Crveno -beli rutinski

Metalac Farmakom - Crvena Zvezda Telekom 56:78 (16:11, 13:25, 11:20, 16:22)

Crvena zvezda je relativno lako prošla kroz Valjevo. Nešto drugo nije se ni očekivalo posle poraza Metalca u Železniku i svega što se dešavalo ove sezone, a konačna razlika u poenima verovarno je i odraz razlike u kvalitetu dva tima.

Činjenica da su izgubili sve šanse za plej of uticala je na rasterećenu igru Metalca, koji je u prvoj četvrtini pokazao zube najboljoj ekipi na ovim prostorima. Počelo je sa četiri vezana poena Popovića, nadovezao se Jevtović trojkom, a prednos od pet poena na maloj pauzi obezbeđena je uz dobru rolu Todorovića sa klupe. Sa druge strane Crvena zvezda se mučila u napadu, nekoliko puta puleni Dejana Radonjića nisu supeli da upute šut prema košu, a nije bilo nekog posebno raspoloženog pojedinca.

Početkom druge deonice probudio se Kvinsi Miler koji je vezao pet poena, pomogao je i Štimac, pa je gostujući sastav brzo došao do egala, a zatim i do vođstva, nakon nekoliko izgubljenih lopti Valjevaca. Uz znatno čvršću odbranu crveno - belih, odma je došao i opipljiviji rezultatski višak, za koga je najzaslužniji bio upravo vižljasti Amerikanac, koji je prvo poluvreme završio sa 14 poena. U samoj završnici došlo je i do varnica između Jevtovića i Cirbesa, a nevolja za Metalac bija je četvrta lična Užičanina. Gosti su na veliki odmor odneli sedam poena viška (29:36).

Nastavila je Zvezda u istom ritmu i u trećem periodu, Metalac je izuzetno teško dolazio do poena, pa iako goste nije baš najbolje služio šut za tri, uglavnom su imali dvocifremu prednost. Sa 17 izgubljenih lopti za 30 minuta nisu se Valjevci mogli ni nadati ničem boljem od -16 na ulasku u poslednju četvrtinu.

Poslednja četvrtina bila je samo otaljavanje posla za šampiona ABA lige, a domaćin nije imao snage da ozbiljnije zapreti. Crvena zvezda će, očekivano, sa prvog mesta u grupi A u polufinale plej ofa, gde će se sastati sa Mega Leksom, a zagrevanje će biti susret sa FMP-om u poslednjem kolu. Metalac će razočaravajući nastup u Superligi okončati utakmicom sa Tamišom u Pančevu.

Najefikasniji kod pobednika bili su Miler sa 16 i Mitrović sa 13 poena, dok su kod Metalca dvocifreni bili Majstorović sa 11 i Gabrić sa 10.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

-

Bez golova u Loznici

U drugoj proveri u tekućim pripremama fudbaleri Budućnost Krušika odigrali su u Loznici 0:0 protiv istoimenog tima, novog člana Prve lige Srbije i doskorašnjeg rivala u trećeligaškom društvu.

Mirne mreže na Pećini

Budućnost Krušik - Provo 0:0 Drugoplasirani tim srpskoligaškog "Zapada" i lider Zone "Drina" odigrali su tvrd meč bez mnogo prlika. Golova je ipak moglo da bude, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da realizuju jedanaesterac. Najpre je Jankovićev šut sa penaltika u 32. minutu odbranio golman gostiju Petrović, da bi dekoncentraciju pokazao i Đokić, koji je u 58. minutu sa "kreča" šutirao pored gola. Najstrožoj kazni za domaćina prethodio je prekršaj nad Popovićem, dok je na suprotnoj strani u kaznenom prostoru srušen Nedeljković.

"Generalka" Obrenovčanima

Radnički (O) - Budućnost Krušik 3:2 (1:0) U meču koji je za oba tima bio generalna proba pred početak prolećnog dela prvenstva, obrenovački Radnički za gol je bio bolji od Valjevaca. Po pravoj provali oblaka viđen je dobar meč, sa dosta tempa i šansi na obe strane, a srpskoligaš iz beogradske grupe pobedio je golom rezerviste Ilića u samom finišu.