Valjevci spušteni na zemlju, poraz u Zubinom Potoku

Mokra Gora - Budućnost Krušik  1:0 (0:0)
(Đorđević 58')

Ekipa Budućnost Krušika poražena je na najdaljem i najvažnijem gostovanju u sezoni. Pobedom od 1:0 ekipa Mokre Gore iz Zubinog Potoka za korak je bliže opstanku, dok Valjevcima ostaju samo teoretske šanse za plasman u viši rang, jer je lider, Šabačka Mačva onako kako lideru dolikuje, savladala Zvižd 9:0.
 Prvo poluvreme, kao da je preslikano iz prošlog kola, bez mnogo interesantnih detalja, pa je i rezultat bio identičan, pa su igrači otišli na odmor sa najnepopularnijim fudbalskim rezulataom 0:0. U drugom poluvremenu trener Valjevaca, vrši dve promene i izbacuje oba bonus igrača, ali se to ovog puta negativno odrazilo na rezultat. Domaća ekipa imala je odmah na početku priliku za vodeći gol, kada je levi bek Mokre Gore prošao po strani i centrirao na liniju 6 metara, ali je lopta posle gužve završila van granica igrališta.

U 58. minutu evrogol za domaće vredan opstanka. Posle duge lopte preko sredine terena do ivice šesnaesterca gostiju, lopta dolazi do Đorđevića koji maestralno šutira sa 15 metara pogađa gornji desni ugao Vojsiavljevićevog gola. Nakon toga ekipa Budućnosti kreće svim snagama napred, što su igrači domaće ekipe vidno remetili čestim žaljenjem na povrede i usporavanjem igre. Čak su i navijači domaće ekipe u nekim trenutcima zamerali svojim pulenima na moglo bi se reći nesportskom ponašanju.

Međutim glavni faktor poraza Budučnosti su promašaji koji su se ređali, pa se u nizu prilika nisu snašli Isidorović, Ilić i družina. Zadnju priliku za promenu rezultata prokockao je Rašević u nadoknadi vremena, kada je posle gužve u kaznenom prostoru Mokre Gore šutirao loptu pravo u golmana. Ubrzo nakon toga sudija je označio kraj utakmice, ali i kraj nadanja (osim teorije) Valjevaca da će sledeće sezone gledati fudbal malo boljeg kvaliteta u višem rangu.

U sledećem kolu Budućnost dočekuje Ub-sko Jedinstvo, dok Mokra Gora gostuje u Lajkovcu ekipi Železničara.

-

Juriš na Prvu ligu

Ako je prethodnih godina prevashodni cilj bio da klub bude među ekipama na vrhu srpskoligaškog „Zapada“ za novu sezonu više nema dileme. Svi u gradu kraj Kolubare nadaju se konačnom plasmanu u Prvu ligu Srbije, a sudeći po govoru na stadionu „Krušik“ od uloge favorita ne beži ni rukovodstvo i stručnu štab Budućnost Krušika.

Pao i Sloven

Šahisti VŠK "Sveti Nikolaj" izvojevali su još jednu pobedu i još korak se približili tituli prvaka Srbije. U 7. kolu Prve lige Ivanišević i drugovi ubedljivo su pobedili Sloven iz Rume - 4,5:1,5 i zadržali tri boda prednosti u odnosu na grugoplasiranu Itaku iz Beograda na četiri kola do kraja.

Dvostruki trijumf

Valjevski odbojkaški klubovi su u sve boljem ritmu, pa su ovog vikenda zabeležene obe pobede. Odbojkaši VA 014 su savladali Kosovsku Mitrovicu u gostima sa 3:2 (25:21, 25:22, 24:26, 16:25, 21:19), dok su na strani bile uspešne i odbojkašice Valjeva - 3:0 (25:17, 27:25, 25:17) protiv Milenijuma u Nišu.