Metalac stotkom do prve pobede

KK Metalac - KK Tamiš 104:85 (20:16, 21:23, 34:26, 29:20)

Košarkaši Metalca ostvarili su prvu ovosezonsku pobedu kada je u pitanju takmičenje u nacionalnom šampionatu. Izabranici Dragana Simeunovića pred iznenadjujuće veoma malim brojem gledalaca, uspeli su da savladaju goste iz Pančeva.

Prvo poluvreme proteklo je u egal igri obe ekipe, što argumentuje i činjenica da se na odmor otišlo sa samo +2 za domaću ekipu. Vidono raspoloženi Valjevci, otpor Tamiša uspeli su da slomili su sredino treće četvrtine, zašta su se ponajviše pobrinuli Nikola Jevtović ( indeks 27, poena 23, skokova 5 za 29 minuta), Aleksa Popović ( indeks 23, poena 17, skokova 3, asistencije 3 za 26 minuta). Moglo bi se reći da su domaći konačno ponovo dobili starog Majstorovića ( indeks 20, poena 20, skokova 3 za 27 minuta), a svakako ključan faktor  je i dabl-dabl Novaka (indeks 26, poena 11, skokova 2, ukradenih lopti 6,astistencija 12 za 30 minuta).

U porazu Pančevaca najviše su se istakli Smiljanić ( indeks 24, poena 24, skokova 3, asistencija 1 za 33 minuta), bivši "Valjevac"  Dragan Kruščić (indeks 21, poena 17, skokova 3, asistencija 3 za 29 minuta) a dobri su bili i  Manojlović sa 6 asistencija kao i Hukić sa 12 poena, što očigledno nije bilo dovoljno da se savladaju vidno motivisani, pod vođstvom novog trenera, igrači Metalca.

Hala Sportova. Gledalaca: 150. Sudije: Belošević , Čukalović, Prpa .

Metalac: Đukanović, Jošilo 7, Đokić 8, Kutlešić, Majstorović 20, Jevtović 23, Popović 17, Kočović, Čampara, Todorović 11, Novak 11.

Tamiš: Hukuć 12, Ilkić 5, Manojlović 9, Kruščić 17, Stojadinović 3, Smiljanić 24, Simić 1, Milošević 5, Vujović, Peković 9, Radović

U četvrtom kolu grupe A KLS-a Metalac igra utakmicu od krucijalne važnosti za plasman u polufinale. Valjevci u četvrtak od 21:00 h gostuju u Železniku ekipi FMP-a dok već prežaljeni Tamiš dočekuje ekipu Crvene Zvezde u Pančevu u terminu od 19:30 h.

-

Đokić: Mislima smo u ABA ligi

Konačno je i Metalac probio led na završnim turnirima Kupa Radivoja Koraća. Svoje prvo polufinale Valjevci će odigrati u subotu od 18 sati protiv Mega Leksa, a do njega su došli teškom mukom. Čačanski Borac se poakazao kao "tvrd orah" za četu Vladimira Đokića, koja je imala dobrih, ali i veoma loših perioda igre u niških 45 minuta. Trener Valjevaca je posle meča rekao da je za njegov tim ipak najvažniji meč sa Olimpijom u ABA ligi.

Remi sa Smederevcima

RB – Smederevo 2:2 (1:0) Nije uspela ekipa RB-a da dođe do druge uzastopne pobede na domaćem terenu. Namerili su se Valjevci na veoma kvačitetnu ekipu Smedereva, viđen je dobar meč sa dosta prilika na obe strane, pa se čini da je remi i najpravedniji ishod susreta.

Spremni za "brejk"

Kompletniji i spremniji košarkaši Metalca čekaju nastavak Košarkaške lige Srbije. Novogodišnji praznici protekli su radno, a trener Mihailo Poček je pored starih sa još jednim novim saradnikom pokušao da što bolje pripremi svoj tim za nastavak takmičenja i iskušenja koja predstoje. Prvo predstavlja gostovanje u Pančevu, a bivši igrač Tamiša, krilni centar Dušan Hukić veruje da ekipa može do trijumfa u „Strelištu“.