Pun pogodak Radničkog

Ovaj vikend bio je veoma uspešan za dve najstarije selekcije FK Radnički. Seniori su u subotu savladali Rađevac iz Krupnja sa 2:0 i ostali u vrhu dabele, dok su omladinci u nedelju upisali prvi trijumf u sezoni, iznenadivši novosadsku Vojvodinu - 1:0.

RADNIČKI (V)RAĐEVAC 2:0 (0:0)

Strelci: Stevanović u 65. i Ašković u 88. minutu

Stadion: SRC „Peti puk“. Gledalaca: 250. Sudija: Mladen Gligorijević (Užice) 7. Žuti kartoni: Đurić (Radnički), Mićić, Stefanović (Rađevac).

RADNIČKI: Simić 7, Đukić 7, Prokić 7, Ilić 7, Tomić 7, Tajdić 7, Đurić 7, Petrović 7,5, Todorović 6,5 (od 60. Pacić 6,5), Stevanović 7,5 (od 90. Stojanac -), Petrašević 7,5 (od 82. Ašković 7,5).

RAĐEVAC: Mićić 7, Aličić 7, Durmić 6,5, Gošić 6 (od 46. Mi. Ilić 6,5), Manojlović 7, Stefanović 6,5, Molerović 6,5, Pajić 7, Simić 6,5, Ml. Ilić 7, Vasiljević 7 (od 75. Kapetanović -).

Igrač utakmice: Stevanović (Radnički) 7,5.

Već u završnici prvog dela Valjevci su mogli do prednosti, međutim novajlija Todorović je posle odličnog prodora Đukića iz blizine pogodio stativu. Nakon nešto više od sat vremena igre Petrašević je oboren u kaznenom prostoru, odlični Mićić je pročitao nameru Stevanovića, koji se ipak ispravio i odbijenu loptu poslao u mrežu. Najbolju priliku momci iz Krupnja imali su 15 minuta pre kraja kada je Mladen Ilić šutirao iskosa sa desne strane zamalo pored stative. Dva minuta pre kraja najlepši momenat duela, grešku odbrane gostiju kaznio je sjajnim lobom sa dvadesetak metara iskusni Ašković.

Radnički (V) - Vojvodina 1:0 (1:0)

SRC Peti puk, Gledalaca: 100. Sudija: Đorđe Petrović (Čačak) 7. Strelac: Đurđić u 38. minutu. Žuti kartoni: Vuković, Tadić (Radnički), Zeljković (Vojvodina)

RADNIČKI (V): Gavrilović 7,5, Vuković 7,5, Živanić 7, Jeremić 7, Ćosić 7,5, Marinković 7 (Žujović -), Tadić 7 (Ilić -), Janković 7,5, Đurđić 8 (Milivojević -), Todorović 8, Drašković 7.

VOJVODINA: Pilipović 7, Knežević 6,5, Devetak 6,5, Đuranović 6,5 (Zličić 6,5), Veselinović 6,5, Vukomanović 7, Dunđerski 6,5 (Zeljković -), Tegeltija 7, Bačanin 7, Nešković 6,5 (Miletić -), Živković 7.

Igrač utakmice: Đurđić (Radnički)

Evrogolom Đurđića Radnički je došao do prve pobede u sezoni, i to protiv pretendenta na titulu prvaka. Težak teren sprečio je tečniju igru oba tima, a iako su gosti imali loptu više u posedu, Valjevci su bili konkretniji.

Odlučujući pogodak razgalio je domaće pristalice, jer je Đurđić, nakon akcije i izblokiranog šuta Todorovića, sa ivice kaznenog prostora poslao pravi projektil, ostavivši Pilipovića bez šanse da interveniše.

Novosađani su u nastavku bacili sve karte na napad, ali se domaćin uglavnom uspešno branio. Stopostotnu šansu za Radnički već u 46. miunutu propustio je Todorović, a nazrelije prilike za Vojvodinu imali su Zličić, Nešković i Bačanin, ali je Gavrilović bio nesavladiv.

-

Partizan ponovo bolji

Metalac - Partizan 70:75 (13:26, 23:15, 17:21, 17:13) U utakmici koju je obeležila igra na mahove, Partizan je i drugi put u pripremnom periodu pred start Superlige savladao Metalac. U Valjevu je bilo daleko neizvesnije nego u hali "Aleksandar Nikolić", iako su gosti svih 40 minuta vodili. Metalac je imao nekoliko šansi za preokret koje su propuštene ishitrenim rešenjima u napadu.

"Zgib zona" u Valjevu

Naš grad ima priliku da osvoji renoviranje dečijeg parka ili sportskog igrališta po želji, u nadmetanju “Zgib zona”, koje Radio S organizuje u sklopu Karavana “Spirit of Youth”. Naime, u takmičenje je uključeno 35 gradova širom Srbije, koji se bore da zbirno urade što veći broj zgibova, ne bi li pobedili i osvojili ovu nimalo beznačajnu nagradu. “Zgib zona” stiže u sredu, 18. oktobra u Valjevo i održaće se od 16 do 20 časova u Poljoprirednoj školi, paralelno sa ostalim aktivnostima Karavana.

Partizan skočio na 4-0

Partizan - Metalac 82:61 (23:17, 25:19, 16:19, 18:6) Valjevski Metalac je u četvrtom kolu poražen od Partiizana, pa su crno - beli su i nakon ovog kola ostali neporaženi u Superligi. Puleni Vlade Đokića nisu uspeli da se suprostave protivniku u skoku (48/26) što je sigurno glavni razlog ubedljivog poraza.