Valjevci preuzeli vrh

Jedinstvo - Budućnost Krušik 0:3 (0:1)

Sofronić 41., Popović 64. i 67. minut.

Sigurnom pobedom u komšijskom derbiju, uz remi Smedereva kod kuće sa Poletom iz Ljubića (0:0), Budućnost Krušik preuzeo je nakon 11 kola čelo tabele Srpske lige Zapad. U otvorenoj utakmici sa dosta šansi Valjevci su pokazali veću snalažljivost pred protivničkim golom, pa je najbolja partija Jedinstva ove jeseni ostala bez bodovne satisfakcije.

Već u 6. minutu gostima je, čini se neopravdano poništen pogodak. Sević je centrirao iz slobobodnog udarca sa desne strane, lopta je odskočila i završila u mreži ali je gol poništen zbog navodnog ofsajda Gentića, koji je, po mišljenju arbitara smetao golmanu Rakiću i tako uticao na igru.

Prvih dvedesetak minuta pripalo je Ubljanima, koji su nazreliju šansu imali u 23. minutu preko bivšeg napadača valjevske ekipe Stefana Ilića, kome je zicer "skinuo" golman Vojisavljević. Kako je vreme prolazilo gosti su sve više pretili, a nakon odlične lopte u prostor kapitena Raševića egzekutor je u finišu prvog dela bio Sofronić za 0:1 na pauzi.

Da je Ilić u 55. minutu umesto prečke pogodio mrežu Vojisavljevića, verovatno bi ishod meča bio drugačiji. Ovako, Valjevci su za samo tri minuta dotukli grogoranog protivnika sa dva gola Popovića nakon prekida, a oba puta asistent je bio raspoloženi Rašević. Šansu za 0:4 u finišu je propustio rezervista Kosić.

Jedinstvo: Rakić, Tadić, Panić, Marjanović, Gavrilović, Blažić, Tomić, Simeunović (Sitarica), Jovanović (Rašić), Petrašević (Stojanović), Ilić.

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Đorđević, Đermanović, Gentić, Stevanović, Milinković (Ilić), Prokić, Sofronić (Kosić), Rašević, Sević (Tomić), Popović.

Meč je pred oko 200 gledalaca vodio Nikola Strahinić iz Kraljeva.

U 12. kolu Budućnost Krušik u novom derbiju dočekuje Mačvu iz Šapca.

-

"Petarda" slaba uteha

Budućnost Кrušik – Jošanica 5:2 (3:1) (Gentić 10. i 84., Rašević 19. i 32., Ristić 51. - Smajović u 15. i 60. minut) Protiv nejakih gostuju iz Novog Pazara Valjevci su zabeležili "pirovu" pobedu. Radnički je očekivano savladao FAP i od jeseni će igrati među prvoligašima, dok se nova "don kihotovska" borba Budućnost Krušika završila kao i prošle godine - osvajanjem drugog mesta, koje ne znači ništa sem prestiža i šanse ako neko odustane. A i tu, kao uostalom i na zelenom pravugaoniku ove grupe treće lige, ne važe isključivo sportski kriterijumi. Šta više, oni drugi, daleko su bitniji.

Dinamik veliki favorit

Sa četvoricom seniora i šestoricom juniora valjevski Metalac počinje "Odiseju" pod imenom Košarkaška liga Srbije, susretom sa jednim od favorita lige, beogradskim Dinamikom. Roster Valjevaca sigirno će biti znatno jači za drugo kolo i meč sa Konstantinom već narednog petka, ali će, sem dvojice Đukanovića, Vasića i Dujkovića, protiv ekipe Miroslava Nikolića zaigrati juniori, predvođeni Šarencem, koji bi ove sezone trebalo da dobije prvu ozbiljniju šansu u seniorskoj košarci. Sve sem ubedljive pobede domaćina, bilo bi pri ovom odnosu snaga veliko iznenađenje, ali Valjevci imaju svoje ideje i ciljeve.

Radnički krenuo, četvorica novajlija

Predvođeni trenerom Srđanom Jovanovićem tridesetak momaka valjevskog Radničkog startovalo je sa pripremama za novu sezonu. Na prozivci su se našli i omladinci koji nastavljaju borbu u eliti, a pored njih na prvom treningu videli smo i par novajlija i trojicu kadeta.