Malo jedno poluvreme

ORK Metalac - Crvenka 22:30 (14:13)

Korektna igra u prvih 30 minuta nije bila dovoljna za prvu radost ORK Metalca u ovoj sezoni. Iako su u drugo poluvreme ušli sa prednošću Valjevci su doživeli ubedljiv poraz od ekipe Crvenke. Meč je obeležila i teža povreda domaćeg beka Dakića, koji je u prvoj akciji posle kontakta u skoku sa jednim od gostujućih igrača pao na leđa i odvežen je na preglede u bolnicu.

Zahvaljijući Divoviću i Radojčiću domaćin je u prvom poluvremenu konstantno vodio, ali su Crvenčani u nastavku zaigrali znatno čvršće u odbrani, raspucao se desno krilo Kljajić, što je bilo dovoljno za ubedljivu pobedu u Valjevu.

ORK Metalac: Radojičić 5 (1), Divović 7, Jokanović 2, Anđelić 1, Obućina, Antonijević, Milinković 2, Jevtić, Pejić, Dakić, Đerić (5 odbrana), Pantić 1, Jovanović 3, Jevremović 1, Simeunović (3 odbrane), Jovanović.

Crvenka: Vlaisavljević (14 odbrana), Karanović 1, Račić 2, Sunajko 4, Vujnić, Šveljo, Kljajić 11, Radonjić, Potpara 4, Vitas (1 odbrana), Slavuljica, Egić 1, Ivić 5, Pušica.

Prvi deo prvenstva Valjevci, koji su ostali bez bodova, završavaju gostovanjem u Zubinom Potoku ekipi Mokre Gore.

-

Preokret Zlatara

Zlatar - Metalac 36:30 (15:16) Iako su prvi deo susreta odigrali na visokom nivou, valjevski rukometaši su se praznih šaka vratili iz Nove Varoši. Bez povređenog Mucića, Metalac je u prvih 30 minuta ne samo parirao domaćinu kome su bodovi bili neophodni u borbi za opstanak, već u dva navrata imao i tri pogotka viška. Ipak, predvođeni nepogrešivim Džekulićem, domaći su u nastavku napravili preokret i upisali važne bodove.

Čalmers ne dolazi?

Kako Sport 014 nezvanično saznaje, od dolaska Lajonela Čalmersa u Metalac najverovatnije neće biti ništa. Iako je trener Vladimir Đokić na pres konferenciji pred meč sa Igokeom najavio da bi iskusni plejmejker trebalo uskoro da se priključi timu, izgleda da je "zapelo" oko previsokih zahteva Amerikanca.

Metalac i definitivno bez Jadrana

Nakn dve sezone u ABA ligi valjevski Metalac će u narednoj i definitivno nastupati u Košarkaškoj ligi Srbije. Skupština ABA lige odlučila je da u sezoni 2016./17. regionalno takmičenje broji 16 klubova, od srpskih predstavnika ušao je FMP, dok je novu priliku dobila i ljubljanska Olimpija, ukoliko plati kotizaciju.