Lider preživeo Valjevo

Metalac Farmakom - Budućnost Voli 61:67 (12:21, 16:19, 16:8, 17:19)

Lider je preživeo Valjevo i došao do 19. pobede u sezoni. Nakon ubedljive partije gostiju u prvom i preokreta Valjevaca u nastavku, meč je doneo neizvesnu završnicu u kojoj se iskusniji tim iz Podgorice bolje snašao. Na individualni kvalitet Budućnost je dobila meč, iako je nastupila bez ove sezone najboljeg igrača Dragićevića, a Metalcu ostaje nada da bi, u mečevima sa objektivno slabijim rivalima, uz partiju kao u drugom poluvremenu protiv Podgoričana, mogao do opstanka.

Retko se dešava da u jednoj četvrtini sve poene za ekipu postigne jedan igrač, a upravo se to desilo Metalcu, gde je jedini strelac u prvoj deonici bio Nikola Jevtović. Sam nije mogao protiv fizički dominantnih Podgoričana, u čijim redovima je prednjačio kapiten Suad Šehović. Uz odličan šut za tri poena i nekoliko lakih koševa iz kontri lider ABA lige je došao do devet poena viška.

Računajući kraj prve i početkak druge četvrtine košgeterski post Valjevaca trajao je pet minuta, što je Budućnost iskoristila da povede sa 28:12. Bilo je potrebno 15 minuta da još neko poentira, a to je učinio Majstorović trojkom. Ipak, preostali deo druge četvrtine doneo je pravu napadačku agoniju Metalca, gde je na površinu isplivao problem plejmejkera, vešto "maskiran" protiv slabijih rivala. Sa samo četvoricom u listi strelaca, od čega trojicom iz centarske linije, domaći nisu mogli da budu nezadovoljni sa -12 na poluvremenu. Za razliku od valjevskog, u sastavu iz Podgorice "upisala" su se osmorica već u prvih 20 minuta.

Iako sem Jevtovića, koji je nastavio simultanku sa igračima Budućnosti, u redovima domaćina nije bilo previše raspoloženih pojedinaca, u trećoj četvrtni Metalac je uhvatio priključak zahvaljujući daleko boljoj odbrani u odnosu na prvo poluvreme. Spustili su domaći na samo tri poena zaostatka, nalet je odbio Jaramaz trojkom nakon serije promašaja Podgoričana van 6,75, da bi nakon nekoliko loših napada na obe strane, semafor u Hali sportova na isteku 30 minuta pokazivao 44:48.

Videvši da je vrag odneo šalu, odgovornost je preuzeo Omar Kuk. Na startu poslednje četvrtine iskusni plej vezao je dve trojke i naterao trenera Đokića na tajm aut. Novi odlazak protivnika na dvocifrenu razliku nije pokolebao košarkaše Metalca, probudio se Rakićević, koji je uz pomoć Majsotovića i nezaustavljivog Jevtovića doveo Metalac na prag preokreta. Na minut i 12 sekundi pre kraja bilo je 62:61 za Budućnost, Sead Šehović je pogodio iz prodora, a zatim i jedno slobodno bacanje. Penalima beka Budućnosti prethodila je sumnjiva situacija, gde su arbitri mirne duše mogli da sude faul nad Jevtovićem. Tačku na novu pobedu Budućnosti stavio je Dženkins sa linije slobodnih bacanja.

Sa 29 poena i 8 skokova Nikola Jevtović je pružio partiju sezone, ali je jedino još Majstorović sa 11 bio "dvocifren". Kod Budućnosti poeni su bili daleko bolje raspoređeni, a najefikasniji su bili Suad Šehović sa 14 i Subotić sa 10.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 22. kolu Metalac gostuje ekipi Zadra.

-

Lider na mišiće

Stari Grad - Valjevo 10:9 (2:5, 3:1, 2:2, 3:1) Bili su vaterpolisti Valjeva na korak od pobede koja bi im širom otvorila vrata Supelrige, ali je Stari Grad ipak dobio derbi 8. kola Prve A lige i ostao usamljen na čelu tabele. Otpor žilavih gostiju slomljen je tek u poslednjoj četvrtini, kada je ekipa Valjeva ostala bez trojice važnih igrača, koji su zaradili po tri isključenja.

Gabrić potpisuje za Metalac

Mladi reprezentativac Hrvatske Tomislav Gabrić biće drugo pojačanje Metalca za novu sezonu. Kako javljaju pojedini hrvatski sajtovi, detalji saradnje su dogovoreni, a preostalo je da krilni košarkaš stavi paraf na ugovor. To će se, kako se navodi, dogoditi početkom sledeće nedelje.

Vredni samo bodovi

Budućnost Krušik - Mokra Gora 1:0 (0:0) Strelac: Rašević u 58. min. Gledalaca: 300. Sudija: Marko Živković (Kragujevac). Žuti kartoni: Đermanović, Sević, Milinković, Rašević (Budućnost Krušik), Milošević, Radojević (Mokra Gora).