Novi trener valjevskog trećeligaša Budućnost Krušika biće Srđan Bajić. Nakon odlaska Dejana Nikolića u Kolubaru iz Lazarevca klupa valjevskog kluba nije dugo bila upražnjena, a Bajić će tim zvanično preuzeti u petak, dan pred meč sa Mokrom Gorom u 10. kolu Srpske lige Zapad.

Bajić (49) je do sada radio u bosanskim klubovima, poslednji angažman imao je u Drini iz Zvornika, a ranije je predvodio Leotar iz Trebinja i Radnik iz Bjeljine.

Budućnost Krušik se, kao jedina neporažena ekipa, posle 9. kola nalazi na trećem mestu na tabeli, sa bodom manje od lidera Smedereva.

-

Derbi u Požegi

Duel Sloge iz Požege i Budućnost Krušika, četvrto i trećeplasirane ekipe na tabeli Srpske lige Zapad, sigurno je derbi 13. kola ove grupe trećeg ranga takmičenja. Bod prednosti u ovom trenutku imaju Valjevci, koji iza sebe imaju i lepu tradiciju, jer u poslednja četiri duela sa Požežanima nisu pretrpeli poraz. Ipak, sva statistika pašće u vodu, kada ekipe u subotu od 13 i 30 istrče na teren stadiona u Požegi.

Pobeda sačuvala nadu

Budućnost Krušik - FAP 2:0 (0:0) (Prijović 54. minut , Ilić 87. minut) Ekipa Budućnost Krušika je zahvaljujući znatno boljoj igri u drugum poluvremenu stigla do tri boda koja joj obezbeđuju nastavak trke za lidersko mesto i plasman u viši rang. Ovom pobedom Valjevci su se izjednačili na drugom mestu sa ekipom Smedereva koja je ispustila bodove u Lajkovcu, dok je Mačva pobedom protiv Kragujevačke Šumadije ostala na idalje dostižnih 6 bodova.

Šapčani silni u finišu

Šabac - Valjevo Gorenje  17:10 (4:3, 4:3, 3:3, 6:1) U komšijskom derbiju u Šapcu, koji je odigran u okviru 12. kola Regionalne A2 lige, na kraju ubedljiva pobeda domaćina, ali uz odličan otpor Valjevaca, koji su tri četvrtine ozbiljno pretili favorizovanom protivniku. Ipak, furioznom igrom u poslednjoj četvrtini Šabac je došao do ubedljivog trijumfa.