Valjevci slavili posle maratona

VA 014 - Jagodina 3:2 (12:25, 25:15, 28:26, 18:25, 18:16)

U meču bez rezultatskog značaja, obzirom da su Valjevci obezbedili opstanak, a ekipa iz Jagodine odavno izgubila šanse da sačuva status, viđen je pravi odbojkaški maraton, gde je trijumf na kraju ipak pripao domaćinu.

Nakon ubedljivo rešena prva dva, završetak trećeg seta doneo je neizvesnost. Jagodinci nisu iskoristili dve set - lopte, pa su domaći to kaznili servisima Pavlovića i uspeli da osvoje taj deo igre.

Ipak, gosti se nisu predavali pa je odlučio peti set. Ni u tom periodu nije nedostajalo uzbuđenja, a kao i obično tas na vagi u domaćem timu bio je iskusni Ražnatović.

Dvorana: "Student", Gledalaca: 100, Sudije: L. Milinković i N. Stanković (obojica iz Beograda).

VA 014: Nenadić, Ražnatović, Marjanović, Pavlović, Bobovac, Đokić, Rakić, Lazarević, Stefanović (libero), Nedić. Trener: Mirko Ristović.

Jagodina: N. Ilić, Marinković, Jovanović, Nikolić, M. Ilić, B. Ilić (libero), Milošević, Đorđević, Vučetić, Spasić, Popović. Trener: Nenad Slović.

Odbojkašice Valjeva nastavile su sa pobedama. U Nišu je savladana ekipa Studenta sa 3:0 (25:16, 25.12, 25:20), što je četvrti vezani trijumf za izabranice Danila Pejovića.