-

Pobeda sačuvala nadu

Budućnost Krušik - FAP 2:0 (0:0) (Prijović 54. minut , Ilić 87. minut) Ekipa Budućnost Krušika je zahvaljujući znatno boljoj igri u drugum poluvremenu stigla do tri boda koja joj obezbeđuju nastavak trke za lidersko mesto i plasman u viši rang. Ovom pobedom Valjevci su se izjednačili na drugom mestu sa ekipom Smedereva koja je ispustila bodove u Lajkovcu, dok je Mačva pobedom protiv Kragujevačke Šumadije ostala na idalje dostižnih 6 bodova.

Ne može bez skoka...

Nisu Valjevci u nedeljnom okršaju sa evroligašem Cedevitom ne njenom terenu očekivali ništa spektakularno, mada ne kriju da su se potajno nadali i želeli da se iznenađenje dogodi. Ono je izostalo, Zagrepčani su kvalitetnija ekipa koja je zasluženo pobedila, ali ipak ostaje utisak da su i igrači Metalac Farmakoma slabostima prikazanim u igri, prvenstveno u skoku i šutu za tri poena, značajno doprineli da domaćinu posao bude olakšan.

Savladani "Panteri"

U jednoj od poslednjih kontrolnih utakmica pred početak takmičenja u ABA ligi košarkaši Metalca savladali su ekipu FMP-a u Železniku sa 87:77.