logo014

I Starčevci odneli bodove

VA 014 - Borac (Starčevo) 1:3 (25:23, 24:26, 22:25, 23:25)

Još jedan kandidat za vrh tabele odneo je tri boda iz Valjeva. Prikazali su momci trenera Ristovića znatno bolju partiju nego protiv Mladog radnika, a ovoga puta nedostajalo je i sreće da možda i ceo plen ostane u Hali Student.

I pored toga što su u prvom setu imali i pet poena viška (19:14) Valjevci su tek u samoj završnici uspeli da reše u svoju korist taj period igre. Ipak, u sledećem periodu igre usledio je preokret, domaćin je ponovo imao prednost (20:16), a u nastavku propustio i jednu set - loptu. Taj trenutak sigurno je uticao i na ostatak meča, gosti iz Starčeva su u finišu setova imali više sreće i koncentracije i boljom igrom na mreži uspeli da slave.

Dvorana: "Student", Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Milošević (Beograd) i Nevena Nešković (Kruševac).

VA 014: Nenadić, Ražnatović, Marjanović, Pavlović, Ivanković, Bobovac, Đokić, Ulm (libero), Rakić, Janković (libero), Lazarević, Nedić. Trener: Mirko Ristović.

Borac (S): Miletić (libero, Rajković, Bojković, Milošević, Spasojević, Jović, Medenica, Simić, Vladisavljev, Knežević, Poznić, Zindović. Trener: Vojislav Pavlović.

-

"Panteri" još jednom ubedljivi

FMP - Metalac 101:74 (26:21, 27:11, 25:17, 23:25) Nakon završnog turnira Kupa Radivoja Koraća Metalac je i na startu Superlige ubedljivo poraćen od FMP-a. Sem prve četvrtine, u kojoj je domaćin jurio prednost ruvala, sve je u Železniku bilo u znaku "pantera", koji su otpor rivala slomili praktično već u drugom periodu. FMP u narednom kolu gostuje Partizanu, dok Metalac dočekuje ekipu Dinamika. Oba meča na programu su u nedelju 22. aprila.

Milica Ristic druga u Srbiji

Proteklog vikenda na bazenima SC "Gale Muškatirović" u Beogradu, održano je prvenstvo Srbije za pionire i mlađe pionire. Plivački klub "Valis" predstavljale su Milica Ristić i Anđela Trifunović, predvođene trenerom Branislavom Kovačevićem, a najvredniji rezultat je srebro Milice Ristić u disciplini 100 metara leđnim stilom.

Herojski do tri boda

Radnički Gorenje – Sloga (Sjenica) 1:0 (1:0) (Jevtić 5. minut) Uspeli su fudbaleri Radničkog na naprave i mali podvig, sat vremena su igrali sa igračem manje, ali su izdržali sve nalete kvalitetne gostujuće ekipe i prekinuli seriju od dva uzastopnna poraza. Pogodak defanzivca Jevtića bio je na kraju dovoljan narandžasto - plavima za velika tri boda.