Kolubara spremnija i spretnija

U prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu zimskih priprema valjevski trećeligaš Budućnost Krušik izgubio je u Lazarevcu od člana Prve lige Srbije Kolubare rezultatom 4:1 (0:0). Razlika od tri gola u korist tima sa začelja prvoligaške tabele, koga sa klupe predvodi nekadašnji strateg Valjevaca Dejan Nikolić, možda i nije najrealniji pokazatelj zbivanja na terenu. Kolubara je do visoke pobede došla u drugom poluvremenu, kada je trener Obadović na teren poslao drugi tim sa velikim brojem mladih igrača.

Poveli su Lazarevčani golom Lazića, koji je kaznio grubu grešku gostujuće odbrane i poklon loptu pretvorio u pogodak. U prvih deset minuta drugog poluvremena pala su još dva gola, prvo je mrežu Ivanovića zatresao Peralović udarcem sa distance, a zatim i nekadašnji prvotimac Crvene zvezde Rašković iz slobodnjaka. Na 4:0 povisio je Dimitrov iz prenala, možda i prestrogo dosuđenog na 20 minuta pre kraja, da bi čast Budućnost Krušika spasao Milošević, na protigravanje Popovića, desetak minuta pre isteka vremena.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri bez šansi, gde se nije mogla uočiti rezlika u rangovima takmičenja dva rivala. Treba reći da je Kolubara mnogo ranije počela pripreme i da joj je ovo već peta kontrolna utakmica.

Od novajlija u valjevskom sastavu izostao je Đuketić zbog privatnih obaveza.

Kolubara - Budućnost Krušik 4:1 (0:0)

SRC Kolubara, Teren sa veštačkom travom. Gledalaca: 100. Sudija: Dušan Martinović (Lazarevac). Strelci: Lazić u 49., Peralović u 52., Rašković u 55. i Dimitrov u 70. minutu (iz penala) za Kolubaru, a Milošević u 81. minutu za Budućnost Krušik. Žuti kartoni: Lazić (Kolubara), Rašević (Budućnost Krušik)

Kolubara: Matić, Radenović, Morariju, Milošević, Pilica, Stojković, Peralović, Lazić, Stepanović, Zoranović, Ilić. Igrali su još: Ranković, Stojanović, Pranić, Spasojević, Sinđić, Ivković, Milovanović, Obradović, Dimitrov, Rašković.

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Kosić, Sević, Gentić, Stevanović, Čočović, Milinković, Prokić, Rašević, S. Ilić, Isidorović. Igrali su još: Ivanović, Milivojević, Ćirović, Milošević, Popović, Pavlović, A. Ilić, Andrić, Prijović, Jovanović.

Sledeću proveru Budućnost Krušik će imati u utorak u Lajkovcu protiv zonaša Zadrugara.

-

Stiže evroligaš

Tri vezane pobede lansirale su Metalac u sredinu tabele ABA lige. Uspeli su Valjevci da za sada odlično iskoriste seriju mečeva na domaćem terenu, iako je krenula porazom od Zadra, ali su trijumfi protiv Budućnosti, Solnoka i Krke razuverili i najzagriženije "neverne Tome", kada se postavi pitanje ima li četa Vladimira Đokića kvalitet za regionalno takmičenje. Preostala su još tri duela u valjevskoj hali sportova, i to tri ozbiljna ispita. Prvi je evroligaški, jer stiže zagrebačka Cedevita, u poslednjih desetak dana pojačana sa hrvatskim reprezentativnim centrom Stankom Baraćem, bivšim igraćem Laboral Kuće, Valensije i Efesa. Trener Repeša sada na raspolaganju ima roster popunjen sa bar dva kvalitetna igrača na svakoj poziciji, što potvrđuje ambicije jednog od finansijski najstabilnijih klubova na ovim prostorima, da se i u sledećoj sezoni nađe u probranom evropskom društvu. U valjevskom taboru, optimizam je posle tri trijumfa u nizu svakako prisutan, ali uz veliko poštovanje na račun predstojećeg rivala.

"Želja" odneo bodove

VA 014 Gorenje – Železničar (Beograd) 0:3 (23:25, 22:25, 22:25) Neočekivano visokim rezultatom Valjevci su poraženi od ekipe Železničara i tako donekle poništili uspehe u poslednja dva susreta, u kojima su pobedili dva kandidata za najviši plasman. Mnogo toga nije funkcionisalo u ekipi trenera Ristovića, a naročito prijem, pogotovo u završnicama prvog i drugog seta.

Valjevci srušili Budućnost

Metalac Farmakom – Budućnost VOLI 70:69 (17:14, 12:16, 21:18, 20:21)   Ono što nije uspelo nikome sem evroligaša Crvene Zvezde i Cedevite, učinili su košarkaši Metalca. U hali sportova pala je pogorička Budućnost, samo tri dana nakon ubedljivog trijumfa u Pioniru protiv Partizana. Pokazalo se još jednom da Metalac mnogo bolje igra na manji broj poena, gde do izražaja dolazi kvalitetna timska odbrana, i upravo su “krvavim” radom na svojoj polovini Valjevci položili na pleća velikog rivala. Metalac sada ima skor od pet pobeda i devet poraza, dok je Budućnosti ovo treći poraz u 14 kola ABA lige.