Šampion preslišao Valjevce

Kk Crvena Zvezda Telekom - KK Metalac 102:67 (25:14, 18:11, 34:14, 25:28)

Košarkaši Valjevskog Metalca ubedljivo su poraženi u 2. kolu Super lige, na gostovanju šampionu države i regiona. Kao što je očekivano, obzirom na situaciju oba kluba, ubedljivu pobedu odnela je Crvena Zvezda koja je meč prelomila još u prvom poluvremenu.

Najzaslužniji za pobedu beogradskih crveno-belih su Kvinsi Miler ( indeks 23, poena 16, skokova 6, asistencije 3 za 17 minuta), Maik Cirbes ( indeks 16, poena 19, skokova 2, za 19 minuta) i kada se na to pridoda 8 asistencija Stefana Jovića, stiče se utisak da je ovo realan ishod. Pored ovih u Crveno belom taboru treba pomenuti i mladog Nikolu Rebića i standardno dobrog Branka Lazića.Na Valjevskoj strani izdvojio se Jovan Novak ( indeks 25, poena 21, skokova 1, asistencije 4 za 31 minuta).  Osim njega, nešto bolji od proseka su bili Nikola Jevtović i Nemanja Todorović.

KK Crvena Zvezda Telekom: Rebić 10, Dangubić 12, Mitrović 2, Lazić 13, Micić 9, Simonović 5, Gudurić 8, Jović 3, Miler 16, Cirbes 19, Štimac 10

KK Metalac: Kočović, Čampara, Kutlešić 1, Đukanović, Majstorović 6, Jevtović 13, Popović 4, Jošilo 4, Todorović 11, Šarenac, Novak 21, Đokić 7

U drugoj utakmici košarkaši Tamiša u Pančevu izgubili su od košarkaša FMP-a rezultatom 65:80.Trenutno stanje u ovoj grupi je da ekipe Crvena Zveza i FMP imaju po 2 pobede a ekipe Metalac i Tamis po 2 poraza. U sledećem kolu Metalac u Hali sportova u nedelju od 19 časova dočekuje ekipu Tamiša, dok ekipa Crvene Zvezde "gostuje" ekipi FMP-a u Železniku.

-

Užičani idu dalje

Budućnost Krušik - Sloboda (Užice) 0:2 (0:0) (Rašković 59. penal, Borčić 72. minut) Nisu uspeli pioniri Budućnost Krušika da nastave takmičenje u plej ofu šampionata Srbije. Imali su Valjevci povoljnih 1:1 iz prvog meča u gostima, ali su, nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku grubim greškama pomogli ekipi Slobode da izbori plasman u narednu rundu.

Pobeda jedini cilj

Ubedljiv trijumf protiv Jošanice već je u arhivi, fudbaleri Budućnost Krušika 2014 privode kraju pripreme za meč drugog kola Srpske lige Zapad, u kom će ugostiti ekipu Bana iz Raške (subota, stadion Krušik, 17 časova). Po viđenom u prvom kolu valjevski tim na domaćem terenu ima ulogu apsolutnog favorita protiv Raščana, koji su na premijeri poraženi na svom bunjištu od kostolačkog Rudara (1:2). Jedan od strelaca protiv Jošanice i stub odbrane Budućnost Krušika 2014 Ivan Gentić, koji se nakon nekoliko godina vratio u valjevski fudbal, kaže da su on i saigrači spremni za novu pobedu koja bi im omogućila ostanak na vrhu tabele.