Budućnost Krušik bolji od Zadrugara

U drugoj kontrolnoj utakmici u tekućim pripremama fudbaleri Budućnost Krušika su, na terenu sa veštačkom travom SC "Matić" na Ubu, savladali zonaša Zadrugar iz Lajkovca sa 3:1 (1:0). Trener Obadović je, u odnosu na prvu proveru u Lazarevcu, "promešao" karte, a Valjeci su u dobrom meču slavili golovlima Gentića i Isidorovića, koji se dva puta upisao u strelce. Jedini gol za Zadrugar postigao je Gajić.

Budućnost Krušik - Zadrugar 3:1 (1:0)

Strelci: Gentić u 22. i Isidorović u 59. i 85. minutu za Budućnost Krušik, a Gajić u 76. minutu za Zadrugar.

Budućnost Krušik: Ivanović, Pavlović, Đuketić, Gentić, Prijović, Milinković, Čočović, Rašević, Prokić, Sević, Popović. Igrali su još: Ranković, Mlivojević, Andrić, A. Ilić, S. Ilić, Ćirović, Isidorović, Jovanović, Kosić, Milošević.

Zadrugar: S. Marković, Simeunović, Novaković, Ašković, Nik. Marković, Stjelja, Mitrović, Đurić, Neb. Marković, Nem. Marković, Jerinić. Igrali su još: Radinović, Milić, Spasojević, Spasić, Bojčić, Stejanić, Gajić.

U subotu, fudbaleri Budućnost Krušika će u novom kontrolnom susretu gostovati prvoligšu Loznici.

-

Lako sa Kragujevčankama

Valjevo - Radnički 3:0 (25:13, 25:10, 25:8) Za nešto više od sat vremena odbojkašice Valjeva uknjižile su tri boda u duelu sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak. Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka, jer su po kvalitetu skromne gošće tek na retke momente uspele da pariraju razigranim Valjevkama, predvođenim korektorom Tamarom Kmezić. Valjevo sada ima 18 bodova, a Radnički je ostao na 11.

Bunker odneo bodove

Budućnost Krušik 2104 - Zvižd (Kučevo) 0:2 (0:1) Sudija: Marko Živković (Kragujevac) Strelci: Vukićević u prvom i Ignjatović u 88. minutu. Crveni karton: Gentić (Budućnost Krušik) u 81. minutu

Pobeda u Novom Mestu

Krka - Metalac Farmakom 70:75 (19:21, 15:19, 19:18, 17:17) Trijumfom u Novom Mestu, gde je prošle sezone pretrpljen ubedljiv poraz, košarkaši Metalca vratili su se na pobednički kolosek i počeli da liče na tim koji je u prošlom šampionatu bio najprijatnije iznenađenje. Uspeli su oslabljeni Valjevci da sačuvaju prednost koju su stekli tokom prvog poluvremena i da, uz malo neizvesnosti u završnici, zabeleže izuzetno važnu pobedu nad ekipom Krke koja je napravila bezbroj grešaka u ovoj ne baš lepoj utakmici.