Radnički slavio u proveri

U kontrolnom meču, koji je odigran u SC Matić na Ubu, sastali su se valjevski gradski rivali, srpskoligaš Budućnost Krušik i zonaš Radnički. Tradicionalno odmeravanje snaga u pripremama ovoga puta pripalo je narandžasto - plavima koji su slavili sa 2:1 (1:1). Oba pogotka za Radnički postigao je Lazar Petrašević, dok je strelac za Budućnost Krušik bio Stefan Ilić.

Oba tima su bila bez važnih "poluga", kod Budućnost Krušika izostao je standardni štoperski tandem Gentić - Stevanović, dok za Radnički nije igrao vezista Petrović.

Prvo poluvreme pripalo je timu iz višeg ranga koji je konstantno pritiskao protivnika i imao daleko više loptu u posedu. Nakon odlične asistencije Isidorovića, Stefan Ilić je lako prevario Prodanovića i doveo Budućnost Krušik u vođstvo. Izgledalo je da bi trećeligaš mogao i do ozbiljnije prednosti, ali je u samoj završnici prvog dela Lazar Petrašević posle solo akcije postigao lep pogodak za poravnanje.

Početak drugog poluvremena doneo je nekoliko šansi za ekipu Radničkog, a drugi pogodak momci trenera Markovića postigli su iz klasične kontre. Akcija iz tri poteza: Marković - Gošić - Petrašević krunisana je pogotkom za vođstvo, a kako se kasnije ispostavilo i pobedu ekipe sa Petog puka.

Do kraja je ekipa Budućnost Krušika napadala, posigla još jedan pogodak preko Ilića, ali je on poništen zbog ofsajda, čini se neopravdano.

Budućnost Krušik - Radnički 1:2 (1:1)

Ub, SC Matić, Gledalaca:50. Sudija Nemanja Jovanović Džajić (Ub). Žuti katroni: Đuketić, Jovanović (Budućnost Krušik), Gošić (Radnički)

Strelci: S. Ilić u 15 minutu za Budućnost Krušik, a Petrašević u 45. i 73. minutu za Radnički.

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Prokić, Sević, Prijović, A. Ilić, Pavlović, Čočović, Rašević, Isidorović, S. Ilić. Popović. Igrali su još: Ranković, Ivanović, Milivojević, Đuketić, Milinković, Kosić, Jovanović, Milošević, Ćirović, Andrić.

Radnički: Prodanović, Ašković, Radovanović, Popović, Tomić, Đukić, Ilić, Vujović, Tajdić, Petrašević, Gošić. Igrali su još: Simić, J. Živanović, Đurić, Lukić, Ćebić, Marković, V. Živanović, Mitrović.