Oprezno na Kragujevčane

Prolećnu premijeru pred domaćom publikom fudbaleri Budućnost Krušika imaće u subotu protiv kragujevačke Šumadije 1903. U duelu sa timom koji je u drugi deo šampionata ušao pobedom protiv Sloge iz Kraljeva Valjevci će ciljati prvu prolećnu "trojku" sećajući se jeseni i trijumfa, prvog u šampionatu, na stadionu "Bubanj" od 3:2.

U međuvremenu, jedan od najstarijih srpskih klubova oformio je snažniji tim, i jasno je da pulene Duška Obadovića čeka ozbiljan posao i "rudarskih" 90 minuta na "Krušiku".

- Nakon remija u Mihajlovcu očekuje nas još jedna teška utakmica - smatra kapiten valjevskog trećeligaša Miloš Rašević - Šumadija ima dosta mladih igrača, ali i par iskusnijih koji su spremni da potvrde svoj kvalitet. Ostaje žal što se sa prvog gostovanja nismo vratili sa tri boda, imali smo dve izgledne prilike, ali lopta nije htela u gol. Nadam se da ćemo protiv Kragujevčana proraditi i što se pogodaka tiče i osvojiti tri boda. Obzirom na rezultate prvog prolećnog kola jasno je da će svaki meč biti veoma težak, a borba za prvo mesto neizvesna.

Meč je na programu u subotu od 14 časova i 3 minuta uz direktan prenos na VTV-u.

-

Lider rutinski do bodova

RB - Kragujevac 2011 6:1 (4:1) Valjevski RB lako je došao do sedme pobede u isto toliko kola Druge futsal lige Zapad. Lider je rutinski savladao "fenjeraša" iz Kragujevca i napravio pravu uvertiru za sredu i kup duel sa prvoligašem Metalac Koloradom iz Gornjeg Milanovca.

I Spartak pao na Petom puku

Radnički Gorenje – Spartak ŽK 3:1 (2:0) (Todorović 5., 16., Đurđić 47. - Šormaz 49. minut penal) Treću pobedu u nizu omladinci Radničkog ostvarili su protiv ekipe iz Subotice, od koje su u prvom delu prvenstva pretrpeli najubedljiviji poraz u sezoni (0:8). Ovoga puta Valjevci su bili znatno bolji rival i zasluženo pobedili, pa će u narednom kolu protiv Lokomotive pokušati da ostanu u konkurenciji za opstanak. I pored serije dobrih rezultata, on je i dalje teško dostižan.

Gentić spasao bod

Šumadija (Aranđelovac) - Budućnost Krušik 1:1 (0:0) (Pavlović 75. penal - Gentić 90+2) Pogotkom Ivana Gentića u sudijskoj nadoknadi ekipa Budućnost Krušika uspela je da izbegne poraz u Aranđelovcu. Domaća Šumadija je vodila, ali je remi ipak najpravedniji ishod. Rivalima je pripalo po jedno poluvreme, Valjevci su bez klasičnog špica u prvom delu bili opasniji, a kada se očekivalo da u nastavku, uz adute sa klupe, pruže još bolju igru, to se nije dogodilo. Šumadija je uz agresivniju partiju pokazala da nije slučajno u vrhu tabele.