Valjevci preuzeli vrh

Jedinstvo - Budućnost Krušik 0:3 (0:1)

Sofronić 41., Popović 64. i 67. minut.

Sigurnom pobedom u komšijskom derbiju, uz remi Smedereva kod kuće sa Poletom iz Ljubića (0:0), Budućnost Krušik preuzeo je nakon 11 kola čelo tabele Srpske lige Zapad. U otvorenoj utakmici sa dosta šansi Valjevci su pokazali veću snalažljivost pred protivničkim golom, pa je najbolja partija Jedinstva ove jeseni ostala bez bodovne satisfakcije.

Već u 6. minutu gostima je, čini se neopravdano poništen pogodak. Sević je centrirao iz slobobodnog udarca sa desne strane, lopta je odskočila i završila u mreži ali je gol poništen zbog navodnog ofsajda Gentića, koji je, po mišljenju arbitara smetao golmanu Rakiću i tako uticao na igru.

Prvih dvedesetak minuta pripalo je Ubljanima, koji su nazreliju šansu imali u 23. minutu preko bivšeg napadača valjevske ekipe Stefana Ilića, kome je zicer "skinuo" golman Vojisavljević. Kako je vreme prolazilo gosti su sve više pretili, a nakon odlične lopte u prostor kapitena Raševića egzekutor je u finišu prvog dela bio Sofronić za 0:1 na pauzi.

Da je Ilić u 55. minutu umesto prečke pogodio mrežu Vojisavljevića, verovatno bi ishod meča bio drugačiji. Ovako, Valjevci su za samo tri minuta dotukli grogoranog protivnika sa dva gola Popovića nakon prekida, a oba puta asistent je bio raspoloženi Rašević. Šansu za 0:4 u finišu je propustio rezervista Kosić.

Jedinstvo: Rakić, Tadić, Panić, Marjanović, Gavrilović, Blažić, Tomić, Simeunović (Sitarica), Jovanović (Rašić), Petrašević (Stojanović), Ilić.

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Đorđević, Đermanović, Gentić, Stevanović, Milinković (Ilić), Prokić, Sofronić (Kosić), Rašević, Sević (Tomić), Popović.

Meč je pred oko 200 gledalaca vodio Nikola Strahinić iz Kraljeva.

U 12. kolu Budućnost Krušik u novom derbiju dočekuje Mačvu iz Šapca.

-

Potraga za primačem

Odbojkaši VA 014 takmičenje u Prvoj ligi započeće utakmicom protiv doskorašnjeg superligaša subotičkog Spartaka na domaćem terenu. Liga startuje 11. oktobra, a valjevski tim je već odigrao dva meča. Prvi kontrolni protiv rivala iz lige Borca iz Starčeva dobijen je sa 3:2, a drugi u kupu sa 3:0 protiv drugoligaša Loznice. Trener Nenad Kovačević kaže da je zadovoljan onime što je tim pokazao u ta dva susreta, ali da je neophodno pojačanje na mestu primača servisa.

Rasterećeni u Čačak

Potpuno rasterećeni bilo kakvog rezultatskog pritiska, a igrački jači za Marka Jošila, koji će, videćemo koliko dugo, ponovo nositi dres Metalca, valjevski košarkaši putuju u Čačak na megdan starom rivalu Borcu, jednoj od tri neporažene ekipe posle dva kola srpske elite.

Valis treći na "Čigoti"

Plivački klub Valis učestvovao je proteklog vikenda na tradicionalnom mitingu "Čigota kup" koji je održan na Zlatiboru. Plivači valjevskog kluba ostvarili su lep uspeh osvajanjem trećeg mesta u generalnom plasmanu u konkurenciji 13 klubova, sa ukupnim bilansom od 33 medalje - 14 zlatnih, 8 srebrnih i 11 bronzanih, dok je Milica Ristić proglašena za najboljeg mladog plivača.