Trećeligaš odbranio kup

Budućnost Krušik - Radnički 8:7 (1:1,0:1)

(Popović 77. - Đurić 2. minut)

Ekipa Budućnost Krušika odbranila je trofej Kupa Fudbalskog saveza grada Valjeva, pobedom protiv Radničkog. Nakon 90 minuta bilo je 1:1,odluka je pala tek u desetoj seriji penala za konačnih 8:7, pa je trofej ponovo u vitrinama srpskoligaša.

Sam meč nije doneo naročito zanimljiv fudbal, možda i kao poslednica šarenih sastava na obe strane. Trećeligaš je uglavnom diktirao igru, ali je teško dolazio do šanse za pogodak, dok je Radnički bio konkretniji u prvom, ali i potpuno defanzivan u drugom poluvremenu. Sve u svemu koristan meč za trenere Obadovića i Markovića, koji sada imaju donekle jasniju sliku vezanu za fudbalere sa manjom minutažom u prvenstvenim susretima.

Zonaš je već od drugog minuta bio u prednosti nakon centaršuta Tajdića i sigurne egzekucije Đurića. Činilo se da će Radnički odoleti ekipi iz višeg ranga, ali je Popović iskoristio veliku grešku golmana Simića i desetak minuta pre kraja doneo poravnanje. Čuvar mreže Radničkog je dozvolio da mu protivnički napadač izblokira deganžman i loptu pošalje u prazan gol!

Treba reći i da je nesigurni sudija Stevanović propustio priliku da u 45. minutu dosudi jedanaesterac za Budućnost Krušik, nakon prekršaja golmana Simića nad Isidorovićem.

Od junaka do tragičara tekao je put rezervnog golmana Radničkog Petkovića, najpre je uspeo da zaustavi dva startna, a ukupno tri penala, da bi na kraju ipak promašio u desetoj seriji.

Pehar od predsednika FSGV Radovana Terzića primio je kapiten Budućnost Krušika na ovom meču Aleksandar Đorđević.

Strelci iz penala: Đorđević, Đuketić, Milošević, Prijović, Pavlović, Prokić, Milinković (Budućnost Krušik), Vuković, Ilić, Tajdić, Radovanović, Mijajlović, J. Živanović (Radnički)

Stadion: "Pećina", Gledalaca: 200, Sudija: Mirko Stevanović (Valjevo) 6.

Budućnost Krušik: Ivanović -, Đorđević 7, Đuketić 6,5, Milinković 7, Prijović 6,5, Stevanović 6,5, Isidorović 6 (Prokić 6,5), Čočović 6,5(Popović 7), Milošević 6, Pavlović 7, Jovanović 6 (Sević 7).

Radnički: Simić 6 (Petković 7), Ašković 6 (Vuković 6,5), V. Živanović 6,5 (Mijajlović -), Popović 7 (Ćosić -), Radovanović 6,5, Tajdić 7, Đukić 6,5, Ilić 6,5, Ćebić 6,5 (J. Živanović -), Đurić 7, Pantić 6,5 (Marković 6,5).

Igrač utakmice: Pavlović (Budućnost Krušik).

-

Sledi li novi odlazak?

Pobedu koja znači i opstanak u ligi košarkaši Metalca ostvarili su protiv Olimpije. Preostao je još duel protiv Mege, a zatim i nastupi u Superligi, gde i dalje vlada potpuna neizvesnost oko sastava sa kojim će valjevski tim pokušati da ponovo obezbedi nasupe na Jadranu. Ako je sudeći po izjavi trenera Đokića nakon utakmice sa Ljubljančanima, aktuelni igrački kadar će, i pored činjenice da je igračima isplaćen deo dugovanja, biti teško sačuvati.

Lako u Pančevu

Tamiš - Metalac Farmakom 51:90 (15:19, 16:23, 8:27, 12:21) Bez ikakvih problema košarkaši Metalca slavili su u Pančevu i približili se overi trećeg mesta u Superligi. Za "kotu tri" Valjevcima nedostaje još jedan trijumf u poslednja dva kola, gde dočekuju Konstantin i gostuju FMP-u. Čini se više nego realno. Meč protiv Tamiša dobijen je zahvaljujući ozbiljnom pristupu, za razliku od meča sa Konstantinom u Nišu, što ostaje jedini kiks Valjevaca u Superligi.

RK Metalac odustaje od takmičenja?

Ako se nešto drastično ne promeni do četvrtka u 15 časova, do kad je poslednji rok za licenciranje igrača za novu sezonu u Super B ligi, valjevski Metalac se neće takmičiti! Kako nam je u telefonskom razgovoru rekao sada već bivši predsednik Ivan Stojaković, on je ostavku podneo zbog nemogućnosti da oformi tim koji bi u delo sproveo plan predstavljen u januaru, prilikom preuzimanja funkcije, a po njegovom mišljenju finansijska konstrukcija za novu sezonu veoma će teško biti zaokružena.