Evroligaš se provukao

Metalac Farmakom - Cedevita 79:81 (16:15, 20:24, 23:16, 20:26)

Kroz "iglene uši" provukao se evroligaš iz Zagreba u Valjevu. Metalac je pružio možda i nabolju partiju u sezoni, ali to ipak nije bilo dovoljno za trijumf protiv Cedevite. Meč je rešio Džejkob Pulen trojkom na 26 sekundi pre kraja, nakon čega Jošilo i Bakić nisu uspeli da poentiraju, a tamnoputi plej je sa jednim od dva penala postavio konačan rezultat. Ostaje žal što Valjevci ovako nisu igrali u mečevima sa objektivno slabijim rivalima od cedevite, sigurno je da bi na kontu imali više od četiri pobede.

Prvih nekoliko minuta utakmice obeležila je igra sa dosta nervoze i grešaka. Domaćina je "povukao" Malešević, ali je Cedevita sa dve vezane trojke Vokera i jednom Pilepića došla do šest poena viška. Odgovorio je motivisani Gabrić sa osam vezanih poena, pa je Metalac na prvu malu pauzu otišao sa poenom prednosti. Mogao je i sa više, da košarkaši iz Valjeva nisu promašili čak šest od devet slobodnih bacanja u prvoj deonici.

Zagrepčani su u drugom periodu kao osnovno oružje koristili svog prvog i jednog od najboljih centara lige Bilana, što je dalo rezultat. Uz to, Cedevita je nametnula evroligašku odbranu, sa dosta kontakta, praktično nateravši arbitre na nesankcionisanje određenih situacija. Metalac je drugu deonicu "preživeo" isključivo zahvaljujući šutu za za tri poena Jošila i Maleševića, ubacili su domaći sedam trojki u prve dve četvrtine, ali su na velikom odmoru ipak zaostajali tri poena.

Sve konce igre kod Metalca vukao je Nikola Malešević. Pogađao je, skakao, asistirao, pa je prva polovina treće četvrtine protekla uglavnom u rezultatskom egalu. Uz nadljudski napor u odbrani, i sjajnu rolu Marka Jošila u šutu, ali i skoku, Valjevci su u jednom momentu došli i do šest poena prednosti (55:49). Cedevita je sa dve trojke Pilepića zaredom prišla, ali je Malešević sa penala doneo plus četiri.

U poslednjoj četvrtini probudio se i kapiten Metalca Dušan Kutlešić, dok je na drugoj strani zablistao reprezentativac Gruzije Džejkob Pulen. Upravo njegovom trojkom na dva i po minuta do kraja Cedevita je došla do izjednačenja, a zatim i do vođstva prvi put u poslednjoj četvrtini - 73:75. Pogodio je i Bilan i zaokružio seriju 10:0 evroligaša iz Zagreba. Trojkama Kutlešića i Jošila domaćin je ipak došao do šanse da upiše vrednu pobedu, ali to nije dozvolio odlični Pulen.

Nikola Malešević je sa 20 poena, 5 skokova i 6 asistencija predvodio Metalac, Jošilo je imao 17 poena i 8 skokova, Kutlešić je ubacio 13 poena a Gabrić 10. Kod Cedevite Bilan je imao 17 poena i 8 skokova, dok su Pulen i Pilepić dodali po 14 koševa.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

Ekipi Metalca predstoji gostovanje ekipi Olimpije u Ljubljani.

-

I Sutjeska prejaka

Sutjeska - Metalac Farmakom 84:73 (21:19, 23:18, 22:18, 18:18) Treći poraz u nizu košarkaši Metalca doživeli su u dueli sa novajlijom u ligi. Nikšićani su demonstrirali brzu košarku i sa timom sastavljenim od široj javnosti uglavnom nepoznatih igrača bez velikih problema savladali valjevski tim, sa klupe predvođen Vladimirom Miškovićem. Metalac je imao periode korektne igre, ali i dosta "praznih hodova", i to najčešće u trenucima kada je bilo moguće uhvatiti priključak.

Lider ne prašta

VA 014 Gorenje – Napredak 037 3:0 (25:17, 25:15, 25:18) I pored toga što je na ovom meču nastupio bez povređenog Adamovića lider Prve lige za odbojkaše je upisao novu pobedu maksimalnim rezultatom. Novajlija iz Kruševca bio je samo dobar sparing partner zahuktaloj četi trenera Ristovića, koja ostaje bez poraza i posle osmog kola.

Bez Muldroua u Ljubljanu

Putešestvije košarkaša Metalca u prvih šest kola ABA lige biće okončano gostovanjem u ljubljanskim "Stožicama" (subota, 19 časova), gde će se sastati sa ekipom Olimpije. U stroj su se vratili Slobodan Dunđerski i Bojan Radulović, koji konkurišu za sastav, ali je Metalac i definitivno odustao od angažovanja Semjuela Muldroa, sa kojim je dogovor bio postignut, ali se iskomplikovala papirologija.