Poraz od Rađevca

Radnički - Rađevac 1:3 (1:1)

(Marković 43. - Ilić 8, Stefanović 52, Stevanović 63. minut (penal))

Posle dugo vremena Radnički je poražen na Petom puku, a tri boda, veoma važna u borbi za opstanak, odnela je čvrsta ekipa iz Krupnja. Bilo je to jedno od slabijih izdanja momaka trenera Markovića ove sezone, a i te kako se osetilo neigranje Đurića i Gošića, koji su izostali zbog parnih kartona.

Veliki kiks Đukića i Tomića već u 8. minutu kaznio je "bonus" gostiju Ilić, i odmah se videlo da će se domaći mučiti protiv dobro organizovanog rivala. "Lepotica" Markovića iz slobodnjaka, bila je, kako se ispostavilo, dovoljna samo za nadu, ali ništa više od toga.

Ključni detalj viđen je već početkom drugogo poluvremena. Marković je srušen u kaznenom prostoru Rađevca, sudija Selaković pokazao je na "kreč", ali je Ilić loptu poslao pored stative. Kako do obično biva, usledila je kazna. najpre je Stefanović iskoristio odličan centaršut Durmića i pogodio glavom, da bi Stevanović sigurnom egzekucijom sa 11 metara postavio konačan rezultat. Pomenuti igrač je i fauliran na ivici kaznenog prostora od strane tragičara Ilića.

Loše izdanje Radničkog zaokruženo je crvenim kartonom Đukića u 73. minutu, koga je, zbog navodnog udaranja Stevanovića sudija Selaković poslao na tuširanje pre vremena. Utisak je prestrogo, jer namere nije bilo.

SRC Peti puk, Gledalaca: 200. Sudija: Aleksa Selaković (Užice) 6. Žuti kartoni: Tajdić, Ilić (Radnički). Crveni karton. Đukić (Radnički) u 73. minutu.

Radnički: Simić 6, Đukić 6, Radovanović 6, Petrović 6 (V. Živanović -), Popović 6 (Pantić -), Tajdić 6, Tomić 6, Ilić 5,5, Ćebić 6, Marković 7, Petrašević 6.

Rađevac: Mićić 7, Marković 7 (S. Pajić -), Durmić 7,5, Stefanović 7,5, Petrović 7, Aličić 7, Ilić 7, N. Pajić 6,5, Simić  6,5 (Mijailović - ), Milovanović 7, Stevanović  7,5 (Kapetanović -).

Igrač utakmice: Stefanović (Rađevac).

-

Nikolić umesto Obadovića

Nakon serije nešto slabijih rezultata uprava valjevskog srpskoligaša Budućnost Krušika odlučila je da se zahvali na saradnji dosadašnjem treneru Dušku Obadoviću, a da na njegovo mesto vrati Dejana Nikolića, koji je nedavno prekinuo saradnju sa prvoligašem Kolubarom iz Lazarevca.

Sloven prejak, odluka u poslednjem kolu

U pretposlednjem kolu Prve lige Srbije VŠK "Sveti Nikolaj" je očekivano poražen od lidera i domaćina šampionata Slovena iz Rume sa 4,5:1,5, ali je, zahvaljujući porazu Naftagasa od Crvene zvezde sačuvao šansu da izbegne ispadanje. Valjevcima je u poslednjem kolu potrebna pobeda upravo protiv crveno - belih i poraz ili remi Naftagasa protiv Jugovića iz Kaća, koji još uvek ima teoretsku šansu za titulu. Koliko je realno, videće se u ponedeljak.

"Nula" u Ljubiću

Polet (Ljubić) - Budućnost Krušik 2014 0:0 Sudija: Milan Kurlagić (Užice) Polet: Čabarkapa, Veljović (Drakulić), Đorđilović, Kalajanović, Knežević, Radisavčević, Nešović, Petrović (Protić), Mihajlović (Nikolić), Vasilić, Kamberović Budućnost Krušik 2014: Ranković, Nešić (Marković), A. Ilić, Gentić, Kosić, Živanović, Đurić, Rašević, Čočović, Baljak (S. Ilić), Rajevac (Maksimović). U borbenoj i zanimljivoj utakmici, sa dosta prilika sa obe strane, Polet i Budućnost Krušik 2014 podelili su plen, što je možda i najrealniji epilog utakmice na stadionu u Ljubiću, koja je po kvalitetu nadmašila trećeligaški rang.