Overeno drugo mesto

U meču u kom su stvarali i do samog finiša propuštali prilike, fudbaleri Budućnost Krušika ipak su uspeli da savladaju Karađorđe iz Topole sa 3:1 (0:1) i tako pobedom okončaju sezonu u Srpskoj ligi Zapad. Gosti su bili blizu osvajanju boda, ali je veliki trud koga su Valjevci uložili ipak nagrađen u samoj završnici utakmice.

Ekipa  Karađorđa povela je preko Radenkovića u 17. minutu. Bio je to jedini udarac gostiju u okvir gola, a nakon slobodnog udarca i kiksa odbrane Valjevaca, vezista se dobro snašao i pogodio mrežu.

Prosto je neverovatno šta su sve za 90 i kusur minuta fudbala uspeli da promaše igrači Budućnost Krušika, nisu iskoristili bar petnaestak dobrih šansi, ali je izjednačenje stiglo preko Popovića u 53. minutu. Špic domaćina bio je priseban nakon što je golman Trifunović odbranio penal Raševiću i poslao loptu pod prečku. Najstroža kazna dosuđena je zbog prekršaja Vitorovića nad Ilićem, a levi bek Karađorđa morao je pre vremena na tuširanje, jer mu je dodeljen drugi žuti karton.

Izgledalo je da će gosti odoleti sa igračem manje, ali je sportska pravda ipak zadovoljena u završnici. Čočović je centrirao iz slobodnog udarca u 88. minutu, a Gentić nadvisio Trifunovića i pogodio cilj. Trijumf je overio Ilić u drugom minutu nadoknade, sigurnom realizacijom iz kaznenog prostora.

Stadion: "Krušik", gledalaca: 200. Sudija: Ivan Vučićević (Kraljevo) 6,5. Žuti kartoni: Stevanović, Ilić (Budućnost Krušik), Vitorović, Vukajlović, Živanović (Krađorđe). Crveni karton: Vitorović (Karađorđe) u 52. minutu.

Budućnost Krušik: Vojisavljević -, Kosić 7, Jovanović 6 (Đuketić 7), Milinković 7, Gentić 7,5, Stevanović 7,5, Prokić 6 (Milošević 7), Čočović 7, Ilić 8, Rašević 7,5, Popović 7 (Ćirović -).

Karađorđe: Trifunović 8, Bjelanović 6,5, Vitorović 5, Janićijević 6 (Marković -), Kačarević 6,5, Živković 7, Radenković 7, Vukajlović 6, Doderović 6,5, Marinković 6, Živanović 6.

-

Rajevac za treću "trojku"

Šumadija 1903 - Budućnost Krušik 2014 0:1 (0:0) VIDEO PRILOG Strelac: Rajevac u 59. minutu. Sudija: Milan Kurlagić (Užice). Šumadija 1903: Milivojević, Beloica, Marić, Aleksić (Knežević), Komatina, Marko Milosavljević, Nikolić (Petrović), Miloš Milosavljević (Blagojević), Stević, Dimitrijević, Marković. Budućnost Krušik 2014: Ranković, Kosić, A. Ilić, Tomić, Gentić, Jevtić, Čočović (Živanović), Rajevac, S. Ilić (Nešić), Rašević, Đurić (Marković). U veoma zanimljivom i za ovaj rang kvalitetnom meču fudbaleri Budućnost Krušika 2014 zabeležili su i treću pobedu u isto toliko srpskoligaških kola. Presudio je pogodak Filipa Rajevca, četvrti u sezoni, imali su i domaći svoje šanse, ali su za promašaje, po nepisanom pravilu, kažnjeni gubitkom bodova.

Napredak prekinuo seriju

Napredak - Metalac 35:25 (18:13) Stali su rukometaši Metalca u Kruševcu. Posle četiri vezane pobede Valjevci su ubedljivo izgubili od snažnog sastava Napretka, koji gaji superligaške ambicije. Možda i ključnu razliku Kruševljani su napravili u poslednjih sedam minuta prvog poluvremena, kada su od 12:13, došli do 18:13, dok je nastavak protekao u kontroli igre i rezultata domaćina.

Remi u Kostolcu

Rudar (Kostolac) - Budućnost Krušik 2014 0:0 (VIDEO PRILOG) Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica) Rudar: Stanojević, I. Milosavljević, Jovanović, Lazić (Stojanović), Petrović, Pavlov (D. Jovanović), M. Milosavljević, Muljajić, Stevanović, Milojević, Dimitrijević (U. Jovanović). Budućnost Krušik 2014: Ranković, Đorđević (Marković), Jevtić, A. Ilić, Rajevac, S. Ilić, Rašević, Živanović, Baljak (Ćirković), Kosić, Čočović.