Valjevci namučili favorita

VA 014 - Jedinstvo (Stara Pazova) 1:3 (27:29, 25:17, 19:25, 21:25)

Šteta što se termin meča 12. kola Prve lige za odbojkaše poklopio sa vaterpolo finalo Evropskog prvenstva, jer je viđen susret na superligaškom nivou, ali uz skroman auditorijum. Valjevci su dali sve od sebe, ali ipak nisu uspeli da postanu prva ekipa ove sezone koja je "skinula skalp" moćnom Jedinstvu. Gosti su, predvođeni sjajnim korektorom Pajićem, u trećem i četvrtom setu bili mirniji i manje su grešili, pa im je pripao ceo plen.

Izuzetno hrabro se tim Mirka Ristovića suprotstavio lideru na tabeli. U prvom setu Valjevci su propustili dve set lopte, u drugom su dominirali, a u trećem i četvrtom je iskustvo i nesumnjiv individualni kvalitet igrača iz Stare Pazove došao do izražaja.

U domaćim redovima Ražnatović standardno dobar, Nenadić i Rakić ubojiti u napadu, a libera Ulm i Stefanović (obojica 1998. godište), zapaženi obzirom na godine i neiskustvo u seniorskoj odbojci. Kod Jedinstva odskočio je Mihailo Pajić, nekadašnji član Crvene zvezde, a podršku su pružili primač Jovanović i srednji bloker Madić. Interesantno je da je kapiten Jedinstva Radišić (1973. godište), čak 25 godina stariji od pomenutog dvojca libera VA 014!

VA 014: Nenadić, Ražnatović, Birčanin, Marjanović, Pavlović, Bobovac, Đokić, Ulm (libero 1), Rakić, Lazarević, Stefanović (libero 2), Nedić. Trener: Mirko Ristović.

Jedinstvo: Jovanović, Mladenović (libero), Lazarević, Žunjić, Radišić, Majstorović, Pajić, Madić, Matijašević, Obradović, Paravinja. Trener: Željko Vukelić.

U 13. kolu Valjevci imaju još jednog protivnika iz vrha, gostuju drugoplasiranom Mladom radniku u Požarevcu.

Što se tiče odbojkašica Valjeva, one ostaju jedina ekipa bez pobede u Prvoj ligi. Pretpljen je poraz i od Futoga u gostima - 3:0 (25:13, 25:13, 25:20).

-

I Dinamo odneo bodove

ORK Metalac - ŽRK Dinamo 24:28 (11:16) U zaostalom meču prvog kola Super B lige ekipa Metalca pretrpela je i sedmi poraz. Ambiciozni Pančevci, predvođeni ubojitim strelcem Radovanovićem i "pakerom" Valjevcem Milošem Vujićem, relativno lako došli su do bodova u valjevskoj Hali sportova. Nema se šta zameriti izabranicima trenera Čačića, borili su se koliko su mogli, ali su naspram sebe imali spremniji i kvalitetniji sastav.

Borba za "Žućkovu levicu"

Košarkaši Metalca u sredu su otputovali u Niš gde će se od četvrtka do nedelje održati finalni turnir Kupa Radivoja Koraća. Trofej brani Crvena Zvezda, a za "Žućkovu levicu" boriće se još i preostali ABA ligaši Partizan, Metalac i Mega Leks, tri prvoplasirana tima na polusezoni KLS-a FMP, Konstantin i Vojvodina, kao i pobednik Kupa Srbije Vršac.

Korektan otpor Cedeviti

Cedevita - Metalac 79:66 (17:17, 25:19, 17:18, 20:12) U "Draženovim domu" Metalac je pretrpeo i četvrti poraz u isto toliko kola ABA lige, ali se, za razliku od mečeva u Solnoku i Novom Mestu Valjevci nisu obrukali. Zagrebčani su, reklo bi se na "goli" individualni kvalitet dobili ovaj meč, uglavnom su vodili, a susret je prelomljen sredinom poslednje četvrtine, koja je napadački i bila najsabija za Metalac. Valjevci su prikazali tečniju igru u napadu, a za iznenađenje u Zagrebu nedostajao je bolji šut za tri poena, kao i sa linije penala.