Metalac stotkom do prve pobede

KK Metalac - KK Tamiš 104:85 (20:16, 21:23, 34:26, 29:20)

Košarkaši Metalca ostvarili su prvu ovosezonsku pobedu kada je u pitanju takmičenje u nacionalnom šampionatu. Izabranici Dragana Simeunovića pred iznenadjujuće veoma malim brojem gledalaca, uspeli su da savladaju goste iz Pančeva.

Prvo poluvreme proteklo je u egal igri obe ekipe, što argumentuje i činjenica da se na odmor otišlo sa samo +2 za domaću ekipu. Vidono raspoloženi Valjevci, otpor Tamiša uspeli su da slomili su sredino treće četvrtine, zašta su se ponajviše pobrinuli Nikola Jevtović ( indeks 27, poena 23, skokova 5 za 29 minuta), Aleksa Popović ( indeks 23, poena 17, skokova 3, asistencije 3 za 26 minuta). Moglo bi se reći da su domaći konačno ponovo dobili starog Majstorovića ( indeks 20, poena 20, skokova 3 za 27 minuta), a svakako ključan faktor  je i dabl-dabl Novaka (indeks 26, poena 11, skokova 2, ukradenih lopti 6,astistencija 12 za 30 minuta).

U porazu Pančevaca najviše su se istakli Smiljanić ( indeks 24, poena 24, skokova 3, asistencija 1 za 33 minuta), bivši "Valjevac"  Dragan Kruščić (indeks 21, poena 17, skokova 3, asistencija 3 za 29 minuta) a dobri su bili i  Manojlović sa 6 asistencija kao i Hukić sa 12 poena, što očigledno nije bilo dovoljno da se savladaju vidno motivisani, pod vođstvom novog trenera, igrači Metalca.

Hala Sportova. Gledalaca: 150. Sudije: Belošević , Čukalović, Prpa .

Metalac: Đukanović, Jošilo 7, Đokić 8, Kutlešić, Majstorović 20, Jevtović 23, Popović 17, Kočović, Čampara, Todorović 11, Novak 11.

Tamiš: Hukuć 12, Ilkić 5, Manojlović 9, Kruščić 17, Stojadinović 3, Smiljanić 24, Simić 1, Milošević 5, Vujović, Peković 9, Radović

U četvrtom kolu grupe A KLS-a Metalac igra utakmicu od krucijalne važnosti za plasman u polufinale. Valjevci u četvrtak od 21:00 h gostuju u Železniku ekipi FMP-a dok već prežaljeni Tamiš dočekuje ekipu Crvene Zvezde u Pančevu u terminu od 19:30 h.

-

Đokić: Publika nas je nosila

Izuzetno važnu pobedu ostvarili su košarkaši Metalca protiv Mega Leksa, možda i presudnu u borbi za opstanak. Pružili su Valjevci partiju na maksimumu trenutnih mogućnosti i izašli na kraj sa poletnom i u odbrani izuzetno agresivnom ekipom iz Sremske Mitrovice. Nakon utakmice, trener Metalca Vladimir Đokić bio je vidno zadovoljan partijom izabranika.

Metalac četvrti u Klužu

Košarkaši Metalca zauzeli su četvrto mesto na međunarodnom turniru u rumuskom Klužu pošto su u utešnom finalu poraženi od ekipe Energija iz Rovinarija sa 82:70 (18:13 19:27 29:12 16:18). Ponovo su Valjevci vodili na poluvremenu, ali je u nastavku došlo do pada u igri, što je rumunska ekipa iskoristila i osvojila treće mesto na turniru.

Valjevci srušili Budućnost

Metalac Farmakom – Budućnost VOLI 70:69 (17:14, 12:16, 21:18, 20:21)   Ono što nije uspelo nikome sem evroligaša Crvene Zvezde i Cedevite, učinili su košarkaši Metalca. U hali sportova pala je pogorička Budućnost, samo tri dana nakon ubedljivog trijumfa u Pioniru protiv Partizana. Pokazalo se još jednom da Metalac mnogo bolje igra na manji broj poena, gde do izražaja dolazi kvalitetna timska odbrana, i upravo su “krvavim” radom na svojoj polovini Valjevci položili na pleća velikog rivala. Metalac sada ima skor od pet pobeda i devet poraza, dok je Budućnosti ovo treći poraz u 14 kola ABA lige.