Bez daha u "Sožicama"

Union Olimpija - Metalac Farmakom 76:62 (21:9, 17:19, 17:18, 21:16)

Nisu uspeli košarkaši Metalca da ponove dobru igru protiv Cedevite i ubedljivo su poraženi od Ljubljančana, koji su prekinuli seriju od pet vezanih poraza. Trijumf "Zmajčeka" možda je i rezultatski previsok, ali je potpuno zaslužen jer su pokazali više i pre svega u svojim redovima imali više raspoloženih pojedinaca. Neigranje Majstorovića očigledno je veliki hendikep za Metalac, pojedinci su totalno van forme, a još jednom su Valjevci imali velikih problema u napadu, gde sem šuta za tri poena nema nekog konkretnog rešenja.

Može se reži da je ceo meč odigran u istom ritmu, nakon prve četvrtine i dvocifrene razlike u korist Olimpije. Valjevci su u naletima uspevali da priđu, ali su najviše sopstvenim greškama dozvoljavali domaćinu da se ponovo odlepi. Činilo je da bi meč mogao da uđe u neizvesnu završnicu pri rezultatu 64:60, ali je usledila serija domaćina 10:1 koja je rešila susret.

Izostanak Rajta, ispostavilo se, nije bilo veliki hendikep za Olimpiju jer ga je odlično odmenio Luka Rupnik, koji je sa 17 poena i 8 asistencija predvodio domaćina. Po 13 poena ubacili su Lapornik i Lešić, a Mesiček i Zakis po 11.

Kod Metalca svetle tačke je bili su Gabrić i Bakić sa po 17 poena, a Gabrić je uhvatio i 6 lopti. Jošilo je imao 11 skokova i 7 asistencija, ali samo jedan poen uz šut iz igre 0/8. Svi ostali su imali skroman učinak, a Malešević je odigrao samo sedam minuta, dok ga u drugom poluvremenu nije bilo ni na klupi.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

Nakon ovog poraza, i uz sve probleme koji ga prate, Metalcu, čini se, predstoji borba za opstanak. U narednom kolu u Valjevo stiže Mega Leks.

-

Pobednički u 2018.

Poslednji takmičarski vikend u 2017. godini bio je veoma uspešan za valjevske odbojkaške klubove. Odbojaši VA 014 Gorenja su maksimalnom pobedom u Futogu overili jesenju titulu, maksimalan je bio je jesenji prvak ženske Prve B lige Srbijanka 014 protiv Milenijuma u Nišu, dok je ekipa Valjeva iznenadila Vranje i u gostima slavila posle taj brejka.

"Šesticom" po Poletu

Budućnost Krušik – Polet 6:0 (2:0) (Blagojević 23, Rašević 38. penal, 65. penal, 80, Sofronić 56., Popović 72. minut) Apsolutna dominacija i ubedljiva pobeda obeležili su poslednju utakmicu Budućnost Krušika u mini ciklusu od tri meča za sedam dana na srpskoligaškom Zapadu. Ispratili su Valjevci goste kući sa šest lopti u mreži, a po broju propuštenih prilika domaćina fudbaleri Poleta čak mogu biti i srećni sa rezultatom. Trećom vezanom pobedom Budućnost Krušik se donekle približio vrhu tabele, ali se za potpun priklučak mora nastaviti u istom ritmu.

Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3) Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.