Poraz za kraj

Valjevo - AS 2:3 (25:22, 25:18, 24:26, 26:28, 11:15)

Nakon pravog maratona beogradski AS uspeo je da nakon dva seta minusa dođe do trijumfa i prekine seriju od četiri vezane pobede Valjevki, koje na ovom susretu nisu realizovale čak pet meč lopti. Izabranice Danila Pejovića su se tako porazom oprostile od Prve lige, a ostaje žal što se lutanje uprave sa izborom trenera i formiranjem tima, nije moglo ispraviti boljim igrama u finišu prvenstva.

Loše odigrana završnica prvog i očajan prijem servisa u drugom setu skupo su koštale Beograđanke. Međutim, tu nije bio kraj, nakon servis greške na meč loptu tehničara domaćih Božićeve gošće vezanim poenima uspevaju da smanje prednost. Činilo se da je nakon 21:15 u četvrtom setu sve rešeno, imale su domaće i četiri meč-lopte u ovom delu igre, ali sjajna Dušica Đorđević inicirala je potpuni preokret.

Dvorana: "Hala sportova", Gledalaca: 100, Sudije: S. Kovačević i M. Bićanin (obojica iz Kraljeva).

Valjevo: Savić, Stojković, Popović, Gonzalez Tomašević, Božić, Đorđević (libero), Milićević, K. Čelić, Sirovljević, B. Čelić, Živković (libero), Mitrović. Trener: Danilo Pejović.

AS: D. Đorđević, Parezanović, Stamenković, Đapa, Dejanović (libero), Radanović, Ranitović, Čurović, Parović, M. Đorđević, Jeremić, Cvetković. Trener: Vladimir Miljković.

Valjevo je sezonu okončalo na devetoj poziiji sa 5 pobeda i 17 poraza i preseliće se u Drugu ligu Centar. U Supelrigu plasirao se Futog, dok će Klek igrati u baražu.

Odbojkaši VA 014 sezonu su takođe okončali porazom. U Smederevu ekipa Smederevo Carine je pobedila Valjevce sa 3:0 (25:18, 25:23, 25:12), ali meč nije imao rezultatski značaj jer je opstanak već ranije obezbeđen. VA 014 je sa učinkom od 9 pobeda i 13 poraza zauzeo osmo mesto, dok je poslednje kolo donelo dramu i rasplet oko putnika u Superligu. Jedinstvo je u Staroj Pazovi savladalo Spartak sa 3:0 i otišlo direktno u elitu, a u baraž će Borac iz Starčeva, koji je nakon 0:2, u Požarevcu stigao do 3:2 protiv Mladog radnika.