Senjak juri gol minusa

Ako žele da od jeseni igraju u Kadetskoj ligi Srbije, fudbaleri škole fudbala Senjak moraće da u revanšu savladaju Kiker iz Kraljeva sa dva gola razlike. Valjevci su, bez najboljeg igrača Gligorijevića, koji je imao parne kartone, u sredu poraženi na gostovanju u Kraljevu sa 1:0, ali su sačuvali šanse da ne nađu u elitnom društvu.

Jedini pogodak na stadionu kod Ložionice postigao je Joković iz penala u 75. minutu.

Revanš je zakazan za nedelju 26. jun na stadionu Senjak sa početkom u 17 časova i 30 minuta.

-

Majstorović otpao

Krilni centar Metalca Đorđe Majstorović ipak neće početi pripreme sa seniorskom reprezentacijom Srbije za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, Hvratskoj, Francuskoj i Letoniji. Selektor Aleksandar Đorđević skratio je spisak, a jedan od šestorice koji neće biti na prvom okupljanju je i Metalčev Čačanin.

Zima na "koti" 14

Metalac - Crvena Zvezda (Mokrin) 30:22 (14:9) Pobedom protiv protiv crveno belih Banaćana rukometaši Metalca zaokružili su uspešnu polusezonu. Sa 14 osvojenih bodova Valjevci zimuju na šestoj poziciji, i to samo zbog lošije gol razlike od Mokre Gore iz Zubinog Potoka i Napretka iz Kruševca, koji su plasirani jedno, odnosno dva mesta iznad. Obzirom da su ambicije vezane pre svega za opstanak u Super B ligi, važnija je distanca u odnosu na timove ispod crte, a ona je na pauzi velikih šest bodova.

Zvezda ubedljiva, poraz Partizana

Ekipe Olimpije, Mege Bemaks, Crvene zvezde i Igokee polufinalisti su šestog međunarodnog Juniorskog košarkaškog turnira u Valjevu. Prvi dan doneo je dobru košarku i više nego solidnu posetu u Hali sportova i bio je dobra uvertira za ono što nas očekuje u subotu i nedelju.