Pobeda u prvoj proveri

JedinstvoBudućnost Krušik 1:2 (0:0)

U prvih 45 minuta nije bilo puno prilika, u gostujućem timu najčešće je udarcima sa distance pretio novajlija Janković, dok su i domaći imali nekoliko polušansi. Možda bi sve na kraju bilo i drugačije da je igrač domaćih Gavrilović bio samo malo precizniji, njegov projektil u praktično poslednjim sekundama prvog dela sa ivice kaznenog prostora zaustavila je prečka.

U nastavaku meča videli smo sva tri gola. U prvom meču u novom dresu najpre je mrežu Jovanovića odličnim šutem iz slobodnog udarca zatresao levi bek Radović, a prethodno je na nekih 20-ak metara oboren napadač Popović. Ekipa Duška Obadovića udvostručila je prednost 10 minuta kasnije, u kaznenom prostoru oboren je brzonogi Ilić, a siguran egzekutor penala bio je Rašević.

Poslednjih 20 minuta Valjevci su igrali bez štopera Gentića, koji je dobio crveni karton sa pravom izmene, a šansu je dobio mladi Gligorić. Ubljani su brzo to iskoristili, posle prekida sa leve strane najbolje se snašao Gavrilović, ali to je bilo sve od pulena Žarka Anđića do kraja meča.

Strelci: Gavrilović u 71. minutu za Jedinstvo, Radović u 56. i Rašević u 67. Iz jedanesterca za Budućnost Krušik.

Stadion: Jedinstva pod Šepkovcem , Gledalaca: 200, Sudija: Mirko Ćurguz (Ub). Žuti kartoni: Ilić (Jedinstvo). Crveni karton: Gentić u 70. minutu.

Jedinstvo: Rakić, Ljubičić, Andrić, Sajić, Marjanović, N. Ristovski, Blažić, Simić, Radovanović, Milošević, Milanović. Igrali su još: I. Jovanović, Pavlović, Radojičić, Ilić, Gavrilović, L. Ristovski, D. Jovanović, Kojić, Sitarica, Ranković, Matić.

Budućnost Krušik: Bogosavljević, Đorđević, Đuketić, Prijović, Andrić, Čočović, Janković, Pavlović, Jovanović, Milivojević, Isidorović. Igrali su još: Vojisavljević, Kosić, Gentić, Stevanović, Ćirović, Milinković, Rašević, Prokić, Radović, Ilić, Popović, Gligorić.

Naredni kontrolni meč Valjevci igraju u subotu protiv ekipe Stepojevac Vage.

-

Jedinstvo – Budućnost Krušik 1:2 (0:0) Fudbaleri Budućnost Krušika savladali su ubsko Jedinstvo rezultatom 2:1 u prvoj od ukupno osam kontrolnih mečeva pred novu sezonu. Valjevci su do trijumfa stigli u znatno sadržajnijem drugom poluvremenu.