Zonaš bolji na "Pećini"

Budućnost Krušik - Spartak (Ljig) 3:4 (2:2)

(Čočović 17., Isidorović 33. penal, Sević 47. - Đukić 7., Nerić 45., Bojović 67., Milanović 87. minut)

Više nego bleda partija valjevskog srpskoligaša i zaslužen plasman Ljižana u finale Kupa FS Kolubarskog okruga u kojem će se sastati sa Lajkovačkim Železničarom. Može se slobodno reći da su se izabranici trenera Obadovića obrukali u duelu sa ekipom koja se bori za opstanak u Zoni Drina, i ovaj meč je velika opomena pred derbi u Smederevu. Izdanje protiv Spartaka ne obećava ništa dobro.

Od samog starta duvala je "promaja" u odbrani domaćina, pa je Đukić brzo pogodio mrežu nesigurnog Ivanovića, pretvorivši "otpadak" posle šuta Nerića u vođstvo Spartaka. Čočović je izjednačio nakon akcije Ilića sa desne strane, a popun preokret doneo je Isidorović sa bele tačke. Penal je dosuđen zbog prekršaja Pavlovića nad Miloševićem. U smiraj prvog dela Nerić je kaznio neodlučnost Ivanovića i poravnao rezultat.

U nastavku je igrao samo jedan tim, iako je trećeligaš poveo iz najlepše akcije na susretu. Đorđević je centrirao sa desne strane, a Sević glavom zatresao mrežu. Za konačnu pobedu Spartaka postarali su se Bojović i Milanović, a u obe situacije domaća odbrana slabo je reagovala. Treba reći i da Đukić nije iskoristio penal za Spartak u 63. minutu. Udarac sa 11 metara, a zatim i odbitak odbranio je Ivanović.

Stadion Pećina. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Ivković (Lajkovac) 7. Žuti kartoni: Đorđević, Sević (Budućnost Krušik), Sredojević, Pavlović (Spartak).

Budućnost Krušik: Ivanović 5,5, Đorđević 6, Đuketić 6, Milinković 6, Prijović 6 (Prokić -), Stevanović 6, Isidorović 6, Čočović 6, Ilić 6,5 (Sević 6,5), Pavlović 5,5, Milošević 6 (Popović 6).

Spartak: Plavšić 6, Sredojević 6, Sandić 6,5, Đukić 6,5, Pavlović 6, Vuković 6, Nerić 7,5 (Radovanović 7,5), Obradović 6,5 (Gavrilović -), Bojović 7, Petković 7, Lomić 6,5 (Milanović 7).

Igrač utakmice: Nemanja Nerić (Spartak).

-

Devojke blizu Prve lige, momci slavili u Jagodini

Uspešan vikend za valjevske odbojkaške klubove. Odbojkašice Valjeva su trijumfom protiv Žablja u gostima od 3:1 (18:25, 25:23, 25:18, 25:13) još jedan korak bliže Prvoj ligi, dok su odbojkaši VA 014 Gorenja pobedom u Jagodini protiv istoimenog tima sa takođe 3:1 (23:25, 25:16, 25:18, 25:22) potvrtdili izlazak iz rezultatske krize.

Derbi Valjevcima

Budućnost Krušik - Železničar 2:0 (0:0) Strelci: Rašević u 59. i Milovanović u 81. minutu. Zaslužen trijumf Budućnost Krušika u komšijskom derbiju protiv Lajkovačkog Železničara. Boljom partijom u nastavku Valjevci su došli do trijumfa i ostali u samom vrhu tabele, a derbi je tek na momente doneo dopadljiv fudbal. Ulog je bilo veliki, pa i ne čudi nervoza uz dosta prekida, pogotovo u prvom delu. Domaćin je prvi načeo mrežu protivnika što je očigledno skinulo veliko breme i trasiralo put ka trijumfu, dok su Lajkovčani posle primljenog pogotka stali i do kraja nisu pokazali gotovo ništa. Sve u svemu, tri boda sa pravom ostaju Valjevcima.

Het trik Gošića za prvu radost

Radnički - Rađevac (Krupanj) 4:1 (2:0) Sudija: Miloš Vitić (Užice) Strelci: Rajković u 7. i Gošić u 33., 57., i 64. minutu za Radnički, a Aličić u 75. minutu za Rađevac. Radnički: Novaković, Ašković (S. Đukić), Marković, V. Đukić, Stevanović, Tajdić (Tešić), Đurić, Popović, Gošić (Živanović), Rajković, Aleksić. Rađevac: Divljaković, Aličić, Vasiljević (marković), Arsenović, Stefanović (Stanić), Pajić, Petrović (Mirko Ilić), Mijajlović, Đuričić, Mladen Ilić, Vasić. Prvotiv Rađevca iz Krupnja, novajlije, ali i ekipe koja je jedina posle dva kola imala šest bodova u Zoni Drina, Radnički je pokazao da, kada se sve kockice slože, može da se bori za gornji dom.