Trećeligaš odbranio kup

Budućnost Krušik - Radnički 8:7 (1:1,0:1)

(Popović 77. - Đurić 2. minut)

Ekipa Budućnost Krušika odbranila je trofej Kupa Fudbalskog saveza grada Valjeva, pobedom protiv Radničkog. Nakon 90 minuta bilo je 1:1,odluka je pala tek u desetoj seriji penala za konačnih 8:7, pa je trofej ponovo u vitrinama srpskoligaša.

Sam meč nije doneo naročito zanimljiv fudbal, možda i kao poslednica šarenih sastava na obe strane. Trećeligaš je uglavnom diktirao igru, ali je teško dolazio do šanse za pogodak, dok je Radnički bio konkretniji u prvom, ali i potpuno defanzivan u drugom poluvremenu. Sve u svemu koristan meč za trenere Obadovića i Markovića, koji sada imaju donekle jasniju sliku vezanu za fudbalere sa manjom minutažom u prvenstvenim susretima.

Zonaš je već od drugog minuta bio u prednosti nakon centaršuta Tajdića i sigurne egzekucije Đurića. Činilo se da će Radnički odoleti ekipi iz višeg ranga, ali je Popović iskoristio veliku grešku golmana Simića i desetak minuta pre kraja doneo poravnanje. Čuvar mreže Radničkog je dozvolio da mu protivnički napadač izblokira deganžman i loptu pošalje u prazan gol!

Treba reći i da je nesigurni sudija Stevanović propustio priliku da u 45. minutu dosudi jedanaesterac za Budućnost Krušik, nakon prekršaja golmana Simića nad Isidorovićem.

Od junaka do tragičara tekao je put rezervnog golmana Radničkog Petkovića, najpre je uspeo da zaustavi dva startna, a ukupno tri penala, da bi na kraju ipak promašio u desetoj seriji.

Pehar od predsednika FSGV Radovana Terzića primio je kapiten Budućnost Krušika na ovom meču Aleksandar Đorđević.

Strelci iz penala: Đorđević, Đuketić, Milošević, Prijović, Pavlović, Prokić, Milinković (Budućnost Krušik), Vuković, Ilić, Tajdić, Radovanović, Mijajlović, J. Živanović (Radnički)

Stadion: "Pećina", Gledalaca: 200, Sudija: Mirko Stevanović (Valjevo) 6.

Budućnost Krušik: Ivanović -, Đorđević 7, Đuketić 6,5, Milinković 7, Prijović 6,5, Stevanović 6,5, Isidorović 6 (Prokić 6,5), Čočović 6,5(Popović 7), Milošević 6, Pavlović 7, Jovanović 6 (Sević 7).

Radnički: Simić 6 (Petković 7), Ašković 6 (Vuković 6,5), V. Živanović 6,5 (Mijajlović -), Popović 7 (Ćosić -), Radovanović 6,5, Tajdić 7, Đukić 6,5, Ilić 6,5, Ćebić 6,5 (J. Živanović -), Đurić 7, Pantić 6,5 (Marković 6,5).

Igrač utakmice: Pavlović (Budućnost Krušik).

-

Porazi od večitih, Valjevci peti u Srbiji

Porazima od Crvene zvezde u Zrenjaninu 17:8 i od novog - starog šampiona Partizana u Beogradu 24:3, vaterpolisti Valjevo Gorenja završili su najuspešniju sezonu u kratkoj istoriji kluba. Takmičenje u Superligi Valjevci zu završili na petom mestu, ostavivši iz sebe ekipu Starog grada, ostvariviši tako rezultat koji će biti reper narednom generacijama.

Bez leka za bunker

Budućnost Krušik - Mihajlovac 1934 0:0 Očekivano teška bila je premijera Budućnost Krušika u novoj sezoni Srpske lige Zapad. Bez Milinkovića i Čočovića, sa iznuđenim rešenjima u veznom redu i rovitim kapitenom Raševićem, koji je zaigrao tek u drugom poluvremenu, Valjevci su brunker protivnika napadali dosta jalovo, pa je remi na kraju i realan ishod. Slađi seo "kolača" pripada Mihajlovcu, a od domaćina se sigurno očekivalo više.

Juniori probili led

Metalac - Radnički 1950 (Kragujevac) 57:55 (15:14, 16:14, 9:18, 17:9) U petom kolu Jedinstvene juniorske lige valjevski Metalac došao je do prve pobede. U neizvesnoj završnici savladan je kragujevački Radnički, koji je pre ovog meča imao skor 3/1 i poraz jedino od Partizana. Konačan rezultat postavio je bek Metalca Pavić jednim pogođenim bacanjem 3 sekunde pre kraja, a gosti nisu uspeli da poentiraju šutem iz velike daljine, pa su bodovi ostali u Valjevu.