Pobeda za opstanak

Metalac Farmakom - Union Olimpija 74:61 (14:12, 19:12, 25:16, 16:21)

Mnogo lakše nego što se očekivalo Metalac je svaladao ljubljansku Olimpiju i došao na domak opstanka u ABA ligi. Valjevce do očuvanja statusa deli teorija, velika bi čuda trebalo da se dese u poslednja dva kola pa da ova, deseta pobeda u sezoni, ne bude dovoljna da se i naredne sezone igra jadransko takmičenje, naravno, ako ga bude i ako se to pravo obezbedi kroz Superligu.

Uz manje padove u igri, Valjevci su relativno lako savladali rasterećenog rivala, prikazavši partiju koja može da ohrabri stručni štab nakon slabog izdanja na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća.

Prvu četvrtinu obeležio je mali broj poena i slab start Valjevaca. Ipak, nakon 0:6 i tajm - auta trenera Đokića usledila je serija domaćina 12:1, pod dirigentskom palicom raspoloženog Majstorovića. Imali su košarkaši Metalca i pet poena prednosti, ali je "Zmajčeke" probudio tamnoputi Robinson.

Majstorović je drugu deonicu počeo na klupi, ali je imao ko da ga zameni. Čampara je iskoristio svoje minute, a Gabrić i Kutlešić su pogodili trojke za prednost od sedam poena sredinom perioda. Uz manje probleme koje je pod tablom pravio Letonac Zakis, Valjevci su do poluvremena uspeli i da povećaju suficit. Nakon serije promašaja proradio je i Jevtović, a nekoliko promena odbrane dodatno je zbunilo košarkaše iz Ljubljane. Veoma pokretljivom i požrtvovanom igrom na svojoj polovini Valjevci su protivnika naterali na 12 izgubljenih lopti već u prvih 20 minuta.

Dalekometnom artiljerijom "tukli" su Valjevci po protivniku u trećoj četvrtini. Po dva hica van 6.75 precizno su uputili Majstorović i Gabrić, pa je prednost u 36. minutu porasla na 14 poena. Nije Olimpiji pomogao ni probuđeni Rajt, Majsotorović i drugovi konstantno su povećavli prednost, nateravši trenera Potočnika na dva tajm - auta u četvrtini. Viđeno je i nekoliko atraktivnih poteza, a zakucavanjem Jošila Metalac je obezbedio ogromnih 18 razlike za poslednju četvrtinu.

Olimpja je završnih deset minuta počela serijom 7:0, ali su nalet odbili Majstorović i Rakićević. Pokušavali su gosti i presingom, iznudili su nekoliko grešaka Valjevaca, međutim prave šanse za preokret nije bilo. U mirnoj igri konačno je i valjevska publika, u nažalost polupraznoj Hali sportova, mogla mirno da isprati finiš meča i proslavi pobedu.

Sa 19 poena, 8 skokova, 5 asistencija i 4 rampe Đorđe Majstorović poneo je epitet igrača utakmice. Gabrić je ubacio 18 pena, dok je Jevtović ostvario učinak od 14 poena i 10 skokova. Kod Olimpije Robinson je ubacio 12 poena, Rajt 11, a Zakis 10.

Kompletnu statistiku mežete pogledati OVDE

U poslednjem kolu ABA lige Metalac gostuje Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici.

-

Repeša: Pun respekt Metalcu

U nedelju od 17 časova u valjevskoj Hali sportova biće odigran jedan od zanimljivijih mečeva 17. kola ABA lige. Valjevskom Metalcu, koji je posle tri pobede u nizu u velikom naletu, suprotstaviće se evroligaški sastav Cedevite iz Zagreba. Trenutno trećeplasirani na tabeli hvratski tim u Valjevo stiže posle poraza u Pioniru od Partizana, ali i Euro kup trijumfa nad španskom Saragosom, a trener Jasmin Repeša, u izjavi za Vujić televiziju kaže da očekuje veoma težak meč.

Radnički slavio u proveri

U kontrolnom meču, koji je odigran u SC Matić na Ubu, sastali su se valjevski gradski rivali, srpskoligaš Budućnost Krušik i zonaš Radnički. Tradicionalno odmeravanje snaga u pripremama ovoga puta pripalo je narandžasto - plavima koji su slavili sa 2:1 (1:1). Oba pogotka za Radnički postigao je Lazar Petrašević, dok je strelac za Budućnost Krušik bio Stefan Ilić.

"Okrug" kreće 23. avgusta

Na konferenciji klubova koja je održana u Ljigu u ponedeljak 11. avgusta izvučeni su takmičarski brojevi Okružne lige Koubara za sezonu 2014./2015. koja startuje 23. avgusta.