Bez golova u Mihajlovcu

Mihajlovac 1934 - Budućnost Krušik 0:0

Na prolećnoj premijeri fudbaleri Budućnost Krušika osvojili su bod na gostovanju u Mihajlovcu i propustili priliku da se već nakon prvog prolećnog kola približe vodećima. Mačva je u subotu takođe odigrala "nulu" sa FAP-om i to kod kuće, dok je lider Smederevo u nedelju poraženo od Jedinstvo Puteva minimalnim rezultatom, pa su Valjevci mogli na svega -2. Ipak, distanca u odnosu na lidera je umanjena za samo jedan bod.

Nije meč u Mihajlovcu doneo lepršav fudbal, ali je bilo prilika na obe strane. Domaćin defanzivan, sa očiglednom željom da ne izgubi, a gosti iz Valjeva nedorečeni na protivničkoj polovini. Ipak, da je mladi Prokić u 18. minutu iz situacije jedan na jedan sa golmanom Dobrićem pogodio mrežu, verovatno bi se meč odvijao u drugom pravcu.

Imali su Valjevci još jedan zicer u nastavku, kada je Popović oduzeo loptu Krnjajiću, krenuo sam prema golu, ali je nepotrebno komplikovao i dozvolio Stojkoviću da pravovremenom intervencijom spreči najgore.

Imali su i domaći nekoliko prilika, pa je remi, reklo bi se i najpravedniji ishod susreta, a fudbalerima Budućnost Krušika ostaje da poprave efikasnost pred dolazak probuđene Šumadije 1903 iz Kragujevca.

Stadion u Mihajlovcu, gledalaca: 200. Sudija: Đorđe Petrović (Čačak). Žuti kartoni: Krnjajić, Milosavljević, Maksimović, Tajdić, Dišić (Mihajlovac 1934), Sević, Stevanović, Rašević (Budućnost Krušik).

Mihajlovac 1934: Dobrić, Redžić, Janković, Krnjajić, Stojković, Ivković, Milosavljević (Arsenijević), Mirović, Maksimović, Tajdić (Pejić), Lazić (Dišić).

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Sević, Milinković (Pavlović), Gentić, Stevanović, Ilić, Čočović, Isidorović, Rašević, Kosić, Prokić (Popović).

-

Sa penala do trofeja

Ekipa Auto Plac DM Valjevo pobednik je 17. tradicionalnog Novogodišnjeg turnira u malom fudbalu pošto je posle izvođenja penala rezultatom 3:1 (0:0) u finalu savladala tim Đorđe Bodinović Raduša. Kao nagrada pripao im je novčani iznos od 200.000 dinara.

Presudile nijanse

Metalac Farmakom - Crvena Zvezda Telekom 69:76 (17:22, 15:18, 20:15, 17:21) I treći put u sezoni crveno - beli su pobedili Metalac, a poput prvog valjevskog ABA okršaja, i ovaj superligaški doneo je veliku borbu u kojoj su nijanse odlučile u korist Beograđana. Definitivna odluka o pobedniku pala je tek u poslednjih nekoliko minuta, jurili su Valjevci predonst rivala, nekoliko puta prilazili na četiri poena zaostatka, ali je Crvena Zvezda završnicu odigrala koncentrisanije i uspela da slavi.

Korak ka opstanku

Metalac Farmakom - Krka 83:77 (23:20, 15:18, 28:12, 17:27) Mali ali važan korak ka opstanku u ligi košarkaši Metalca napravili su trijumfom protiv Krke iz Novog Mesta, koja je u Valjevu nastupila bez Mulalića i Kastratija. U utakmici sa čak 60 faulova, Metalac je umalo prokockao višak od 16 poena pred poslednju četvrtinu. Krka je zapretila, ali nije uspela da napravi preokret.