Derbi polusezone

Ubedljivim tijumfom protiv ubskog Jedinstva fudbaleri Budućnost Krušika preuzeli su lidersku poziciju na tabeli Srpske lige Zapad. Kako kaže stameni štoper Valjevaca Ivan Gentić "lepo je sa vrha gledati ostatak lige", a da bi zadržali prvo mesto izabranici trenera Bajića moraće do trijumfa i protiv šabačke Mačve u meču koji sa pravom nosi epitet derbija prvog dela prvenstva.

- Mačva je sačuvala kostur ekipe u odnosu na prošlu sezonu uz par pojačanja. Ipak, mislim da mi ne bi trebalo da se opterećujemo protivnikom, već da igramo onako kako smo uglavnom i igrali ove jeseni. Recept za pobedu je čvrst presing već na polovini protivnika, gde treba da pokušamo da što pre dođemo do lopte. Pozvao bi navijače da nam pomognu da trijumgom ostanemo lideri - istakao je stub odbrane Valjevaca Ivan Gentić.

Prema rečima trenera Srđana Bajića Sević, Milinković i Rašević koji imaju parne kartone će na teren, a pauziraće u narednom kolu protiv Jedinstvo Puteva u Užicu. Derbi se igra na stadionu "Krušik" u subotu od 13 časova i 30 minuta.

-

Đukanović: Nema razloga za pesimizam

Od završetka sezone u kojoj je izboren opstanak u ABA ligi, ali ne i ponovni plasman u regionalno takmičenje kroz domaći šampionat, prošlo je blizu mesec dana, a već se pojavilo bezbroj spekulacija kako će KK Metalac izgledati u sledećoj, odnosno koje će takmičenje igrati. Predstavnici "sedme sile" imali su u petak retku priliku da direktno od uprave kluba, na zvaničnoj pres konferenciji, saznaju kakvi su planovi, a trenutna situacija je takva da još uvek postoje brojne dileme.

Drugi poraz rukometaša Metalca

U trećem kolu Super B lige za rukometaše ekipa Metalca poražena je na gostovanju u Velikoj Plani od Morave sa 26:24 (13:10). Valjevci su ceo meč bili u rezultatskom zaostatku, uspeli su u pretposlednjem minutu da priđu na pogodak minusa, ali se na kraju ipak radovao domaćin.

Meč istine

Meč protiv Šumadije iz Aranđelovca daće odgovor na pitanje jesu li veoma slaba izdanja u mečevima sa Poletom i Železničarom samo prolazna slabost, ili se jednostavno radi o nedostatku kvaliteta za najviše domete. Činjenica je da su fudbaleri Budućnost Krušika u 180 i kusur minuta u Ljubiću i Lajkovcu odigrali daleko  ispod očekivanja, a šansa da se preuzme tron ne da je propuštena, već je distanca u odnosu na Mačvu sada šest bodova. Na stadionu "Krušik" se nadaju da će protiv čvrstih Aranđelovčana konačno pokazati pravo lice.