-

Balaban na probi

Prazninu u reketu Metalca, nastalu težom povredom Đorđa Majstorovića, mogao bi da popuni Darko Balaban (26, 210 cm), koji je na probi u valjevskom timu. Balaban je ovu sezonu počeo u solunskom PAOK-u, ali je saradnja sa grčkim timom prekinuta posle samo pet odigranih mečeva.

Đukanović: Nema razloga za pesimizam

Od završetka sezone u kojoj je izboren opstanak u ABA ligi, ali ne i ponovni plasman u regionalno takmičenje kroz domaći šampionat, prošlo je blizu mesec dana, a već se pojavilo bezbroj spekulacija kako će KK Metalac izgledati u sledećoj, odnosno koje će takmičenje igrati. Predstavnici "sedme sile" imali su u petak retku priliku da direktno od uprave kluba, na zvaničnoj pres konferenciji, saznaju kakvi su planovi, a trenutna situacija je takva da još uvek postoje brojne dileme.

Poraz pred olej of

FMP - Metalac 78:75 (27:17, 11:19, 23:13, 17:26) U poslednjem 14. kolu Superlige Metalac je poražen u Železniku. U čudnom meču, puleni Vladimira Đokića su u prvoj i trećoj četvrtini imali prazne minute u igri koje je domaćin iskoristio i stvorio dvocifrenu prednost. Ipak, Valjevski tim je imao napad za produžetak, ali je iz teške pozicije promašio Todorović.