Kolubara spremnija i spretnija

U prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu zimskih priprema valjevski trećeligaš Budućnost Krušik izgubio je u Lazarevcu od člana Prve lige Srbije Kolubare rezultatom 4:1 (0:0). Razlika od tri gola u korist tima sa začelja prvoligaške tabele, koga sa klupe predvodi nekadašnji strateg Valjevaca Dejan Nikolić, možda i nije najrealniji pokazatelj zbivanja na terenu. Kolubara je do visoke pobede došla u drugom poluvremenu, kada je trener Obadović na teren poslao drugi tim sa velikim brojem mladih igrača.

Poveli su Lazarevčani golom Lazića, koji je kaznio grubu grešku gostujuće odbrane i poklon loptu pretvorio u pogodak. U prvih deset minuta drugog poluvremena pala su još dva gola, prvo je mrežu Ivanovića zatresao Peralović udarcem sa distance, a zatim i nekadašnji prvotimac Crvene zvezde Rašković iz slobodnjaka. Na 4:0 povisio je Dimitrov iz prenala, možda i prestrogo dosuđenog na 20 minuta pre kraja, da bi čast Budućnost Krušika spasao Milošević, na protigravanje Popovića, desetak minuta pre isteka vremena.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri bez šansi, gde se nije mogla uočiti rezlika u rangovima takmičenja dva rivala. Treba reći da je Kolubara mnogo ranije počela pripreme i da joj je ovo već peta kontrolna utakmica.

Od novajlija u valjevskom sastavu izostao je Đuketić zbog privatnih obaveza.

Kolubara - Budućnost Krušik 4:1 (0:0)

SRC Kolubara, Teren sa veštačkom travom. Gledalaca: 100. Sudija: Dušan Martinović (Lazarevac). Strelci: Lazić u 49., Peralović u 52., Rašković u 55. i Dimitrov u 70. minutu (iz penala) za Kolubaru, a Milošević u 81. minutu za Budućnost Krušik. Žuti kartoni: Lazić (Kolubara), Rašević (Budućnost Krušik)

Kolubara: Matić, Radenović, Morariju, Milošević, Pilica, Stojković, Peralović, Lazić, Stepanović, Zoranović, Ilić. Igrali su još: Ranković, Stojanović, Pranić, Spasojević, Sinđić, Ivković, Milovanović, Obradović, Dimitrov, Rašković.

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Kosić, Sević, Gentić, Stevanović, Čočović, Milinković, Prokić, Rašević, S. Ilić, Isidorović. Igrali su još: Ivanović, Milivojević, Ćirović, Milošević, Popović, Pavlović, A. Ilić, Andrić, Prijović, Jovanović.

Sledeću proveru Budućnost Krušik će imati u utorak u Lajkovcu protiv zonaša Zadrugara.

-

Opstanak sve bliži

Ubedljivim trijumfom protiv Železničara iz Beograda odbojkaši VA 014 približili su se osnovnom ovosezonskom cilju - opstanku u ligi. U hali "Student" bilo je ubedljivih 3:0 (25:21, 25:19, 25:12), a može se reći da Valjevci nisu imali velikih problema da savladaju tim iz prestonice, predvođen velikim trenerskim imenom Bogdanom Sretenovićem.

Bokseri Metalca u regionalnoj ligi

Bokserski klub Metalac ponovo na velikoj sceni! Nakon što je, nekada najpopulatniji sport u gradu godinama bio u zapećku, valjevski bokseri ponovo će ući u ringove širom bivše Jugoslavije. Zahvaljujući saradnji sa BK Lazarevac, sa kojim će i formirati zajedničku ekipu, Metalac će se, počev od 5. marta, takmičiti u novoformiranoj Regionalnoj ligi, koja će okupiti sedam ekipa iz četiri zemlje.