Smederevci pali na Studentu

VA 014 GorenjeSmederevo Carina 3:1 (29:27, 25:19, 19:25, 25:20)

U lepoj atmosferi hale Student valjevski odbojkaši došli su do pobede na otvaranju sezone u Prvoj ligi. Smederevo se predstavilo kao žilav protivnik, ali su momci Mirka Ristovića, iako bez kapitena Ražnatovića u sastavu, ipak za nijansu bili bolji i došli do tri boda.

Iako nisu iskoristili četiri set – lopte u prvom setu, peta je bila srećna za valjevski tim, kome je pripala i druga polovina drugog pa se činilo da će slaviti maksimalnim rezultatom. Gosti su predvođeni Petrovićem već od starta trećeg perioda pokazali da se neće lako predati, međutim nisu mogli do preokreta. U četvrtom setu sjajnu partiju na svom debiju u domaćem timu krunisali su mladi Lalić i Adamović.

Dvorana: „Student“, Gledalaca: 150. Sudije: Goran Glušac i Aleksandra Šućur (oboje iz Novog Sada).

VA 014 GORENjE: Lalić, Birčanin, Adamović, Vešović, Bobovac, Đokić, Ulm (libero), Stefanović (libero), Janković. Lazarević, Živanović, Nedić. Trener: Mirko Ristović.

SMEDEREVO CARINA: Dabić, Milanov (libero), Stojičić, Ristić, Aleksić, Bogosavljević, B. Đorđević, Milić, Petrović, Mirković, Jevtić (libero). Trener: Dušan Kalinić.

U drugom kolu VA 014 Gorenje gostuje Spartaku u Subotici.

-

Golgeteri na čekanju

Jedno od najtežih gostovanja u prolećnom delu sezone u Srpskoj ligi Zapad fudbaleri Budućnost Krušika imaće u nedelju protiv Poleta u Ljubiću (11.00 h). Biće to i šansa da se preuzme liderska pozicija, obzirom na remi Mačve u Krčagovu protiv Jedinstvo Puteva (0:0), odnosno visok poraz Smedereva u Kragujevcu od Šumadije 1903 (4:0). Da bi se došlo do prve prolećene "trojke" na gostovanjima jedan uslov moraće da bude ispunjen - da strelci konačno prorade.

Derbi u Požegi

Duel Sloge iz Požege i Budućnost Krušika, četvrto i trećeplasirane ekipe na tabeli Srpske lige Zapad, sigurno je derbi 13. kola ove grupe trećeg ranga takmičenja. Bod prednosti u ovom trenutku imaju Valjevci, koji iza sebe imaju i lepu tradiciju, jer u poslednja četiri duela sa Požežanima nisu pretrpeli poraz. Ipak, sva statistika pašće u vodu, kada ekipe u subotu od 13 i 30 istrče na teren stadiona u Požegi.

Radnički na iskustvo

Radnički - Student 100:92 (22:26, 22:20, 28:22, 28:24) U gradskom derbiju koji je odigran u okviru 8. kola Druge regionalne lige Zapad 1, košarkaši Radničkog savladali su ekipu Studenta, pred možda i rekordnom posetom u hali kraj Ljubostinje. Na kraju se može reći da je meč sa pravom izazvao veliko interesovanje valjevskih ljubitelja košarke, a znatno iskusnija ekipa Radničkog, inače lider na tabeli, uspela je da u poslednjih nekoliko minuta obezbedi i osmu pobedu. Student je ostao na dva trijumfa.