Poraz na startu

KK Metalac - KK FMP  80:84 (20:23, 21:14, 18:24, 21:23)

Ekipa Valjevskog Metalca poražena je na startu Super lige Srbije od ekipe FMP-a. Nije na startu izgledalo da će gosti iz Železnika izvojevati veliku pobedu na parketu hale sportova. Stiče se utisak da je Metalac je u prvom poluvremenu osim lošeg starta utakmice, bio bolji rival što je prouzrokovalo i odlaskom na odmor sa pozitivnim rezulatatom ponajviše zaslugama Jevtovića i novajlijama Popoviću i Novaku.

Nastavili su Valjevci u istom ritmu i u nastavku i u jednom trenutku stigli na 9 razlike i sve je mirisalo na uspešan start Metalca. Međutim uz kombinaciju nekoliko promašenih šuteva, gosti iz Železnika prave seriju 14:0 najviše zahvaljujući poenima Čovića i Davidovca i stižu do povoljnog rezultata 55:61 minut pred kraj treće deonice. Nezadovoljan odvijanjem situacije, trener domaćih Đokić poseže za određenim promenama na početku četvrte deonice što je urodilo plodom jer Valjevci 4. minuta pre kraja stižu do poravnanja 70:70 i igraju egal do 2. minuta pred kraj. Poupalarni "Panteri" u poslednja dva minuta prelamaju meč, najviše zbog mekane ruke Filipa Čovića i Ognjena Dobrića.

Sudje: Vojinović Milija, Glišić Aleksandar, Jevtović Vladimir

Dvorana: Hala sportova, Valjevo. Gledalaca: 400.

Metalac: Kočović, Čampara 6, Kutlešić 7, Đukanović 6, Majstorović 2, Jevtović 27, Popović 11, Jošilo, Rakićević, Todorović 2, Novak 19, Gabrić.

FMP: Čović 15, Davidovac 12, Ostojić, Apić 6, Jeković, Đoković 3, Lazarević 6, Bursać 3, Dobrić 25, Šešlija, Radovanović, Tejić 14.

Ekipa Metalca u drugom kolu gostuje šampionu Crvenoj Zvezdi, dok FMP ide na noge Tamiš-u u Pančevo. Obe utakmice su na programu u četvrtak od 19 časova.

-

Jadar cilja Okrug

Jedan od najmlađih fudbalskih kolektiva u Valjevu, gradski fudbalski klub Jadar 2013, ambiciozno ulazi u drugi deo šampionata u Međuopštinskoj ligi Zapad. Momci sa "Suve česme" okupili su se u utorak, trener Rodoljub Zdravković izvršio je prozivku, a na spisku novajlija za sada je osam imena.

"Šesticom" po Poletu

Budućnost Krušik – Polet 6:0 (2:0) (Blagojević 23, Rašević 38. penal, 65. penal, 80, Sofronić 56., Popović 72. minut) Apsolutna dominacija i ubedljiva pobeda obeležili su poslednju utakmicu Budućnost Krušika u mini ciklusu od tri meča za sedam dana na srpskoligaškom Zapadu. Ispratili su Valjevci goste kući sa šest lopti u mreži, a po broju propuštenih prilika domaćina fudbaleri Poleta čak mogu biti i srećni sa rezultatom. Trećom vezanom pobedom Budućnost Krušik se donekle približio vrhu tabele, ali se za potpun priklučak mora nastaviti u istom ritmu.