Trećeligaš odbranio kup

Budućnost Krušik - Radnički 8:7 (1:1,0:1)

(Popović 77. - Đurić 2. minut)

Ekipa Budućnost Krušika odbranila je trofej Kupa Fudbalskog saveza grada Valjeva, pobedom protiv Radničkog. Nakon 90 minuta bilo je 1:1,odluka je pala tek u desetoj seriji penala za konačnih 8:7, pa je trofej ponovo u vitrinama srpskoligaša.

Sam meč nije doneo naročito zanimljiv fudbal, možda i kao poslednica šarenih sastava na obe strane. Trećeligaš je uglavnom diktirao igru, ali je teško dolazio do šanse za pogodak, dok je Radnički bio konkretniji u prvom, ali i potpuno defanzivan u drugom poluvremenu. Sve u svemu koristan meč za trenere Obadovića i Markovića, koji sada imaju donekle jasniju sliku vezanu za fudbalere sa manjom minutažom u prvenstvenim susretima.

Zonaš je već od drugog minuta bio u prednosti nakon centaršuta Tajdića i sigurne egzekucije Đurića. Činilo se da će Radnički odoleti ekipi iz višeg ranga, ali je Popović iskoristio veliku grešku golmana Simića i desetak minuta pre kraja doneo poravnanje. Čuvar mreže Radničkog je dozvolio da mu protivnički napadač izblokira deganžman i loptu pošalje u prazan gol!

Treba reći i da je nesigurni sudija Stevanović propustio priliku da u 45. minutu dosudi jedanaesterac za Budućnost Krušik, nakon prekršaja golmana Simića nad Isidorovićem.

Od junaka do tragičara tekao je put rezervnog golmana Radničkog Petkovića, najpre je uspeo da zaustavi dva startna, a ukupno tri penala, da bi na kraju ipak promašio u desetoj seriji.

Pehar od predsednika FSGV Radovana Terzića primio je kapiten Budućnost Krušika na ovom meču Aleksandar Đorđević.

Strelci iz penala: Đorđević, Đuketić, Milošević, Prijović, Pavlović, Prokić, Milinković (Budućnost Krušik), Vuković, Ilić, Tajdić, Radovanović, Mijajlović, J. Živanović (Radnički)

Stadion: "Pećina", Gledalaca: 200, Sudija: Mirko Stevanović (Valjevo) 6.

Budućnost Krušik: Ivanović -, Đorđević 7, Đuketić 6,5, Milinković 7, Prijović 6,5, Stevanović 6,5, Isidorović 6 (Prokić 6,5), Čočović 6,5(Popović 7), Milošević 6, Pavlović 7, Jovanović 6 (Sević 7).

Radnički: Simić 6 (Petković 7), Ašković 6 (Vuković 6,5), V. Živanović 6,5 (Mijajlović -), Popović 7 (Ćosić -), Radovanović 6,5, Tajdić 7, Đukić 6,5, Ilić 6,5, Ćebić 6,5 (J. Živanović -), Đurić 7, Pantić 6,5 (Marković 6,5).

Igrač utakmice: Pavlović (Budućnost Krušik).

-

Neizvesno u Subotici

U kontrolnom meču koji je odigran u subotičkoj dvorani "Dudova šuma", košarkaši Metalca savladali su novog člana Košarkaške lige Srbije ekipu Spartaka sa 101:100.

I u Pazaru na pobedu

Fudbaleri Budućnost Krušika su u petak otputovali u Novi Pazar, gde ih u subotu očekuje meč poslenjeg kola jesenjeg dela šampionata protiv Jošanice. Sigurno teško gostovanje, jer je protivnik veoma čvrsta ekipa, koja daje malo golova, ali ih još manje i prima. Podatak da je u dosadašnjih 14 kola odbrana Novopazaraca kapitulirala samo deset puta dovoljno je upozorenje za izabranike Dejana Nikolića, koji ipak poručuju da idu i na četvrtu vezanu pobedu, za uspešan kraj polusezone.

Poraz i pobeda Metalca

Košarkaši Metalca su odigrali prve dve kontrolne utakmice po povratku sa bazičnih priprema u Bosni i Hercegovini i zabeležili su pobedu i poraz. Nakon trijumfa protiv Goražda i Igmana u toku sedmondevnog boravka u Istočnom Sarajevu, Valjevci su u ponedeljak izgubili od Kolubare u Lazarevcu, dok su u sredu savladali Slobodu u Užicu.