Overeno drugo mesto

U meču u kom su stvarali i do samog finiša propuštali prilike, fudbaleri Budućnost Krušika ipak su uspeli da savladaju Karađorđe iz Topole sa 3:1 (0:1) i tako pobedom okončaju sezonu u Srpskoj ligi Zapad. Gosti su bili blizu osvajanju boda, ali je veliki trud koga su Valjevci uložili ipak nagrađen u samoj završnici utakmice.

Ekipa  Karađorđa povela je preko Radenkovića u 17. minutu. Bio je to jedini udarac gostiju u okvir gola, a nakon slobodnog udarca i kiksa odbrane Valjevaca, vezista se dobro snašao i pogodio mrežu.

Prosto je neverovatno šta su sve za 90 i kusur minuta fudbala uspeli da promaše igrači Budućnost Krušika, nisu iskoristili bar petnaestak dobrih šansi, ali je izjednačenje stiglo preko Popovića u 53. minutu. Špic domaćina bio je priseban nakon što je golman Trifunović odbranio penal Raševiću i poslao loptu pod prečku. Najstroža kazna dosuđena je zbog prekršaja Vitorovića nad Ilićem, a levi bek Karađorđa morao je pre vremena na tuširanje, jer mu je dodeljen drugi žuti karton.

Izgledalo je da će gosti odoleti sa igračem manje, ali je sportska pravda ipak zadovoljena u završnici. Čočović je centrirao iz slobodnog udarca u 88. minutu, a Gentić nadvisio Trifunovića i pogodio cilj. Trijumf je overio Ilić u drugom minutu nadoknade, sigurnom realizacijom iz kaznenog prostora.

Stadion: "Krušik", gledalaca: 200. Sudija: Ivan Vučićević (Kraljevo) 6,5. Žuti kartoni: Stevanović, Ilić (Budućnost Krušik), Vitorović, Vukajlović, Živanović (Krađorđe). Crveni karton: Vitorović (Karađorđe) u 52. minutu.

Budućnost Krušik: Vojisavljević -, Kosić 7, Jovanović 6 (Đuketić 7), Milinković 7, Gentić 7,5, Stevanović 7,5, Prokić 6 (Milošević 7), Čočović 7, Ilić 8, Rašević 7,5, Popović 7 (Ćirović -).

Karađorđe: Trifunović 8, Bjelanović 6,5, Vitorović 5, Janićijević 6 (Marković -), Kačarević 6,5, Živković 7, Radenković 7, Vukajlović 6, Doderović 6,5, Marinković 6, Živanović 6.