I Dinamo odneo bodove

ORK Metalac - ŽRK Dinamo 24:28 (11:16)

U zaostalom meču prvog kola Super B lige ekipa Metalca pretrpela je i sedmi poraz. Ambiciozni Pančevci, predvođeni ubojitim strelcem Radovanovićem i "pakerom" Valjevcem Milošem Vujićem, relativno lako došli su do bodova u valjevskoj Hali sportova. Nema se šta zameriti izabranicima trenera Čačića, borili su se koliko su mogli, ali su naspram sebe imali spremniji i kvalitetniji sastav.

Prvo poluvreme bilo je i ključno za ishod meča, jer je Dinamo prednost od pet golova stečenu upravo u prvom delu rutinski sačuvao do kraja. Zapretili su domaći serojom pogodaka u finišu, ali je neizvesnost izbegnuta najviše zahvaljujući odličnom golmanu Dinama Mitanovskom.

ORK Metalac: Simeunović, Radojičić 8 (3), Jokanović, Milinković, Antonijević, Krunić, Divović 1, Jevtić 1, Dakić 5, Pantić, Jovanović 6, Jevremović, Đerić, Jelić 3, Anđelić.

Dinamo: L. Radovanović, M. Radovanović 8, Šaponjić 2, Bunjevčević 2, Radanović 1, Stojanović 1, Banduka, Petrović 2, Komlanov 3, Mitanovski (13 odbrana), Vujić 4, Spasić, Petrešević, Sremčević 4, Janevski 1 (1), N. Radovanović.

U 8. kou Metalac dočekuje ekipu Zlatara iz Nove Varoši.

-

Mirne mreže na Pećini

Budućnost Krušik - Provo 0:0 Drugoplasirani tim srpskoligaškog "Zapada" i lider Zone "Drina" odigrali su tvrd meč bez mnogo prlika. Golova je ipak moglo da bude, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da realizuju jedanaesterac. Najpre je Jankovićev šut sa penaltika u 32. minutu odbranio golman gostiju Petrović, da bi dekoncentraciju pokazao i Đokić, koji je u 58. minutu sa "kreča" šutirao pored gola. Najstrožoj kazni za domaćina prethodio je prekršaj nad Popovićem, dok je na suprotnoj strani u kaznenom prostoru srušen Nedeljković.

Finale Partizan - Metaloplastika

U finalu petog memorijalnog turnira "Nikola jevremović Gužva" igraće Partizan i Metaloplastika, što će biti repriza prošlogodišnjeg finala. Partizan je u prvom polufinalu savladao "večitog" rivala Crvenu zvezdu sa 34:32 (20:12), dok je Metaloplastika bila bolja od podmlađenog Metalca sa 30:20 (18:12).

Metalac u ABA ligi !

Nakon odustajanja Radničkog iz Kragujevca ostalo je upražnjeno mestu u ABA ligi za sezonu 2014./2015. a rukovodstvo regionalnog takmičenja odlučilo je da ga ponudi valjevskom Metalcu. U petak se na sajtu ABA lige pojavilo saopštenje koje premosimo u celosti: