolazilo do poena, uglavnom sa linije slobodnih bacanja, sve do trojke Hukića, kojim je Metalac poveo. Imali su domaći tri poena viška i napad, ali se nisu radovali.  Ponovo je ulogu junaka kod gostiju preuzeo Jovišić, koji je najpre ubacio trojku za izjednačenje, a potom pogodio jedno bacanje na vođstvo Spartaka (80:81) u poslednjem minutu. Prokockali su Valjevci napad, Hristov je ubacio dva penala, a Brano Đukanović promašio trojku za produžetak. Konačan rezultat postavio je Laketa zakucavanjem.

Spartak je predvodio fantastični Puljko sa 34 poena, dok je Jovišić ubacio 15. Janković je za Metalac ubacio 16, Brano Đukanović je meč završio sa 14, Vasić sa 11, a Jošilo sa 10 poena.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 5. kolu Metalac gostuje OKK Beogradu.

-

Korektan otpor Cedeviti

Cedevita - Metalac 79:66 (17:17, 25:19, 17:18, 20:12) U "Draženovim domu" Metalac je pretrpeo i četvrti poraz u isto toliko kola ABA lige, ali se, za razliku od mečeva u Solnoku i Novom Mestu Valjevci nisu obrukali. Zagrebčani su, reklo bi se na "goli" individualni kvalitet dobili ovaj meč, uglavnom su vodili, a susret je prelomljen sredinom poslednje četvrtine, koja je napadački i bila najsabija za Metalac. Valjevci su prikazali tečniju igru u napadu, a za iznenađenje u Zagrebu nedostajao je bolji šut za tri poena, kao i sa linije penala.

I Ostojić u Metalcu

Pored Milana Radivojevića, Miloša Jankovića i Dušana Hukića, za koje je bilo poznato da će nakon prvog kola steći pravo nastupa za Metalac, valjevski klub je registrovao i krilnog centra Danila Ostojića, čime je i ispunjena kvota mogućih pojačanja do kraja sezone.

Poraz u Lazarevcu

Kolubara - ORK Metalac 24:23 (13:8) Iako je nastup u ovoj sezoni bio doveden u pitanje, iako nisu istčali na parket u meču prvog kola, u kom je trebalo da ugoste pančevački Dinamo, valjevski rukometaši ipak su počeli takmičenje u Super B ligi i malo je nedostajalo da sa gostovanja u Lazarevcu donesu makar bod. Ipak, bivši šampion države, koji i sam preživljava teške dane, uspeo je da zabeleži minimalnu pobedu.