Na startu sa Karađorđem

Konferencija klubova Srpske lige Zapad održana je na Zlatiboru, izvučeni su takmičarski brojevi za sezonu 2016./17., a žreb je hteo da Budućnost Krušik u prvom kolu 13. avgusta dočeka ekipu Karađorđa iz Topole. Interesantno je da su Valjevci poslednji takmičarski meč odigrali upravo protiv Karađorđa, u poslednjem kolu prošlog šampionata, kada su slavili sa 3:1.

U drugom kolu četa trenera Obadovića gostovaće u Užicu Jedinstvo Putevima, u trećem u Valjevo stiže Loznica, dok u četvrtom Budućnost Krušik ide na noge novom srpskoligašu Zlatiboru.

Kompletan raspored Srpske lige Zapad možete pogldati OVDE

U sredu je ekipa Budućnost Krušika odigrala i pretposlednju kontrolnu utakmicu, u Lajkovicu je golom Ristića savladan zonaš Zadrugar sa 1:0. U ovoj utakmici trener Obadović nije "skidao" Vojisavljevića, Kosića, Ilića i Isidorovića.

Što se tiče Zone Drina, raspored je poznat nakon konferencije klubova koja je u ponedeljak održana u Divcima. Oba valjevska predstavnika u prvom kolu gostuju, Radnički putuje u Osečinu, a Divci u Ljig, gde če se sastati sa Spartakom.

Kompletan raspored Zone Drina možete pogledati OVDE

-

Valjevo i dalje neosvojivo

Metalac - Morava (Velika Plana) 32:28 (14:11) Valjevo. - Hala "15. septembar". Gledalaca: 150. Sudije: Branislav Nenadić i Darko Stefanović. Sedmerci: Metalac - , Morava 3(2) Isključenja: Metalac 12 minuta, Morava 6 minuta.

Korektan otpor Cedeviti

Cedevita - Metalac 79:66 (17:17, 25:19, 17:18, 20:12) U "Draženovim domu" Metalac je pretrpeo i četvrti poraz u isto toliko kola ABA lige, ali se, za razliku od mečeva u Solnoku i Novom Mestu Valjevci nisu obrukali. Zagrebčani su, reklo bi se na "goli" individualni kvalitet dobili ovaj meč, uglavnom su vodili, a susret je prelomljen sredinom poslednje četvrtine, koja je napadački i bila najsabija za Metalac. Valjevci su prikazali tečniju igru u napadu, a za iznenađenje u Zagrebu nedostajao je bolji šut za tri poena, kao i sa linije penala.

Valjevci napadaju Superligu

Odbojkaši valjevskog prvoligaša VA 014 Gorenja pre desetak dana počeli su pripreme za četvrtu uzastopnu sezonu u po snazi drugom rangu takmičenja u Srbiji, ovoga puta sa jasno izraženim visokim ambicijama. Iako je prvi tehničar Matija Bobovac pojačao Radnički iz Kragujevca, a tandem mladih libera Ulm - Stefanović odlučio da prestane da igra odbojku, u valjevskom klubu smatraju da su dovođenjem tri kvalitetna igrača sklopili tim koji će biti kadar da se upusti u borbu za sam vrh tabele.