-

Ulovljeni "golubovi"

Metalac – Spartak 95:78 (19:18, 32:20, 23:27, 21:13) Uspeli su košarkaši Metalca brzo da se oporave od neugodnog poraza u Novom Sadu i savladaju rivala iz vrha tabele. Činjenica da sa jedne stane nije nastupao Kaplanović, a sa druge Tanasković, nije pokvarila užitak gledalaca u Hali sportova jer je viđena dinamična utakmica sa dosta trčanja. Domaći su uglavnom diktirali tempo i uspešno odbili sve nalete protivnika, što je bilo dovoljno za osmu pobedu u prvenstvu.

Savladani Mioničani

Fudbaleri Budućnost Krušika su, nakon četiri remija u kontrolnim mečevima, zabeležili pobedu protiv zonaša mioničke Ribnice. Iako su imali gol minusa i propustili pregršt šansi, momci Dejana Nikolića u nastavku su došli do potpunog preokreta i slavili sa 3:1.

Lider na mišiće

Stari Grad - Valjevo 10:9 (2:5, 3:1, 2:2, 3:1) Bili su vaterpolisti Valjeva na korak od pobede koja bi im širom otvorila vrata Supelrige, ali je Stari Grad ipak dobio derbi 8. kola Prve A lige i ostao usamljen na čelu tabele. Otpor žilavih gostiju slomljen je tek u poslednjoj četvrtini, kada je ekipa Valjeva ostala bez trojice važnih igrača, koji su zaradili po tri isključenja.