Težak ispit za Valjevce

Zadovoljni su svi u taboru valjevskog srpskoligaša Budućnost Krušika posle ubedljive pobede u komšijskom derbiju protiv Železničara. "Dizelka" je kući ispraćena sa četiri gola u mreži, trijumf je vratio osmehe na lica, a što je najvažnije, prednost Kragujevčana je ponovo samo jedan bod, pa je borba za jesenju titulu potpuno otvorena.

Svesni su ipak u Budućnost Krušiku koliko ih težak posao očekuje u narednom kolu, gostovanje Mokroj Gori u Zubinom potoku sigurno je jedno od najtežih na "Zapadu", a na ruku momcima trenera Obadovića ne ide ni niz nešto slabijih rezultata predstojećeg rivala.

- Očekuje nas izuzetno teško gostovanje - kaže "poslovođa" Budućnost Krušika Marko Janković - Ekipa Mokre Gore se ove sezone znatno pojačala, ima tu dosta igrača koji su igrali i više rangove. Na početku su imali sjajne rezultate, sad vidim da su u nekoj krizi. Kažem još jednom, očekuje nas veoma teška utakmica, ali idemo da se nadigravamo i pokušamo da donesemo tri boda.

Zdravstveni bilten Budućnost Krušika nije najpovoljniji, pa u Zubin potok neće putovati Prijović i Isidorović. Meč se igra u subotu od 13 časova i 30 minuta.

-

Metalac četvrti u Klužu

Košarkaši Metalca zauzeli su četvrto mesto na međunarodnom turniru u rumuskom Klužu pošto su u utešnom finalu poraženi od ekipe Energija iz Rovinarija sa 82:70 (18:13 19:27 29:12 16:18). Ponovo su Valjevci vodili na poluvremenu, ali je u nastavku došlo do pada u igri, što je rumunska ekipa iskoristila i osvojila treće mesto na turniru.

Protiv FMP-a na premijeri

Košarkaši Metalca takimčenje u Superligi započeće 8. maja utakmicom protiv FMP-a na domaćem terenu, odlučeno je žrebom u Kući košarke. U drugom kolu Valjevci će gostovati Crvenoj zvezdi, a u trećem dočekuju Tamiš iz Pančeva.

Đokić: Mislima smo u ABA ligi

Konačno je i Metalac probio led na završnim turnirima Kupa Radivoja Koraća. Svoje prvo polufinale Valjevci će odigrati u subotu od 18 sati protiv Mega Leksa, a do njega su došli teškom mukom. Čačanski Borac se poakazao kao "tvrd orah" za četu Vladimira Đokića, koja je imala dobrih, ali i veoma loših perioda igre u niških 45 minuta. Trener Valjevaca je posle meča rekao da je za njegov tim ipak najvažniji meč sa Olimpijom u ABA ligi.