Sigurni Aranđelovčani

ORK Metalac - Šamot 26:32 (15:17)

Još jednom se rukometaši Metalca nisu obrukali protiv favorita, ali na kontu i dalje nemaju nijedan bod. Mladi sastav iz Valjeva pružio je snažan otpor ekipi koja se bori za plasman u Super A ligu. a Aranđelovčani su trijumf obezbedili sredinom drugog poluvremena, kada su stekli osam pogodaka prednosti.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Pantić sa 8 golova, dok su po 6 postigli Beljić i Milinković. Šamot je do trijumfa predvodio Glišić sa 8 golova.

Metalac je i dalje ubedljivo poslednji na tabeli Super B lige, a u 16. kolu sledi gostovanje Obiliću u Beogradu.

-

Pala valjevska Tvrđava

Metalac – Zlatibor 85:98 (26:14, 22:32, 18:21, 19:31) Prvi poraz na domaćeme terenu košarkašima Metalca nanela je šuterski raspoložena ekipa Zlatibora iz Čajetine. Predvođeni preciznim Papićem i uspešnim diregentom Popovićem, gosti su i pored ranog minusa u nastavku iskoristili sve slabosti domaćeg sastava, koji je, pogotovo u drugom poluvremenu, pružio jednu od najslabijih igara u šampionatu.

Valjevci drugi u Zavidovićima

Odbojkaši valjevskog prvoligaša VA 014 Gorenja osvojili su drugo mesto na međunarodnom turniru "Zavidovići open 2017", koji je održan u istoimenom mestu u BiH, i to u sklopu obeležavanja dana opštine. Učestvovalo je šest ekipa iz tri zemlje, a Valjevci su u meču za titulu poraženi od člana Premijer lige BiH Kaknja sa 2:0 (25:23, 26:24).

Trijumf u Beogradu

Beograd - Valjevo 9:11 (2:2, 2:4, 4:2, 1:3) Vaterpolisti Valjeva su u dobrom ritmu. Nakon prolaska u četvrtfinale nacionalnog kupa pobedom protiv Naisa iz Niša na peterce, Valjevci su na tašmajdanskom bazenu savladali ekipu Beograda i došli do druge prvenstvene pobede, a samim tim i pozicije  u gornjem delu tabele.