Sigurni Aranđelovčani

ORK Metalac - Šamot 26:32 (15:17)

Još jednom se rukometaši Metalca nisu obrukali protiv favorita, ali na kontu i dalje nemaju nijedan bod. Mladi sastav iz Valjeva pružio je snažan otpor ekipi koja se bori za plasman u Super A ligu. a Aranđelovčani su trijumf obezbedili sredinom drugog poluvremena, kada su stekli osam pogodaka prednosti.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Pantić sa 8 golova, dok su po 6 postigli Beljić i Milinković. Šamot je do trijumfa predvodio Glišić sa 8 golova.

Metalac je i dalje ubedljivo poslednji na tabeli Super B lige, a u 16. kolu sledi gostovanje Obiliću u Beogradu.

-

Derbi Valjevcima

Budućnost Krušik - Železničar 2:0 (0:0) Strelci: Rašević u 59. i Milovanović u 81. minutu. Zaslužen trijumf Budućnost Krušika u komšijskom derbiju protiv Lajkovačkog Železničara. Boljom partijom u nastavku Valjevci su došli do trijumfa i ostali u samom vrhu tabele, a derbi je tek na momente doneo dopadljiv fudbal. Ulog je bilo veliki, pa i ne čudi nervoza uz dosta prekida, pogotovo u prvom delu. Domaćin je prvi načeo mrežu protivnika što je očigledno skinulo veliko breme i trasiralo put ka trijumfu, dok su Lajkovčani posle primljenog pogotka stali i do kraja nisu pokazali gotovo ništa. Sve u svemu, tri boda sa pravom ostaju Valjevcima.

U derbiju na pobedu

Komšijski okršaji valjevskih i ubskih klubova uvek su zanimljivi, a poredstojeći duel Jedinstva i Budućnost Krušika 2014, koji će biti odigran na stadionu pod Šepkovcem u subotu od 13 časova i 30 minuta, nosi zvanje derbija jer se sastaju drugo i trećeplasirani posle 11. kola. I brojni detalji donose dodatnu draž predsojećem duelu, više su vezani za domaćina, koga sa klupe predvodi Valjevac Srđan Jovanović, a nastupaju Petrašević, Petrović i Soldatović, momci ponikli na valjevskim fudbalskim terenima, dok i u redovima Budućnost Krušika 2014 ima nekoliko igrača koji su igrali za Jednistvo, poput Stefana Ilića i Rajevca. "Šeticom" protiv Pobede iz Beloševca Valjevci su razbili maler, prekinuli golgeterski post i najavili da se neće lako odreći borbe za najviši plasman.

Ozbiljno na Polet

U prve dve utakmice u mini ciklusu u samo sedam dana fudbaleri Budućnost Krušika zabaležili su dve pobede, a da bi plan bio stoprocentno ostvaren potrebno je još savladati ekipu Poleta iz Ljubića (subota, 14.30). Lakše reći nego učiniti. Za Polet se može reći da je tradicionalno "tvrd orah" za Valjvce, iako su prošle sezone slavili dve minimalne pobede, jer se u prerhodne dve nisu radovali trijumfu. Ne žele na "Krušiku" da razmišljaju o lošem bodovnom skou "grebića", već o svojoj igri, to jes kako da broj grešaka svedu na minimum.