Pobeda u trileru

Metalac Farmakom - Zadar 71:67 (16:16, 25:11, 9:21, 21:19)

I pored šokantne povrede Majstorovića koji je na jednom od poslednjih treninga pred meč slomio kost šake i predstoji mu dvomesečna pauza, košarkaši Metalca smogli su snage da savladaju tradicionalno nezgodni Zadar. U susretu koji je doneo "fajtersku" košarku trijumf je pripao u finišu spretnijem i srećnijem timu Vladimira Đokića.

Duel starih rivala počeo je nervozno, a pogotovo su se lošim procentom šuta u prvih deset minuta "istakli" domaći košarkaši. Goste iz Dalmacije "vukao" je Ivan Ramljak, pa je Zadar uglavnom vodio, ali je upravo Ramljakovim auto košem valjevski tim na mini odmor ipak otišao u egalu, uz zapaženu partiju borbenog Bakića.

Koliko su rivali bili raspoloženi u prvih pet i po minuta drugog perioda govori po šest poena na obe strane. A onda je Metalac stao u zonu 1-3-1 i do kraja poluvrmena uspeo da dođe do lepih 14 poena prednosti. "Povukao" je mladi Rakićević, ispratili su Jošilo i Jevtović, a kada je u seriju pogodaka ušao i Malešević, odbrana pomalo i zbunjenih Zadrana srušila sa kao kula od karata. Najjače oružje Metalca, igra u tranziciji, uz nekoliko lepih koševa, razdrmala je pozorišnu atmosferu u polupraznoj Hali sportova.

Ipak, da ne bude sve kao po loju za Valjevce pobrinuo se Ante Delaš sa sedam vezanih poena na početku treće četvrtine, pripomogao je i Kraljević pa je Zadar uhvatio rezultatski priključak. Da tamnoputi Kouzi i Barać nisu promašili sve što su šutnuli spolja ka košu Metalca, verovatno bi Zadar već do kraja treće četvrtine napravio potpun preokret. Ovako, Valjevci su sačuvali +2 za poslednjih deset minuta, uz neshvatljiv pad u igri u odnosu na drugu deonicu.

U drugom poluvremenu nezaustavljivi Delaš nastavio je da rešeta koš Metalca i u poslednjoj četvrtini. Kraljević je dominirao pod tablom i to je bilo dovoljno da gosti preuzmu vođstvo. Uzvratili su Malešević i Rakićević pa je uz nekoliko dobrih odbrana rezultat ponovo bio na strani domaćina. Sam finiš doneo je pravi rat nerava i rezultatsku klackalicu. Penal zavšnica bila je samo za one sa jakim živcima, umalo tragičar bio je Jevtović, koji je promašio tri od četiri penala, ali je na 6 sekundi pre kraja, pri rezultatu 69:67 neshvatljivo pogrešio Ramljak, poklonio loptu Valjevcima, a tačku na vredan trijumf stavio je Boris Bakić.

Kod Metalca Malešević je imao 15 poena i 6 skokova, Jevtović 13 uz 11 uhvaćenih lopti, Jošilo 10 i 8 skokova, dok su Rakićević i Bakić ubacili po 9 poena. Fantastični Ante Delaš predvodio je Zadar sa 25 poena, ali je dvocifren bio još samo Barać sa 10 (0/7 za 3). Najbolji igrač Zadrana Amerikanac Glen Kouzi ubacio je 8 poena uz katastrofalnih 0/11 iz igre!

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 10. kolu Metalac gostuje u Šentjuru ekipi Tajfuna.

-

Porazom u Superligu

U poslednjoj kontrolnoj utakmici pred start Superlige, košarkaši Metalca poraženi su u Valjevu od Borca iz Čačka sa 74:80 (18:22, 16:15, 21:17, 19:26). Čačani su se tako revanširali timu Vladimira Đokića za dva poraza u dvorani kraj Morave u ovim pripremama i napravili lepu uvertiru za duele sa Partizanom, Mega Leksom i Konstantinom.

Napad na "bunker"

Tri boda osvojena u Kragujevcu imaće pravi značaj jedino ako se kod kuće savlada Zvižd iz Kučeva, a neće biti lako. Osetili su fudbaleri Budućnost Krušika u prvom kolu koliko je teško igrati protiv ekipa koje se organizovano brane, a u subotu ih očekuje sličan meč poput onog protiv Mihajlovca. Dodatan oprez donosi i podsećanje na prošlu sezonu, u kojoj je Zvižd minimalnim rezultatom slavio na "Krušiku". Ipak, Valjevci se nadaju da će dobru i efikasnu partiju protiv Šumadije pretočiti u nava tri boda.